Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu taka zima nastała... brrr, mrozem wieje panie, idę stąd w pizdu.

 

 

Heheheh - miałem kupić Msi K8N Neo Platinum + A64 3000 a kupiłem.... Asus A7V880 + Sempron 2200+ + PORZĄDNY MONITOR i jestem w pełni zadowolony 8)

 

Ok, Asusa traktowałem jak skazanie ponieważ mój ukochany GIGABYTE w KT880 spaprał (delikatnie mówiąc) sprawę :evil:

 

Poużywałem go jeden dzień ....i nie żałuję ani jednaj złotówki wydanej na tego ASUSA, naprawdę zadowolony z niej jestem. A skoro taka fajna to poco ma się biedna marnować... siakieś skromne O/C się jej z pewnoscią przyda :roll:

 

A więc:

 

- Jaki BIOS polecacie do niej - najnowszy to bodajrze 007 (my name is B... J.B) - co daje??

czy któryś z BIOSÓW poprawia wyniki odczyt/zapis pamieci ??

 

- Jakie tajmingi ustawiacie dla pamiątek - w GB to na pamięć znałem która pozycja za co odpowiada - więc nie kapuje co jest od czego. I nie piszcie 2.5-3-3-8 tylko - "Nazwa pozycji w biosie" : np. 3, (Cache latency możecie sobie darować ;) ) .

 

-co daje V-link x2?

 

 

POZDRO

 

ps. q-fan doprowadza mnie do szału - zmienia obroty co 10 sekund :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij programik cpu-z 1.25 i w zakładce SPD będziesz mial wszystko o optymalnych timingach dla danej pamięci...

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaki jest odpowiednik bartka 2500 w rodzinie sempron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, mam problem. Bycmoze prostacki, ale jesli tak skierujcie mnie we wlasciwa strone a dalej pojde sam, jak to mowia ludzie po paru glebszych. Otoz, pare dni temu kupilem owego A7V880 i pierwsza rzecza jaka stwierdzilem po podlaczeniu byl fakt, ze wykrywa mojego Athlona 2000+ jako 1500+. Nic to, pomyslalem, tak bywa, pewnie wina biosu. Lecz jakie bylo moje zdziwienie, gdy po zmianie biosu na 007 plyta wciaz uparcie twierdzi, ze mam 1500+! Obecnie ustawilem go tak jak powinien chodzic normalnie, lecz to chyba nie jest do konca z porzadku. Niewiem, nie jestem speszialista, moze tak powinno byc, sila wyzsza, czy cos, ale moze ktos z was zna sposob na poprawe doli mego biednego, niedocenionego przez plytke procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wyszedł już jakiś bios poprawiający przepustowość na płycie. Przecież ta płytka w tym momencie to kupa straszna na asrocku k7s8x i fsb 180 odczyt i zaspis jest lepszy niż na asusie i fsb 217????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest blokada AGP

ale nie ma nic o blokadzie PCi,czyli rozumiem ze keidy uaktywniam tą opcje to i PCi sie blokuje?

 

Jak to się robi?!

 

ale po zmianie na 1.7 z 1.65 smiga pięknie

Eee, ja jak mam 1,65 w biosie to pod winzgrozą podaje mi napięcie 1,696 :(

 

 

A ja mam problemik, bo mam juz tylko jednego AXP-M 2500+ i .. poszedł mi raz na 1,85v na 2529 czy cos takiego... a teraz lipka i ledwo co chodzi na 2400mhz ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wyszedł już jakiś bios poprawiający przepustowość na płycie. Przecież ta płytka w tym momencie to kupa straszna na asrocku k7s8x i fsb 180 odczyt i zaspis jest lepszy niż na asusie i fsb 217????

Napisz w jakich programach jakie masz wyniki.

Porównamy, bo u mnie działają normalnie - nie ma tragedii z odczytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy no name... 400mhz timmingi 2.5-3-3-8

 

AXP-M 2500+ ASUS A7V600-X

 

FSB 217, mnożnik proca 10,5 = 3208mb/s

 

FSB 217, mnożnik proca 11,0 = 2800mb/s :(:(:( (DLACZEGO?!)

 

FSB 200, mnożnik proca 12,0 = 2500mb/s

 

FSB 200, mnożnik proca 11,0 = 2400mb/s

 

AXP-M 2500+ ASUS A7880

 

FSB 217, mnoznik proca 10,5 = 2300mb/s

 

FSB 227, mnożnik porca 10,0 = 2250mb/s

 

FSB 200, mnożnik proca 12,0 = 2100mb/s

 

 

DLACZEGO?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm..... qrde, w weekend miałem tyle spraw na głowie że zapomniałem o tym że mam sprawdzić wyniki w Aida32.

 

Jutro podam dokładne, ale teraz jużnapiszę jakie wyniki mniejwięcej miałem.

 

fsb 333 timingi 2.5-3-3-7 = powyżej 2400

fsb 200 timingi 3-3-3-7 = powyżej 2800

 

oczywiście w dualu, BIOS 007 (względem fabrycznego przed ponad pół roku wyniki podskoczyły o 20-60 pkt :( ), ale i tak nie jest to wynik tak tragiczny jak Feluś sugerował ....że wolniejszy A7V880 fsb400 niż inne na fsb 333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ... ja nie moge dać FSB 223 i mnożnika dla proca 10.5 bo mam syfy pod windowsem, czyżby pamięci nie wyrabiają?!

Jade na 2.5-3-3-8 ...FSB 215 chyba i mam 3068 i jest narazie stabilnie... ale bym chciał żebym miał... stabilnie około 3200mb/s chociaż...

DUAL na kościach M-tec, of korz TwinMOS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dokładnie i....

 

na fsb 200 timingi 3-3-3-8 :

- Aida 32?: odczyt 2848,

zapis 905

 

- Sandra (Jakaś stara wersja) : 2849 int

: 2580 float

 

Ramki to 2x Kingstone 256DDR 400 cl3

 

Nie chciało mi się zabijać procesów, więc w tle chodził sobie antywirus, Asus Probe i kilka innych bzdetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

backup - nie wiem jakie masz pamięci... ale jest jedna rzecz o której musisz pamiętać - jeżeli pamięci nie są przystosowane do timing/fsb (2.5 na fsb 222) to na tym cl 2.5 oczyt będzie gorszy niż na cl 3 - ponieważ pamięć ....nie wiem jakby to opisać ...?zapycha? coś jakbyś próbował naraz pogryźć i połknąć całą bułkę - zatkasz się i zajmie ci to więcej czasu niż małymi kęsami.

 

Aha i coś co u mnie podniosło wydajność pamięci - w ustawieniach timingów jest taka pozycja, której nazwy nie pamietam, ale jako jedyna ma wartości od 12 do 15, default jest 15... po zmianie na 12 u mnie przyspieszyło.

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

A ja mam pytanko jak można ręcznie zmienić przetaktowanie procesora(Płytka A7V880) ,bo mogę tylko przez opcie 10.20,30%. chba trzeba coś odblokować tak ?ale co?

Ps podkręciłem mojego Semprona 2300+ na 2800+@2050Mhz ale chiałbym może coś jeszce z niego wyduśić

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...