Skocz do zawartości
_cichy192

Problem z Logitech Cordless Desktop Express :/

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mógłby mi pomóc, lub powiedzieć w czym tkwi problem z moim zestawem bezprzewodowym Logitecha. Sytuacja jest nstępująca:

 

Po zakupie podłączyłem odbiornik, zainstalowałem sterowniki, ale w menedżerze urządzeń nie ma wykrytej klawiatury. Myszka działa bez zarzutów, natomiast gdy wciskam jakikolwiek klawisz na klawiaturze blokuje to kursor myszy i klawiatura nie reaguje. Dodam, że w biosie klawiatura działa bez zarzutów, co oznacza że ma połączenie z odbiornikiem i baterie są sprawne. Ze zdenerwowania przeinstalowałem system na nowo co jednak nie dało rezultatów ... Może ktoś spotkał się z takim problemem. Proszę o pomoc.

 

ps. Gdy odpale komputer na starej klawiaturze jest ok, potem zamieniam wtyczki i klawiatura niby działa, jednak naprzemian z myszką - tak jakby działały na jednym kanale radiowym. Jednak po ponownym uruchomieniu komputera sytuacja z blokowaniem kursora się powtarza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logować próbowałem. Kontrolki migają natomiast nie przynosi to żadnych efektów. Pojawia sie na monitorze info o zmianie nadawania kanału dla myszy, a dla klawiatury "jeśli chcesz zalogować nowe urządzenie włóż baterie i wciśnij connect" " kwestia tego że baterie są - sprawdzałem na dwóch egzemplarzach". Ponadto gdyby baterie nie działały to klawiatura nie odpowiadałaby pod Biosem, a tam działa.

Pomylenie gniazdek też nic wchodzi w grę, gdyż są kolorki wtyczek, a ja jeszcze widzę :P - tak poważnie - już to sprawdzałem. Generalnie jestem lekko zawiedziony tym produktem, ponieważ nie jest to wydatek 20 zł tylko kilka razy więcej. Sklep zaproponował mi wymianę klawiatury na nowy egzemplarz. ZObaczymy - jeśłi będzie działać ok, ale jeśli nie, to znaczy że reklama mówiąca o pełnej kompatybilności z każdym sprzętem i systemem jest fikcją ...

 

ps. W zestawie nei było przejściówki na USB, tylko samo wejscie PS2, a jak czytałem na innym forum, jakiś użyutkownik miał również podobne problemy, ktróre się zakończyły po przełączeniu wtyczki na PS2 - a miał na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sterowników też nie działa. Poza tym to dziwne. Odpalam kompa na starej klawiaturze i działa, przełączam na nową i działa wszystko bez zarzutów. Robię restart i po ponownym odpaleniu komp znów nie widzi klawiatury ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Może to jest spowodowane bliskością położenie modemu łącza internetowego (nie radiowego, tylko tv kablowej) ... Sam już nie wiem. Najgorsze jest to, że sprzedawca w sklepie komputronik jest laikiem większym ode mnie ... Teraz piszę z nowej klawiatury, bo odpaliłem komputer na starej ... ale tak być nie może ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w sklepie, gdyż dostałem nowy egzemplarz i działał, więc sądzę, że problemy wynikają z braku kompatybilności z płytą główną (ASUS A7V8X-X - czy coś w tym stylu :]). A ta zworka gdzie dokładniej się znajduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest właśnie identyczny, a płyta jest model A7V8X-X :] czyli też taka sama :]. Popróbuję dziś z tą zworką, może nie urwię niczego. Mam nadzieję, że pomoże :] A czy wiesz może, czy niekompatybilność może być spowodowana jakimś innym urządzeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...