Skocz do zawartości
Darius

Już są semprony!

Rekomendowane odpowiedzi

to zależy od której strony patrzeć. Ustawia się 100 :)). a to że tak napawdę efektywnie daje to 200 to inna rzecz :)

 

semprony chodzą na 333(efektywnie!!) :) a przecież tak naprawde fizycznie ustawiam 166 - bo ta opcja widnieje w biosie :), 166 x 9,5 =1577 co daje właśnie procesor Sempron 2300+ :)

 

Kiedy ustawię na 100(efektywnie200) :) normalnie pokazuje 100 x 9,5 czyli 950, ale tam gdzie nazwa proca jak byk widnieje Sempron 3200 - i to na dwuch różnych płytach :) choć jednego producenta :)

 

sprawdze na innych plytach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pozyczylem na chwilke FX5200, jak wczesniej mowilem. Na niekreconym procu (9 x 166MHz) uzyskalem nieco ponad 6000 pkt w 3dmarku 2k1. Jak puscilem mego sempa na 9 x 200MHz - punktow tyle samo!

Wychodzi na to, ze grafa jest slaba. A jest slaba na pewno, bo:

1. to referencyjny GF FX5200

2. od palit-daytona :-)

3. 64MB SDR bodajze...

Tyle samo punktow ma znajomy - wlasciciel tej grafy. A ma on PIV 2.4 FSB800 i 1GB ramu w dualu! A wszystko na plycie Gigabyta za ~800 zl (nie pamietam modelu, na chipie intela - mobo ogolnie wypas na maxa).

 

Teraz moj sempron pracuje non-stop na 1800MHz. Temp w spoczynku 46-49*C, w stresie 51-53*C. Przy katowaniu primem albo toast'em uzyskal max 56*C. Troche duzo - ale niedlugo zmieniam bude, posmaruje arctic ceramiq i bedzie gites :-). I tak jest przeciez chlodniej odkad mam chiefteka.

 

Wielu ludzi wypowiada sie, ze sempron (na socket A) to shit. Ja mam inne zdanie. W porownaniu z AXP na T-Bred to moze i gowno - slaby mnoznik, slaba czestotliwosc, przesadzone PR. Jak juz jednak mowilem - sempron to nastepca durona, a od tego ostatniego jest na pewno "lepszy". Cena ta sama - wydajnosc wieksza. Prosta kalkulacja!

Bron Boze nie bronie sempow dlatego, ze sam go kupilem. Mialem wybor duron-sempron i wybralem dobrze. Ale jesli ktos rozwaza wymiane swego Athlona XP na semprona - to juz jest paranoja...

 

 

Koncze, bo musze sie jeszcze spakowac. Jutro spowrotem do Olsztyna na 10 miesiecy nauki... (zartowalem, studiowania :-)).

 

Pozdrawiam

StempeL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron pod sA to jakas porazka...

IMO nie warto na o nawet patrzec...

Chetnie dam sie wyprowadzic z bledu ;)

Chyba jednak trzeba będzie na nie patrzeć, niestety Athlon XP i Duron wyszedł z produkcji... a to co na rynku zostało z tych proców to zasoby magazynowe... lada dzien się skończą... u mnie już ich nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od której strony patrzeć. Ustawia się 100 :)). a to że tak napawdę efektywnie daje to 200 to inna rzecz :)

 

semprony chodzą na 333(efektywnie!!) :) a przecież tak naprawde fizycznie ustawiam 166 - bo ta opcja widnieje w biosie :), 166 x 9,5 =1577 co daje właśnie procesor Sempron 2300+ :)

 

Kiedy ustawię na 100(efektywnie200) :) normalnie pokazuje 100 x 9,5 czyli 950, ale tam gdzie nazwa proca jak byk widnieje Sempron 3200 - i to na dwuch różnych płytach :) choć jednego producenta :)

 

sprawdze na innych plytach :)

sorki myslalem ze dajesz fsb 200 czyli efektywnie 400 ;] bo wtedy 200x11=2.2ghz real clock 3,2+

ale jak patrze to te semprony to chyba klapa jezeli chodzi o oc :| myle sie :?: to niech mnie ktos poprawi moze potem bedzie lepiej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ram napewno chociarz niewiem czy na tej plycie wyciagniesz 250.wydaje mi sie ze nf7 lepszy ale z drugiej strony an7 ma wieksze mozliwosci zmian napięc.a jesli jest juz taki bios co tyle stabilnie mozesz uzyskac to zarzuc linkiem :] kolesiowi sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaqm ma Sempa 2200+ i niestety płyte ECS KT 600a i niemoge z tego ustrojstwa wycisnąć wiecej niż 1600MHz bo mi się robią zwiechy. Podejrzewam że musze zmienić mu napięcie ale w biosie niema opcji, więc drut-mod. Jak zrobić druta na mojej płycie (chodzi o napęcia).

Dodam że pamiątki mam Twinmosy 400 MHz.

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaqm ma Sempa 2200+ i niestety płyte ECS KT 600a i niemoge z tego ustrojstwa wycisnąć wiecej niż 1600MHz bo mi się robią zwiechy. Podejrzewam że musze zmienić mu napięcie ale w biosie niema opcji, więc drut-mod. Jak zrobić druta na mojej płycie (chodzi o napęcia).

Dodam że pamiątki mam Twinmosy 400 MHz.

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...