Skocz do zawartości
th0t

Zestaw komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero dzis zajrzalem na to forum i widze tu wielu znawcow komputerow :) Wiec mam takie pytanie zwiazane z tym:

 

Jaki zlozylibyscie komputer za 5000 zl (sama jednostka)

 

Bo ciezko mi sie teraz zdecydowac a nie chce wyrzucic tych pieniedzy w bloto!

 

Z gory thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprzecie komputerowym duzo sie zmienie wiec chcialbym aby moj komp byl jak najbardziej na czasie.. wiec nie chce szukac w starych tematach.. Wiec jesli da rade to prosilbym o jakas odpowiednia konfiguracje za ta cene.

 

 

Z gory THX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematy są aktualne nie bój sie...szukać sie nie chce... :?

Tu masz taki przykaładowy konfig....

Abit NF7 - S rev.2

AMD Barton Mobile 1,45 v

1 GB Geil

GF 6800 GT

160 GB HDD

Lite-On DVD-RW

+ jakies zajebiste chlodzenie na procka.....

Na benchmark.pl masz konfigurator kompow tesh go możesz użyc... :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakieś 32 Bity.... :lol: ;)

Narazie nie potrzebujesz dysku...

Stary nic nie określiłes żadnych kryteriów do czego bedzie komp...

gry,maile,net ??!! To tak strzelilem najpopularnijsza plyte, dysk zawsze sie przyda, DVD to chybo standart tesh powoli... :/ a jak nie to wez 20 GB i Napęd Cd 52x.... :?

Poszukaj na Tweak.pl jest pełno tematów.... o ATHLONIE 64 bankowo tesh jest...i nie mów ze to stary temat... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o czyms takim:

 

AMD Athlon 64 3000+ BOX

Abit KV8-MAX3

GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-400 CL2

Radeon 9800 Pro Sapphire 256 MB DVI + TV BOX (256-bit)

Seagate 80 GB Barracuda 7200.7 ST380013AS 8MB Serial ATA - 2 lata gw.

 

Razem za to 4800 zl + jeszcze obudowa,dvd.

 

Zalezy mi na tym zeby sprzet byl dobry nikoniecznie musi sie zajebiscie krecic bo mam z tym mniejsze doswiadczenie :P

 

 

Chodzi przede wszystkim o gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli chodzi przedewszystkim o gry to sikał btm na tego Atlona 64 i brałbym tak jak ja napisalem wyżej...Bartona Mobile + NF7-S rev.2.0 a do tego GF 6800 GT bo w grach to przedewszystkim karta sie liczy.... nie wiem ale powinienes sie zmiescic w 5000 zl z tym GF 6800 GT... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Epox 8KDA3J (Socket 754 nForce3-250Gb) - 500zł

Athlon 64 2800+ (Socket 754) - 700zł

2x512MB Hynix D-43 - 800zł

Hitachi 120GB-160GB - 350-450zł

Gainward GF6800 - 1600zł

 

Jeśli chodzi o A64 to właśnie do gier sie bardzo nadaje. Zdecydowanie lepsze wyniki niż na zwyjłych Athlonach. Wystarczy poczytać testy gdzie A64 2800+ bije wszelkie Bartony 3200+.

A Abita KV8-MAX3 nie bierz bo to lipa. Nie ma blokady AGP/PCI, tylko dzielniki przy FSB233 i 266, więc do kręcenia niezbyt.

Ten Epox jest na nForce3-250 który ma blokadę AGP/PCI więc można kręcić dowoli, bo mnożnik w A64 jest odblokowany w dół (a w FX-ach w każdą strone).

 

Nie wiem co tam jeszcze chcesz, zasiłke Tagana chyba ze 480W do takiego konfigu, albo 380W i drugą słabszą (byle z PFC) tylko do grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To jeśli chodzi przedewszystkim o gry to sikał btm na tego Atlona 64

Z tego zdania zrozumialem że będą równej wydajnośći, więc po co przepłacać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy takie cos bedzie ze soba dobrze i wydajnie wspolpracowalo?

 

 

Epox 8KDA3J (Socket 754 nForce3-250Gb) 500 zl

AMD Athlon 64 3000+ BOX 856 zl

GeForce 6800 Gainward Ultra/2100 TV & DVI 128MB BOX 1695 zl

Seagate 80 GB Barracuda 7200.7 ST380013AS 8MB Serial ATA 310 zl

Modecom Prism czarna - bez zasilacza 154 zl

GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-400 CL2 1329 zl

DVD LG x16 / x48 bulk black 119 zl

FDD 1,44MB 3,5" - black 38 zl

 

 

Razem:5001 zl

 

 

UPDATE: tak w ogole to gdzie moge (w sklepach wysylkowych) dostac ta plyte glowna i ramy Hynixa ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy takie cos bedzie ze soba dobrze i wydajnie wspolpracowalo?

sadze, ze jak najbardziej, ale przyda Ci sie bardzo mocny zasilacz, wiec do kwoty doloz jeszcze najmniej 270zl

 

a co do Hynix'a to jezeli nie bedziesz krecil, bierz Geil'e, ale to jest moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk powiedział ze mu nie potrzebny ale musi mieć procesor ktory bedzie mu sie grzał jak sam sk....yn i bedzie siem czym pochwalic.... :?

Po co zasiłka ?? Bedzie Codgenik 300 Watt i procek pojdzie sie kochać po pierwszym odpaleniu jakiejs gierki... :?

A po co nagrywarka....:? Przecież to wydatek nie potrzebny.. :? Procesor sie liczy... :?........

 

A co do zasilacza to tak powaznie chyba Antec 550 Watt by sie przydał....ale po co skoro procek szybciutki.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox 8KDA3J (Socket 754 nForce3-250Gb) 500 zl  

AMD Athlon 64 3000+ BOX 856 zl  

GeForce 6800 Gainward Ultra/2100 TV & DVI 128MB BOX 1695 zl  

Seagate 80 GB Barracuda 7200.7 ST380013AS 8MB Serial ATA 310 zl  

Modecom Prism czarna - bez zasilacza 154 zl  

GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-400 CL2 1329 zl  

DVD LG x16 / x48 bulk black 119 zl  

FDD 1,44MB 3,5" - black 38 zl

Bez sensu ... kompletnie bez sensu. Zupełnie jak zestawy Vobis, tylko jeszcze gorzej.

1) Pchanie do kompa procesora A64 w momencie kiedy już wiadomo że nowe modele będą miały inny socket ... bez komentarza. W dodatku ten procek to niezła grzałka, a nie widzę w spisie jakiegoś cichego coolera. Trzymasz kompa w piwnicy?

2) Mały (jak na dzisiejsze czasy) dysk

3) O pamięciach to sobie najpierw poczytajcie (może być np. tam ), a z praktyki powiem tyle: ja bym nie ryzykował kupowania osobno płyty i pamięci/procka. Szczególnie w tym przypadku (A64), i w dodatku wysyłkowo.

4) Brak nagrywarki? Można i tak, ale dlaczego od razu najtańsze DVD? Chyba że to tylko "na sztukę" ...

5) Nie widzę w tym spisie zasilacza i chlodzenia obudowy (wiatraki). Tak ma być? No to raczej nie zadziała.

Chlopak chce kupic komputer, a Ty jedziesz po nim ...

Twoj pierwszy punkt to jakis obled ... Tylko zobacz jakie cenny sa tych procesorow (939) w tym momencie, plyt glownych tez nie ma za duzo. Nie mowiac o tym, ze nie spotkalem sie z zadnymi testami tych prockow na plytach z 939 sockiem, wiec nie wiadomo jak one wypadaja, poprostu jest ich za malo aby cokolwiek porownywac ...

Gdyby mial w tym momencie kupowac kompa pod tego procka + plyta, wynisolo go by okolo 3k, a gdzie reszta kompa ...?

 

Mozna tez powiedziec po co kupowac plyte pod ddr, skoro niedlugo (mam nadzieje) wyjda plyty pod ddr2 ...

 

On chce kupic kompa na teraz, a nie czekac w nieskonczonosc az cos stanieje, a jak stanieje to pojawi sie cos lepsze i tak w kolko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego porcka i tak nie wykreci mocno, a i po co krecic ... (lepsza wydajnosc niz Prescotty)

A tak pozatym chyba pomyliles platformy, bo oile sie orietuja to Prescott'y sie "gotuja".

Po co o jakims azocie gadasz, wystarczy kupic obudowe Chieftec'a, powiedzmy model Bx-03B-B-B, dolozyc ze 2 wentyle i bedzie spokoj ...

 

Czy ja wiem czy wszystkie plyty maja bledy ... ASUS wydal bardzo dobra plyte pod tego procka, nie ma z nia zadnych problemow ... Asus K8V Deluxe/SE Via K8T800 - http://pl.asus.com/prog/spec.asp?m=K8V%20D...eluxe&langs=15#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek : AMD Athlon XP 2500+ Barton Mobile -439zł

Płyta : Asus A7N8X-E nForce2 Delux -466zł

Cooler na procek : Zalman CNPS 7000A ALCU - 154zł

Grafika : Radeon 9800PRO 128MB 256bit DDR TV DVI ATI -987zł

Ram : DDR GeIL 1GB PC-400 Dual (2x512) -909zł

(zrzucić na 333 i ustawić CL2.0 + timingi 2-3-3-6 no i napięcie :P)

Dysk : Maxtor DiamondMax 9 Plus 120 GB 8M ATA/150 - 408zł

Zasilacz : Chieftec HPC-420-302-DF - 420W -299zł

Monitor : 17 LG Flatron F700P - 741zł

Obudowa : Ultra-Media Lucyfer Black 400W -195zł

Głośniki : Creative SoundWoks SBS-350 retail - 142zł

Napęd : LG GCC-4521RBBU 52x/32x/52x/16x black -212zł

Klawa + mysz : Logitech UltraX Flat + mysz UltraX optical - 199zł

Listwa : Lestar 5WT LVT-530W 5,0 metra - 47zł

 

No moje skromne zdanie... 200zł powyżej limitu ale to tylko 4% więcej :P

Coś takiego bym poskładał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quam

Za te 5000zl miała być tylko "skrzynka" [bez monitora] jak to powiedział th0t

 

Wg. komp jest dobry tylko te 750 zl z monitora dokładasz do karty graf i masz GF 6800 GT zamiast Radeona 9800 Pro..

No i ja bym wziąl Abita NF7-S rev.2...nie wiem konkretnie czemu bo nie wiem dużo o tej płycie ASUSa....Na Abicie sie fajnie kręci...nie wiem jak z ASUSem....

 

P.S. IMHO Jeżeli chodzi o tą budę http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29521107 to jest ona brzydka jak noc.... :? :? :?

Ale to moje subiektywne zdanie.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały (jak na dzisiejsze czasy) dysk

Wiekszego nie potrzebuje bede mial 80 gb i 120 ( ze starego kompa) co mi w zupelnosci wystarcza

 

Brak nagrywarki? Można i tak, ale dlaczego od razu najtańsze DVD? Chyba że to tylko "na sztukę" ...

Nagrywarki nie potrzebuje, bo mam w starym kompie jeszcze chodzi wolno bo wolno ale nagrywa. A o drozszym DVD jeszcze pomysle.

 

Nie widzę w tym spisie zasilacza i chlodzenia obudowy (wiatraki). Tak ma być? No to raczej nie zadziała.

Sorry poprostu moj blad :/

 

 

W dodatku ten procek to niezła grzałka, a nie widzę w spisie jakiegoś cichego coolera. Trzymasz kompa w piwnicy?  

Wlasnie w tej sprawie akurat wolalbym zaufac fachowca tak samo jak z zasilaczem....

 

 

Do Pana @: Jaki komputer zlozylbys Ty za ta cene ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komp bedzie do gier to dlaczego nie zainwestujesz w GF 6800... lub Radka X800 ?? :?

W moim konfigu bylaby to pierwsza pozycja.... ;)

 

P.S. IMHO raczej ten GF 6800 GT byłby naj... ;) i napewno troszeczke wydjaniejszy od Radka 9800 Pro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy takie cos bedzie ze soba dobrze i wydajnie wspolpracowalo?

 

 

Epox 8KDA3J (Socket 754 nForce3-250Gb) 500 zl 

AMD Athlon 64 3000+ BOX 856 zl 

GeForce 6800 Gainward Ultra/2100 TV & DVI 128MB BOX 1695 zl 

Seagate 80 GB Barracuda 7200.7 ST380013AS 8MB Serial ATA 310 zl 

Modecom Prism czarna - bez zasilacza 154 zl 

GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-400 CL2 1329 zl 

DVD LG x16 / x48 bulk black 119 zl 

FDD 1,44MB 3,5" - black 38 zl 

 

 

Razem:5001 zl

 

 

UPDATE: tak w ogole to gdzie moge (w sklepach wysylkowych) dostac ta plyte glowna i ramy Hynixa ? :P

Moim zdaniem to dobry konfig (jak masz jeszcze z 500 zl na chlodzenie i zasilacz). A64 3000+ grzalka?? Bez przesadyzmu panowie, Procesory A64 wydzielaja max 89W, a ten to jest nizszy model i z obcietym cache'em.

Skoro kolega ma inne dyski to 80 GB spoko - chociaz za niewiele wiecej masz dwa razy wiecej. Dobrze, ze Seagate bo 5 lat gwary (tylko dopilnuj by Ci dali ten dysk, a nie z 3 letnia gwara). I zmien dvd z LG na cos lepszego. No i pamieci moze jakies inne.

 

Ur8an tez podal niezly cfg, chyba lepiej nawet dorzuc do 6800GT i zrezygnowac z A64 na rzecz AXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...