Skocz do zawartości
Mariu-

Gdzie można kupić Atman AT 306?

Rekomendowane odpowiedzi

na allegro nikt tych pompek teraz nie ma i kazdy ze sprzedajacych je wczesniej pisze, ze ich nie ma (nie ma to jak tresciwe mail'e),,, na allegro byly tansze o 8 zeta niz w tym sklepie...

 

edit: ale wtopa... na allegro jednak jest jedna aukcja z ta pompka, jednak przez jakis tydzien nic nie bylo ;-)

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro nikt tych pompek teraz nie ma i kazdy ze sprzedajacych je wczesniej pisze, ze ich nie ma (nie ma to jak tresciwe mail'e),,, na allegro byly tansze o 8 zeta niz w tym sklepie...

 

edit: ale wtopa... na allegro jednak jest jedna aukcja z ta pompka, jednak przez jakis tydzien nic nie bylo ;-)

 

AVE!!

chyba źle szukasz, wystarszy wpisać w wyszukiwarce (tej na allegro) "at 306" (albo 305) i pare pompek znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... dzis przyszedl do mnie zamowiony z allegro atmanik 306 za 78 zeta... pierwsze wrazenie - ciezka, w miare solidna i do tego - pod woda - bezglosna (minimalne bardzo niskie buczenie, ale naprawde minimalne), nad woda rowniez cichutka (moze i bylaby cichsza, ale nie byla idealnie odpowietrzona - test w warunkach bojowych i partyzanckich ;-))

 

Pompuje wode jak ... hmm ... w kazdym razie mocno, naprawde ;-)...

 

Jestem zadowolony, najprawdopodobniej bede ja przerabial na niezatapialna, bo w big towerze chieftec'a raczej nie znajde miejsca na easy-clicka 2,5l (w mniejszym pewnie by wode nagrzewala, a nie chce tez zeby zbiornik stal na zewnatrz) - no chyba ze ktos ma jakis pomysl jak to rozwiazac (moze w tej obudowie jednak jest gdzies miejsce na tak wielki pojemnik), moze ktos mnie przekona, ze zatopiona jest lepsza, cichsza (to w szczegolnosci) etc. bo w zasadzie jeszcze nie jestem zdecydowany i wciaz sie zastanawiam...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a musze to sprawdzac?? ; )

 

teoretyczna wydajnosc 2000l/h na minute to bedzie 33 i 1/3 l nawet nie mam wezy zadnych zeby to przetestowac dokladnie, choc jesli bardzo ci zalezy to moge takie cos sprawdzic, ale to jutro...

 

AVE!!

ok, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę OT ale wcześniej nie uzyskałem odpowiedzi, a nie chcę zakładać narazie nowego topika.

Czy ktoś może powiedzieć jaka jest różnica między Atmanami 3xx, a Atmanami z serii 2xx ?. Oczywiście oprócz ceny i mocy :D . Na pewno różnią się budową, tylko dokładnie czym, bo wirniki wyglądają tak samo?

Atman 202 wydajność taka jak At-305, a cena trochę niższa. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę OT ale wcześniej nie uzyskałem odpowiedzi, a nie chcę zakładać narazie nowego topika.

Czy ktoś może powiedzieć jaka jest różnica między Atmanami 3xx, a Atmanami z serii 2xx ?. Oczywiście oprócz ceny i mocy :D . Na pewno różnią się budową, tylko dokładnie czym, bo wirniki wyglądają tak samo?

Atman 202 wydajność taka jak At-305, a cena trochę niższa. Co jest grane?

niewiem czy to by poszło bo to jest napowietrzacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze szybkie pytanko o przerobke na niezatapialnego... sa tu napewno osoby ktore przerabialy ta pompke na niezatapialna wkrecajac jej w wlot krocca i zaklejajac wszystko klejem epoxydowym - uwazam ze to dobre rozwiazanie - chcialbym tylko wiedziec jaki to krociec, bo kurde wlot tej pompki ma kolo 20mm i nie wiem czy sa w ogole takie krocce, ani gdzie takowe znalezc - czy to co ma mate w ofercie bedzie pasowalo?? Czy moze w castoramie sa krocce z roznymi gwintami...

 

bylbym wdzieczny za odpowiedz

 

(od razu napisze - temat o pompkach atmana na 8 stron przeczytalem kilka razy, wiem co tam pisze, ale nie pisze tego czego nie wiem, wiec nie dawajcie mi linka ;-))

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy to by poszło bo to jest napowietrzacz

Sprzedawca mnie zapewniał że to jest pompka wodna a nie napowietrzacz, i specjalnie ściąga większe ilości bo mu ładnie schodzi. Więc albo wali w h*** i nie wie co sprzedaje, albo ludzie nie wiedzą co biorą, ale podobno działa.

Czym się różni w takim razie pompa od napowietrzacza, przecierz to chyba kwestia końcówek, są od zasysania wody, a są od zasysania powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek_marko cos ostatnio chyba na forum nie zaglada - ostatni post tydzien temu wiec szybkiej odpowiedzi chyba nie dostane... Na razie to moim glownym i w zasadzie jedynym problemem jest - gdzie dostac krocca choinke na weza 12mm lub 15mm ale z gwintem w okolicach 20 mm i tylko tego nie wiem ;-/ Ma ktos jakies pomysly?? (oczywiscie poza marketami budowlanymi, choc i tam nie wiem czy beda takie nietypowe...) Po prostu wlot atmana 306 ma wlasnie 20mm srednicy wewnetrznej.

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i juz przerobiony - wydaje sie byc szczelny, ale nie wiem jeszcze czym uszczelnic ten caly kapselek odkrecany - poczatkowo planowalem silikon, ale niestety odpadl calkowicie po zalozeniu i odkreceniu kapsla ;-( Ma ktos jakis pomysl na uszczenienie tych okolic pompki??

 

Moge zrobic foty jak mi to wyszlo, ale nie mam ich gdzie umiescic (tak zeby dalo sie je w poscie od razu wyswietlic) wiec jak ktos zna namiary jakiegos serwerka na ktorym sie to da zrobic (hotlinkowanie) to bym prosil o info, to wtedy moge opisac textowo-wizualnie moja przerobke...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i juz przerobiony - wydaje sie byc szczelny, ale nie wiem jeszcze czym uszczelnic ten caly kapselek odkrecany - poczatkowo planowalem silikon, ale niestety odpadl calkowicie po zalozeniu i odkreceniu kapsla ;-( Ma ktos jakis pomysl na uszczenienie tych okolic pompki??

 

Moge zrobic foty jak mi to wyszlo, ale nie mam ich gdzie umiescic (tak zeby dalo sie je w poscie od razu wyswietlic) wiec jak ktos zna namiary jakiegos serwerka na ktorym sie to da zrobic (hotlinkowanie) to bym prosil o info, to wtedy moge opisac textowo-wizualnie moja przerobke...

 

AVE!!

prześlij mi na patryk.tp@neostrada.pl to ci zamieszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie wiem czy jest sens... w sumie to wiele zdjec juz bylo wiec chyba kazdy sobie poradzi z przerobka - w kazdym razie mnie sie udalo, tylko troche jej zadlawilem wlot, bo krociec to jedno a ten czop na ktorym trzyma sie oska to drugie i zrobilo sie takie waskie gardlo...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

na wlocie jest choinka 16mm a na wylocie orginalna koncowka, ale chyba musze tam cos wymyslic, bo jakos nie widze sposobu naciagniecia na nia weza 12mmID (Eheim) - bedzie sie dalo??

 

Klejone poxipolem przezroczystym i uszczelnione silikonem uniwersalnym.

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...