Skocz do zawartości
CHECK-IT

Radeon 9800S? Co to za wytwór?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mozliwosc kupienia Radeona 9800S.. Nigdzie nie moge znalesc 9800se@pro wiec zainteresowalem sie tym 9800S.. Ma to podobno 256Bit Ram i 8potokow.. Ale nic wiecej o tym nie wiem..Czym toto sie rozni od 9800 i 9800pro? Na forum nic o tym nei znalazlem, a w googlach tez nic.. Słyszał ktoś coś o tym? Byłbym wdzięczny za jakies info na temat tej karty..

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wiem.. Ma 256Bit ram i 8 potoków, ale ma taktowanie 325/290mhz.. Brac za 750 nowke? Ciekawe czy da rade podciagnac z zalmanem kanapka(+nawiew) i miedziakami na pamiatkach na taktowanie 9800pro..

To jest chyba taktowanie zwykłego 9800 powinienes troche ją podkrecic jak nie masz kasy mozesz brac ale jesli masz 900-950zł to kup r9800pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wiem.. Ma 256Bit ram i 8 potoków, ale ma taktowanie 325/290mhz.. Brac za 750 nowke? Ciekawe czy da rade podciagnac z zalmanem kanapka(+nawiew) i miedziakami na pamiatkach na taktowanie 9800pro..

To jest chyba taktowanie zwykłego 9800 powinienes troche ją podkrecic jak nie masz kasy mozesz brac ale jesli masz 900-950zł to kup r9800pro

Standartowo R9800Pro ma taktowania GPU 378MHz i Mem 337MHz także do standartu temu Radkowi ciut brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie: przeciez jeszcze 10 dni do konca aukcji - czemu sie goraczkujecie?

cena 750zl za 9800 nie wydaje mi sie superrewelacyjna.

poza tym nie ma ceny minimalnej wiec obecnei mozna ja kupic za 560..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj jeszcze jakie pamiątki bo na zdjęciu nie zadobrze widać. Jak 2ns. lub 2.2ns to bierz, jak wyżej to nie bo będzie trudno memki wyciągnąć.

A gdzie ty widziałeś pamięci o czasie dostępu 2ns albo 2,2ns w Radeonach 9800/PRO/XT ???? 8O 8O 8O 8O

 

Standardowo PRO ma Samsungi albo Hyny 2,8ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadziłem ;) Ale 2.2 jest np w 256MB

 

Samsung K4N26323AE-GC22

Na http://www.tomshardware.pl/graphic/2003060...on_9800-01.html

 

A widziałem w chipie test radków 9800 i tam miały "niby" 2.2ns więc z tąd moja pomyłka ;) :)

 

I jeszcze XT mają podobno 2.5ns ( w chipie, nie wiem czy to prawda) http://rankingi.chip.pl/ranking_7928.html?..._p=42281&tt_v=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na stronie Samsunga :

 

http://www.samsung.com/Products/Semiconduc.../K4N26323AE.htm

 

i rzeczywiście są to pamięci 2,2ns GDDR2. :)

 

Natomiast miałem w rękach trochę PRO i wszystkie bez wyjatku miały standardowo 2,8ns (max. teoretyczny 350Mhz). XT wg tych testów, które czytałem w sieci, mają 2,5ns (max. teoretyczny 400Mhz).

 

Miałeś Waćpan rację, ale po części. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...