Skocz do zawartości
McBoss

. ! . GeForce 2ti PrObLeM . ! .

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem karte - taka jak w temacie, instaluje ją, gram sobie i po 10-15 minutach zawiecha. Resetuje, znowu wlaczam gre i to samo. Daje sobie spokoj z grami i przegladam sobie www i slucham winampa - znowu zawiecha :| no i nie wiem co robic, tak juz od tygodnia, byl jeden dzien ze sie dalo grac ile chcialem, (wczesniej karte muzyczna wylaczylem i gralem troche bez glosu, pozniej wlaczylem glos i dalej sobie gralem) i minal sobie ten dzien. Nastepnego znowu sie zawieszala... :-/

 

 

od nowa sformatowalem dysk (bo zobaczylem ze wczesniej sterownikow od plyty glownej nie wgrywalem, a tam m. in. cos z portem AGP) wiec po formacie zainstalowalem najpierw te sterowniki z mainboarda, i po resecie windows sie nie wlacza !!

 

resetuje dwa razy - to samo

 

zmieniam karte - wsadzam Rive TNT2 M64/M64 Pro (dla scislosci) zalacza sie... !!

 

 

wie ktos o co moze sie rozchodzic? :|

co ten GeForce ma w sobie?

 

moze nie lubi sie z plyta jaką posiadam - K7S5A....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie co ma w sobie tylko prawdopodobnie jest padniety,albo zasialcz ci nei wyrabia,jaki masz zasialcz?jak ja mialem Gainwarda GF 2 TI 64 MB,nie mailem problemow,i na 300 W,i n 250,wiec nie iwem,najprawdopbniej jest wlanieta grafa,zainstaluj najnowsze stery.Swoja droga po cholere ci taka oldschoolowa karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Zacznij od reinstalacji systemu, a później zainstaluj komplet sterowników (płyta główna, grafika).

juz 2 razy reinstalowalem, system chodzil gdy nie instalowalem sterownikow od plyty glownej. Pozniej zainstalowalem to windows sie nie wlacza. Zrobilem format, zainstalowalem pierwsze uruchomienie windy - instaluje sterowniki od plyty glownej robie reset i znow sie nie wlacza...

 

(wlozylem Rive 2 i chodzi normalnie)

 

 

Nie co ma w sobie tylko prawdopodobnie jest padniety,albo zasialcz ci nei wyrabia,jaki masz zasialcz?jak ja mialem Gainwarda GF 2 TI 64 MB,nie mailem problemow,i na 300 W,i n 250,wiec nie iwem,najprawdopbniej jest wlanieta grafa,zainstaluj najnowsze stery.Swoja droga po cholere ci taka oldschoolowa karta?

moze i zasilacz, ale napewno nie przez zasilacz po instalacji sterownikow od plyty glownej windows sie nie wlacza (tak mysle)...

 

problem z zasilaczem to moze byc to co mam nie instalujac sterownikow od plyty glownej.

(bo jak ich nie zainstaluje, to jest tak jak pisalem w pierwszym poscie)

 

a po co mi? wolałem mieć coś od nVidii niż ATI...

 

A moze napisz jaki masz zasilator ?

zasilator? wiatraczek na karcie graficznej? ^_^

czy o ten glowny, najwiekszy itd...?

 

jesli chodzi o ten na karcie to jest taki sam jak na zdjeciu tutaj

 

a jesli chodzi o ten glowny to jest 230

 

zasilacz albo chlodzenie GPU, w koncu skoro dzien chodzilo to moze wtedy bylo akurat chlodniej na polku ?

no wlasnie nie... przekonalo mnie to ze te sterowniki od tej plyty glownej wieszaja tę karte przed wejsciem do windowsa...

 

GPU to jest tego ukladu na karcie graficznej?

 

a przypomnialo mi sie, ze kilka dni temu przez te zawieszanie posmarowalem troche pod wiatraczkiem postą termoprzewodzącom (myslalem ze cos pomoze) ^_^

 

a chociaz moze, juz sam nie wiem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojeny, juz to robilem, i nie wiem jaki byl wynik bo przegrzanej karty nie dotykalem...

 

z tego co pamietam to nie pazylo, ale cieple bylo...

 

no ale to napewno nie przez temperature system sie nie wlacza po instalacji sterownikow od płyty głównej...

 

a radiator jak mam dotknac jak na nim jest cooler...

Poza tym radiator jest gorący na tej karcie co teraz mam włożoną (no ale to nie z nią mam te problemy)...

 

 

hmmm, zainstalowalem nowsze sterowniki od SiS AGP, wlozylem tego GeForce'a i windows sie wlacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolisz nvidie od ATI???Widac mało wiesz na temat dobrych kart graficznych:)Ja swojego GF 2 TI 64 mB wyminilem na Radeona 9100 w momencie jak mi sie Unreal Tournament 2003 ciął,potem problemy ustaly:)na HIGHEST ALL,no ale GF 2 Ti a Radeon 9100 to diwe rózne bajki,z tym ze ATI robi lepsze karty graficzne,zobacz nop nieudana serie GF FX i porównaj np 5900XT do 9800XT gdze ten drugi nadal jest w czołowce najwydjanejszych kart graficznyh nawet w dobie gf 6800 i Radeona X800,w morde,tym mnie zaskoczyles"wole nvidiie niz ATI..." hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chobo, patrz - nVidie uzywalem kilka lat - ZERO problemów, i przez sentyment dalej chce uzywac nVidii...

 

w ogole nie lubie radeonów, problemy co kolega mial z 9200 zrazily mnie juz calkiem...

 

 

btw: UT 2003 o ile mnie pamiec nie myli to gralem wlasnie na tej mojej 16 MB karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolisz nvidie od ATI???Widac mało wiesz na temat dobrych kart graficznych:)Ja swojego GF 2 TI 64 mB wyminilem na Radeona 9100 w momencie jak mi sie Unreal Tournament 2003 ciął,potem problemy ustaly:)na HIGHEST ALL,no ale GF 2 Ti a Radeon 9100 to diwe rózne bajki,z tym ze ATI robi lepsze karty graficzne,zobacz nop nieudana serie GF FX i porównaj np 5900XT do 9800XT gdze ten drugi nadal jest w czołowce najwydjanejszych kart graficznyh nawet w dobie gf 6800 i Radeona X800,w morde,tym mnie zaskoczyles"wole nvidiie niz ATI..." hehehe

tak ,tylko że nvidia nie gryzie sie z niektórymi płytami głównymi :wink: , nie ma skopanego opengla i ciągłych problemów ze sterownikami w sumie możnaby długo wymieniać;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba wyłączyć w biosie "fast writes" (chociaż nie przypominam sobie, żeby gf miały z tym problem)? Ogólnie przejrzyj dobrze ustawienia biosu (może trzeba załadować bezpieczne ustawienia?). Próbowałeś z różnymi sterownikami do płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba wyłączyć w biosie "fast writes" (chociaż nie przypominam sobie, żeby gf miały z tym problem)? Ogólnie przejrzyj dobrze ustawienia biosu (może trzeba załadować bezpieczne ustawienia?). Próbowałeś z różnymi sterownikami do płyty?

wczoraj cos tam w biosie robilem, ale zadnych zmian...

 

ale dzisiaj jak zainstalowalem te nowe sterowniki od AGP (SiS vxd AGP - cos takiego), wlozylem tego GF'a i dziala normalnie, wchodzi do windosa i nie zawiesza sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo!!!! mam ELSE GLADIAC 516 czyli GFTi 64Mb i co jakis czas byl freeez totalny.... stwierdziilem wiec ze hmmm moze sterowniki ale po zmianie sterow Bylo to samo albo nawet zanim sie uruchomil windows juz sie zawiesil.... zdjauem wiec radiator z coolerem posmarowalem GPU pasta i zalozylem po czym zrobilem piekna dziure w obudowie... tuz nad colleremz procesora i Karty graficznej....(plyta boczna) i przestalo wieszac.......... wniosek jest jeden to temperatura zabija Ci stabilnosc systemu.... albo zmien wentylator z radioatorem... albo kup dodatkowe cooler'y (jeden moze nie pomoc) do dobudowy pchajacy powietrze od przodu i wypychajacy powietrze od tylu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...