Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzalem ostatnie 8 stron topicu i na wiecej nie mam czasu ...

Ponieważ mi sie spieszy, chciałbym uzyskac szybko odpowiedź na nast pytania:

Co to jest to CPC ?

Czy do b-mobile bedzie dobry bios z l-12 mod? Czy bez róznicy...

 

No i najważniejsze - jaki bedzie najlepszy biosik dla nf7-s 2.0 z bartonem - m i 1x512 hynix d43?

 

Normalnie to bym przeczytał topic ale z braku czasu musze zadać te pytanka. Prosze o jak najszybsze RE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta albo discovery od Merlina.

Ewnetualnie Mantaray od tictaca ;)

Do 1 kości oczywiście cpc on.

 

L12 bardzo Ci sie przyda, mając mobila masz FSB 133, do wysokiego FSB L12 konieczny. ww biosy mają L12 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX ale mozna dokładniej ? :)

Co daje to CPC? jaki ma wpływ na stabilnosc (brac z on czy of - musi byc stabilny przedewszystkiem ;) )

Przedostatni merlnina - dokładniej ? (najlepiej z linkie ;P)

 

narazie pobrałem:

D26_ver.2.0.04_Discovery_0.1_17.09.04.rar

D26-BlackMantaray.zip

d26-blackmantaray-l12-cpc on.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpc off daje lepsza stabilnosc na wyskim fsb w dualu 2x512 Ciebie raczej nie dotyczy :] jak biega o stabilnosc to spróbuj org d26 u mnie sie dobrze sprawowal ale ostanio mecze ostatnie dziecko tictaca ;]

 

D26_ver.2.0.04_Discovery_0.1_17.09.04.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPC on = większa wydajność, jest to standard we wszystkich oryginalnych biosach. Cpc off stosuje się prze 1GB ramu na nForce2, daje on większa stabilność i możliwość kręcenia FSB i timingów, ale ma niższą wydajność.

 

Np.

 

CPC ON 200 2-2-2-11 = CPC OFF 220 2-2-2-11

 

Wez zainteresuj się Betą taipna, wg mnie najlepszy biosik ;)

http://members.lycos.co.uk/swidrzany/-=Mer...%20beta%203.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pamiątki 2x256 twinmosa zwykłe ddr400 na kościach mtec 50d - czy jest wogóle sens próbować z taipanem?

jest chyba jakiś programik do zmian "ukrytych timingów" - widze ze Wy jakoś tym sposobem modyfikujecie te biosy pod siebie, ale konkretnie nie wiem o co chodzi... mógłby ktoś mi trochę rozjaśnić w tej materii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam TaiPan 0.1 CPC ON i sprawuje sie znakomiecie :D L12 mod wbudowany i wsyzskto super smiga. A tak w ogole to przesiadlem sie wlasnie z Epoxa 8RDA3I i musze powiedziec ze jak narazie Abit jest lepszy ;D

Abity zawsze byly lepsze :D. A taipan wymiata i kosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPC on = większa wydajność, jest to standard we wszystkich oryginalnych biosach. Cpc off stosuje się prze 1GB ramu na nForce2, daje on większa stabilność i możliwość kręcenia FSB i timingów, ale ma niższą wydajność.

 

Np.  

 

CPC ON 200 2-2-2-11 = CPC OFF 220 2-2-2-11

No u mnie na jednej kosci 256

AIDA

CPC ON 225 2,5-3-3-11 jest roche mniej wydajne okolo 50MB/s niz CPC OFF 233 2,5-3-3-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam TaiPan 0.1 CPC ON i sprawuje sie znakomiecie :D L12 mod wbudowany i wsyzskto super smiga. A tak w ogole to przesiadlem sie wlasnie z Epoxa 8RDA3I i musze powiedziec ze jak narazie Abit jest lepszy ;D

Abity zawsze byly lepsze :D. A taipan wymiata i kosi.

Widze ze w tym topicu praca wrze, biosy wydajne i gustownie nazwane :lol: .

Najwyzsy czas zaciagnac Merlina do topicu o DFI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi bios padł :evil: wgrałem mantarays xt od tic taca i na 230 wogóle nie wstał no to 3xrestart i na 225 2,5-3-3-9 wchodzi do windy i restart no i już więcej się nie uruchomił :cry: restart biosu nie pomógł na godz baterje wyciągłem potem wszystko wyciągłem i nic płyta milczy :cry: to znaczy startuje ale monitor czarny. to coś napewno z płytą bo wszystko inne sprawdzałem na innym kompie tzn. proca, pamiątki, grafe. Chyba się nie obędzie bez hot-flascha :?: :?: :?: Jeżeli ktoś ma pomysł jak inaczej moge postawić kompa to prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój NF7 został wymieniony na nf7-s bo też mu tak było.Niewiem ile w tym prawdy,ale słyszałem od sprzedawców na giełdzie że nf7 jest słabszą konstrukcją i baerdziej podatną na problemy z biosem.Podobno płyta po fleszowaniu została sprzedana i masię dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać jaki bios byłby dla mnie dobry.

W innym topicu polecono mi TAIPAN cpc on, ale ja mam Hynixy i na domiar złego 2x512mb (niekoniecznie dual...) :) Sądząc z tego co tu przeczytałem to nie polubią się one z tym biosem.

 

A więc co? Było coś tu pisane o Discovery D26, tylko nie moge znaleść gdzie go ściągnąć.

A może jeszcze jakiś inny?

 

Chodzi mi o wysokie FSB i wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios http://members.chello.pl/j.waz/discovery1.rar ma CPC ON wiec do twoich 2x512 raczej nie bedzie najlepszy ;)

 

Bazowany na D26 DISCOVERY by Merlin

Nowe full screen logo http://members.chello.pl/j.waz/logo1.gif

Nowe logo epa http://members.chello.pl/j.waz/epa.jpg

Uaktywnione wszystkie opcje

Nowy bios SATA 4250

CPC ON

Linkhttp://members.chello.pl/j.waz/discovery1.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprawdziłem sobie D26_ver.2.0.04C_Discovery_0.1_17.09.04

No i...ramki pracują jak burza (szczególnie z CPU interface) , tylko jest NIESTABILNIE.

Do tego stopnia, że na stabilnym dla domyślnego biosu FSB 240 nawet 3dmark 2k1 mi wywalał :(

Pewnie bios jest super jak ktoś robi niskie timingi, oraz niewysokie FSB, ale to nie dla mnie.

 

Teraz mam najnowszy firmowy bios (wolał bym wgrać stary, ponieważ płyta nie jest całkiem moja, ale za późno zauważyłem, że awdflash nie robi backupu jak się spodziewałem :? ) i co śmieszne, również na FSB 240 niecałkiem stabilny, a przynajmniej zamkneły mi się okienka explorera w czasie używania, nie musze niczym sprzętu katować by stwierdzić, że jest to dalekie od stabilności :)

 

Coś możecie mi jeszcze polecić?

 

PS. Dopisanie się na tym forum graniczy z cudem, ciągle jest zapchane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprawdziłem sobie D26_ver.2.0.04C_Discovery_0.1_17.09.04

No i...ramki pracują jak burza (szczególnie z CPU interface) , tylko jest NIESTABILNIE.

Do tego stopnia, że na stabilnym dla domyślnego biosu FSB 240 nawet 3dmark 2k1 mi wywalał :(

Pewnie bios jest super jak ktoś robi niskie timingi, oraz niewysokie FSB, ale to nie dla mnie.

 

Teraz mam najnowszy firmowy bios (wolał bym wgrać stary, ponieważ płyta nie jest całkiem moja, ale za późno zauważyłem, że awdflash nie robi backupu jak się spodziewałem :? ) i co śmieszne, również na FSB 240 niecałkiem stabilny, a przynajmniej zamkneły mi się okienka explorera w czasie używania, nie musze niczym sprzętu katować by stwierdzić, że jest to dalekie od stabilności :)

 

Coś możecie mi jeszcze polecić?

 

PS. Dopisanie się na tym forum graniczy z cudem, ciągle jest zapchane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka jest już u lekarza (zapzyjażniony sklep) :) mam nadzieje że to ten bios bo jeśli nie to 300 zł w plecy :cry: Ja osobiście też polecam taipana d26 chociaż discavery dużo mu nie ustępuje a mantarys xt niechce nigdy więcej widzieć :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na bios . mialem tak po wgraniu d24zero czy jakos tak . niby dzialala itp a po ktoryms razie sie nie obudzila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...