Skocz do zawartości
Gość

ogromny problem z Windowsami

Rekomendowane odpowiedzi

cze wam

 

mam taki problem

kupilem procesor AMD Athlon 1GHz FSB

do tego plyte VIA KT133a K7VZA

oraz ram 128 DIMM 133

 

gdy zainstaluje win 95osr2 to wszystko gra jest ok

gdy zainstaluje win 98,98se,Me to kmp wiesza sie po odpalwniu windy

gdy instaluje win 2000 lub XP to komp wiesza sie podczas instalacji

ale gdy zainstaluje win 95osr2 i aktualizuje go na milenium to milenium dziala

 

w czym jest problem ?

blagam o pomoc :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wam

 

mam taki problem

kupilem procesor AMD Athlon 1GHz FSB

do tego plyte VIA KT133a K7VZA

oraz ram 128 DIMM 133

 

gdy zainstaluje win 95osr2 to wszystko gra jest ok

gdy zainstaluje win 98,98se,Me to kmp wiesza sie po odpalwniu windy

gdy instaluje win 2000 lub XP to komp wiesza sie podczas instalacji

ale gdy zainstaluje win 95osr2 i aktualizuje go na milenium to milenium dziala

 

w czym jest problem ?

blagam o pomoc  :!:  :!:  :!:

a ja ci powiem w czym jest problem ECS!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko problem tkwi prawdopodobnie w obsłudze AGP. Windows 95 nie wspiera AGP i dlatego instaluje się bez problemu. Nie napisałeś jaką masz kartę graficzną i ustawienia AGP w BIOS. Spróbuj ostawić AGPx1 i dopiero instaluj winde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam riva tnt2 m64

ale na innych kartach bylo tosamo

nawet na rivie 128 ktora nie jest AGP

 

w servisie powiedzieli ze to wina dysko "bo to stary dysk"

ale ja wstawialem tez inne nowsze i bylo to samo

dlatego dyski wykluczam

a z tym agp zara zobacze jak bedzie moze pomoze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wam

 

mam taki problem

kupilem procesor AMD Athlon 1GHz FSB

do tego plyte VIA KT133a K7VZA

oraz ram 128 DIMM 133

 

gdy zainstaluje win 95osr2 to wszystko gra jest ok

gdy zainstaluje win 98,98se,Me to kmp wiesza sie po odpalwniu windy

gdy instaluje win 2000 lub XP to komp wiesza sie podczas instalacji

ale gdy zainstaluje win 95osr2 i aktualizuje go na milenium to milenium dziala

 

w czym jest problem ?

blagam o pomoc  :!:  :!:  :!:

a ja ci powiem w czym jest problem ECS!!!!!

sory ze tak napisze ale wcale nie w Elitegroup problem poprostu sprawdz najnowszy bios i jak juz sie uda to zainstaluj via 4in1

a co tdo tego K7VZA to mialem taka plyte i chodzila ok wiec powinno by ok. moge ci powiedziec ze mozliwe ze masz akurat ta wersje biosu ktora sie lubila wieszac, no chyba ze masz kiepski wentylator na CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wam

 

mam taki problem

kupilem procesor AMD Athlon 1GHz FSB

do tego plyte VIA KT133a K7VZA

oraz ram 128 DIMM 133

 

gdy zainstaluje win 95osr2 to wszystko gra jest ok

gdy zainstaluje win 98,98se,Me to kmp wiesza sie po odpalwniu windy

gdy instaluje win 2000 lub XP to komp wiesza sie podczas instalacji

ale gdy zainstaluje win 95osr2 i aktualizuje go na milenium to milenium dziala

 

w czym jest problem ?

blagam o pomoc  :!:  :!:  :!:

a ja ci powiem w czym jest problem ECS!!!!!

sory ze tak napisze ale wcale nie w Elitegroup problem poprostu sprawdz najnowszy bios i jak juz sie uda to zainstaluj via 4in1

a co tdo tego K7VZA to mialem taka plyte i chodzila ok wiec powinno by ok. moge ci powiedziec ze mozliwe ze masz akurat ta wersje biosu ktora sie lubila wieszac, no chyba ze masz kiepski wentylator na CPU

czyli jednak ECS. O to mi właśnie chodziło najpierw pokombinowałbym z biosem jeśli nic nie da to popatrz na chłodzonko CPU. Ale ja stawiam na fabryczną wadę płyty coś się grzeje i nie wiadomo co miałem dokładnie taki sam przypadek kombinowałem z chłodzeniem na wszystkie strony i jedyne co mi się udało to wydłużyć stabilną pracę kompa o jakieś 30 min. Z ECSami jest tak że zależy na jaki model się trafi!!! (to oczywiście moje skromne :wink: :lol: zdanie)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem w czym jest problem ECS!!!!!

Nie prawda a pozatym takie teksty nikomu nie pomogą, więc mógłbyś sobie je darować. :evil:

 

Bzz. Mam taką samą płytę i wszystko gra co więcej złożyłem już kila kompów na niej i też ok. Z własnego doświadczena wiem, że te płytki są dośc "wrażlowe" :wink: na pamięć. Ustaw timeingi na "Normal" i CL3 może to pomoże. BTW jaki masz ram (producent) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana agp na 1x nic nie dala :(

winda wesza sie po nie calej minucie

wiec niema szans na zainstalowanie 4in1

 

cpu current temperature 50 stopni czyli chlodzenie jest spoko

system current temperature 43 stopnie ( niewiem ile powinno byc )

 

czyli jedyne co mi pozostaje to walczyc z servisem ?

czy jest jeszcze inne wyjscie ( nie licze kupna nowej plyty ) ?

 

ps

ktore wersje biosow lubia wieszac windowsy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wywal wszystkie karty rozszeżeń, zostaw tylko HDD ram i grafę. Sprawdź czy się wtedy wiesza. Mogą być konflikty przerwań DMA itp.

2. Sprawdź ustawienia pamięci i same pamięci czy są sprawne - wstaw inne i sprawdź czy sie dalej wiesza. Ustaienia AGP 1x, 2x i mnożnik CPU/RAM/PCI też warto spradzić.

3 Sprawdź czy temp proca nie jest za wysoka - czy radiator dobrze przylega, pastę termoprzewodząca itp.

4. Miałem podobny przypadek (zadki bardzo ale...) i przyczyna tkwiła w... złych kopiach CD z wingrozą (98 i W2k - była uszkodzona warstwa odblaskowa :wink: )- cały dzień dochodziłem co było :wink:

5. Spróbuj z Linuxem - to dużo nowocześniejsz system niż Windowsy nawet XP. Dopiero jak on nie chce iść to się martwię (windosom a XP szczególnie wystarczy byle <span style="color:red;">[ciach!]</span>ła aby się wywaliły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem w czym jest problem ECS!!!!!

Nie prawda a pozatym takie teksty nikomu nie pomogą, więc mógłbyś sobie je darować. :evil:

 

Bzz. Mam taką samą płytę i wszystko gra co więcej złożyłem już kila kompów na niej i też ok. Z własnego doświadczena wiem, że te płytki są dośc "wrażlowe" :wink: na pamięć. Ustaw timeingi na "Normal" i CL3 może to pomoże. BTW jaki masz ram (producent) :?:

Chyba nie czytałeś dokładnie całego wątku!!!

czyli jednak ECS. O to mi właśnie chodziło najpierw pokombinowałbym z biosem jeśli nic nie da to popatrz na chłodzonko CPU. Ale ja stawiam na fabryczną wadę płyty coś się grzeje i nie wiadomo co miałem dokładnie taki sam przypadek kombinowałem z chłodzeniem na wszystkie strony i jedyne co mi się udało to wydłużyć stabilną pracę kompa o jakieś 30 min. Z ECSami jest tak że zależy na jaki model się trafi!!! (to oczywiście moje skromne   zdanie)  

pozdrav  

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiany timeingu nic nie daly

co do kart rozszerzen to mi tylko grasiga i sieciowa szostala w kompie

pod linuxem jest wszystko ok

tem cpu jak juz pisalem 50 *C

system temp 43 *C

zmiany mnoznikow tez nic nie daja

a cd sa na 100 % dobre bo juch nie raz z tego instalowalem innym i dziala spox

ale dziwne jest to ze gdy zainstaluje win 95 i aktualizuje go na ME to dziala tak jak powinien ale gdy ME zainstaluje odrazu (bez 95) to sie wiesza jak 98 i nowsze

 

takiego problemu to jeszcze chyba nikt nie mial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem procesor AMD Athlon 1GHz FSB

do tego plyte VIA KT133a K7VZA

oraz ram 128 DIMM 133

Z takim fsb to się nie dziwię, że nie działa :twisted:

 

A tak serio :

1. wywal z kompa wszystkie pierdółki, zostaw tylko dysk, ram grafike i ofc płyte z procem.

Działa? Jeżeli tak to problem leży w stuffie dołączonym, jeżeli nie to kopiemy dalej.

2. Ustaw w biose failsafe settings

Dzała? warto żeby wyłączony był Quick POST coby sobie komp ram przeliczył.

3. Jeżeli dalej nie działa to wyłącz w biose po kolei wszystkie dobra na płycie (usb, comy, centronics, dzwięk, usb, i co tam jeszcze płytka ma na sobie). Działa?

4. Jeżeli nie to trzeba po kolei sprawdzać elementy - procesor, dysk, pamięć i kartę grafiki - na osobnym kompie ofc.

5. elementy działają? Jeżeli tak to złóż na tej płycie komp na innych elementach i sprawdź czy dalej szaleje - jeżeli tak to daj mu mocniejszy zasilacz i zobacz czy działa (elementy wsadzone mogą mieć za mało prądu) jezeli to nie pomoże to:

6. Płyta zu serwis lub zu kosz w zależności czy masz gwarkę czy nie.

 

To tak moje HO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszczegulne karty dzialaja na innych kompach dyski tez

sprawdzalem tez inne karty ( nie agp tez)......... nie pomoglo

ustawialem failsafe...........................................nie pomoglo

wylaczylem usb,sound,..... ...............................nie pomoglo

 

 

cpu i ramu nie wyjme bo mam jeszcze gwarancje

 

a w servisie jakies losie siedza bo dalem im kompa z zainstalowanym win ME( i to byl chyba blad ) to oddali mi go i powiedzieli ze jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu i ramu nie wyjme bo mam jeszcze gwarancje

 

a w servisie jakies losie siedza bo dalem im kompa z zainstalowanym win ME( i to byl chyba blad ) to oddali mi go i powiedzieli ze jest ok

Masz cpu i ram zaplombowany? Bo jak tak to miękko...

Przynajmniej ram sprawdź na innym kompie bo procek raczej nie jest źródłem problemu. Nie wiem czy ustawileś Quick POST na disabled (bo nie chce mi się sprawdzać czy filsafe to ustawia czy nie) - jeżeli nie tot ak ustaw.

 

Spróbój dać mocniejszy/lepszy zasilacz (ile masz Watów? 235 czy 300, sprawdź jak bardzo odbiegają poszczególne napięcia od wartości wzorcowych).

 

Stawiam jednak, że to wina ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze sie czujesz??? słoneczko nie przygrzało??? 4,86 to za mało??? ja mam 4,89 - co też za mało??? klupnij sie w łeb za przeproszeniem - gorsze wartości widziałem i wszystko chodziło - stawiam, no to że coś z ramem abo kartami nie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest ECS sprobowalbym setup zrobic na FSB 100MHz, a potem dopiero (niepewne..) je podniesc da 133MHz. "Ten typ tak ma" - zwlaszcza, ze tanie MB sa zwykle kompletowane tanim RAM-em. Zasilanie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze sie czujesz??? słoneczko nie przygrzało??? 4,86 to za mało??? ja mam 4,89 - co też za mało??? klupnij sie w łeb za przeproszeniem - gorsze wartości widziałem i wszystko chodziło - stawiam, no to że coś z ramem abo kartami nie gra

Dla mnie jak ma być 5v to ma być 5v a nie 4,86. Poza tym bzz sprawadzał już (przynajmniej tak pisze) wszystk ram, karty etc. więc co :?: sprawdzić nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria pierwsza - czy naprawdę vcore powinno wynosić 1.82V (w sumie nie powinno to robić żadnych problemów ale ...)

 

Teoria druga - zainstaluj w win95 osr2 obsługę usb/agp (usbsupp.exe czy coś takiego) i zobacz czy komp się wiesza. Linux (afair) i W95 osr2 nie mają standardowo obsługi USB a instalując ME na Osr2 prawdopodobnie nie jest ona również instalowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po prost bede z tymi glabami w servise sie klucil o nowa plyte

bo ja nie mam zamiaru dalej sie z na meczyc

 

robilem co moglem ale to przesada

kary sa 100 % dobre

bios ustawialem na wiele sposobow

podlanczalem juch 8 roznych dyskow

i za kazdym razem tosamo

dzialaja tylko win 95 i systemy unix-oew

 

powiem tylko tyle

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria druga - zainstaluj w win95 osr2 obsługę usb/agp (usbsupp.exe czy coś takiego) i zobacz czy komp się wiesza. Linux (afair) i W95 osr2 nie mają standardowo obsługi USB a instalując ME na Osr2 prawdopodobnie nie jest ona również instalowana.

Całkiem rozsondna ta teoria. Możliwe w takim razie, że jest uszkodzone USB lub AGP i chyba nic się z tym już nieda zrobić tylko wymienić płytę.

 

Bzz może faktycznie sprzedali Ci walnientą płytę więc walcz z nimi, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie upgrade biosu to podstawa zeby cokolwiek sie instalowalo. druga sprawa to przy instalacji w2k/xp najlepiej jest wylaczyc w biosie wszelkie karty dzwiekowe itp i ustawic wszystko na fabryczne wartosci, mialem ten sam problem z plyta DFI, po wylaczeniu w biosie karty dzwiekowej nie bylo juz problemow z instalacja w2k lub xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...