Skocz do zawartości
p0rNfLaKe

HT- PIV northwood i podkrecanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nabylem wczoraj nowego procka z plyta, abit ic7 plus northwood PIV 3.0C [seria sl6wk]

i tak testnalem sobie jak to wyglada przy oc...

 

no to podwyzszylem na 3.3GHz... bez zmiany napiecia i wszystko smiga, nie wieszaja sie benchmarki itd.. a temperatura wzrosla nieznacznie o 2-3 stopnie [nadal 50 st nie przekracza...], a chlodzenie boxowe [nawet gorzej niz boxowe bo zdjalem procka i czesc tego kleju odpadla :P wiec pewnie to korzystnie nie wplynelo.. ale jakos nie widzi mis ie zdejmowanie tego, bo takiego mocowania wiatraka jeszce nei widzialem :> przecie to meczarnia... w ogole niepraktyczne ;>

 

ale zastanawia mnie jak to wyglada przy tym HT... bo jak sie laduje to pokazuje 2 procki.. spoko jeden 3.3GHz... ten pierwszy.. a ten drugi nadal 3.0GHz... wtf? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, nie... nie wierze... :} zerwij tego gluta z radiatora/procesora i posmaruj pasta z dodatkiem srebra. W ten sposob zbijesz pare stopni. Co wiecej sproboj zwiekszyc napiecie i jechac z fsb w gore, powinien pojsc jeszcze troche wiecej. Nie przejmuj sie tym HT i pokazywaniem roznej czestotliwosci pracy procesorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz zeby se paste srebrna czy cokolwiek innego kupic trzeba pojsc do sklepu.. :P nie chc emi sie.. a temp nie przekracza 50st wiec mi zwisa :>

 

 

a podkrecac bede jeszcze bardziej :) narazie no time :)

 

czyli HT sie nie przejmowac ze jeden tak pokazuje drugi inaczej? :) to kul :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem wczoraj nowego procka z plyta, abit ic7 plus northwood PIV 3.0C [seria sl6wk]

i tak testnalem sobie jak to wyglada przy oc...

 

no to podwyzszylem na 3.3GHz... bez zmiany napiecia i wszystko smiga, nie wieszaja sie benchmarki itd.. a temperatura wzrosla nieznacznie o 2-3 stopnie [nadal 50 st nie przekracza...], a chlodzenie boxowe [nawet gorzej niz boxowe bo zdjalem procka i czesc tego kleju odpadla :P wiec pewnie to korzystnie nie wplynelo.. ale jakos nie widzi mis ie zdejmowanie tego, bo takiego mocowania wiatraka jeszce nei widzialem :> przecie to meczarnia...  w ogole niepraktyczne ;>

 

ale zastanawia mnie jak to wyglada przy tym HT... bo jak sie laduje to pokazuje 2 procki.. spoko jeden 3.3GHz... ten pierwszy.. a ten drugi nadal 3.0GHz... wtf? :)

Tym drugim to też się radzę nie przejmować. Spróbuj go jeszcze trochę podkręcić do takiej granicy gdzie nie będziesz musiał zwiększać napięcia lub kup nowy cooler i pastę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e spoko wyluzuj :)

 

3.42 podkrecilem, napiecie do 1.6V [z 1.5250 bodajze]. i dziala... ta temp juz troche przegieta.. 61st. :) ale chyba nadal .. niegrozna, aczkolwiek wiem... musze posmarowac :) ale narazie nie chce mi sie :)

ale calkiem mi sie podoba... napiecie ledwo co podwyzszone [nawet nie wiem czy jakbym nie puscil na 1.550] to czy by mi i tak nie dzialallo.. albo nawet na standardowym... bo zwiekszylem po tym jak mi sie winda przestala ladowac.. ale winda sie nie ladowala przez "turbo" w opcjach pamieci... widac moje sa za slabe..

pozdro.

 

i czy 62 st. jak mam to sie hcyba nie musze przejmowac? w sensie ze sie nic nie popsuje? :)

bo mialem AMDeka i on tak mial bez podkrecania :) [palomino i standard cooler.. tez z klejem standardowym,... tez mialem zmienic ale mi sei nei chcialo :P

tam mnie powstrzymywalo ryzyko ukruszenia jadra.. [bo zawsze jest ryzyko,...] a tutaj moze powstrzymywac ta podstawka dziwna do mocowania kulera... bo chyba kawalek sie tam ulamalo tego zacisku bo ostatnio jakis kawalek plastiku znalazlem.. no ale kuler ani drgnie wiec nie ma co sie przejmowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e spoko wyluzuj :)

 

3.42 podkrecilem, napiecie do 1.6V [z 1.5250 bodajze]. i dziala... ta temp juz troche przegieta.. 61st. :) ale chyba nadal .. niegrozna, aczkolwiek wiem... musze posmarowac :) ale narazie nie chce mi sie :)

u mnie spoczynek - 35-39C

w pracy max 55C

 

jeżeli przekroczy to już coś nie tak :P

Pasta zwykła, coolerek tracer (pisze ze do 2.8GHz) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wyswietlanie dwóch rożnych czestotliwości procesora w biosie to jest to normalna sprawa :D Najpierw wyświetlana jest rzeczywista czestotliwosc pracy procesora (Main processor np. 3.3GHz -podkrecony) A poniżej tzw. CPU Brand Name, czyli typ procesora i jego fabryczna czestotliwość i nazwa handlowa. Obie jednostki logiczne HT w P4 pracują z ta samą prędkością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e spoko wyluzuj :)

 

3.42 podkrecilem, napiecie do 1.6V [z 1.5250 bodajze]. i dziala... ta temp juz troche przegieta.. 61st. :) ale chyba nadal .. niegrozna, aczkolwiek wiem... musze posmarowac :) ale narazie nie chce mi sie :)

u mnie spoczynek - 35-39C

w pracy max 55C

 

jeżeli przekroczy to już coś nie tak :P

Pasta zwykła, coolerek tracer (pisze ze do 2.8GHz) :P

 

Masz plyte Asusa wiec zanizone temperatury. Na Abicie jest odwrotnie zawyza o jakies 10C!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...