Skocz do zawartości
pjotrek

omegi na cat4.8

Rekomendowane odpowiedzi

wyszly nowe omegi zrobione z catalystow 4.8.

jakie sa wasze wrazenia?

 

ja musze niestety stwierdzic ze w porownaniu do zwyklych 4.8 to z panelu zniknal "antyaliasing czasowy", niby w menu start w omegach jest program do "enable temporal AA" jednak jak to wlaczylem to w morrowindzie wydajnosc znacznie spadla w porownaniu do zwyklego AA, a wyglad sie wcale nie zmienil, w przeciwienstwie do zwyklych 4.8 gdzie wydajnosc nie spadala i byla widoczna wyrazna roznica w jakosci grafiki

 

w 3dmarku03 mam dokladnie tyle samo punktow na omegach jak i na zwyklych sterach (3996)

 

mam radeona9600pro od gigabyte'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy podkreconych parametrach karty wywala sie vpu rec.

dokladnie tak jak w przypadku instalacji wszystkich wersji oryginalnych cat. nie wiem co zmienili w najnowszych omegach, bo na poprzednich wersjach nie mialem problemu z o/c :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie je przetestowalem. Wydajnosc spadla ale musze przyznac ze poprawil sie obraz. Zainstalowalem sobie panel z Catalysta 4.8 i wlaczylem AA i wydajnosc gorsza. Bez AA podobnie sie sprawowaly. u mnie w Doomie 3 czasami na Catalystach (wszystkich) wystepuje jakis blad. Gdy stepuje pojawia sie przedemna jakas kreska ktora oddziela ekran na 2czesci a na omegach tego nie ma. Nie wiecie czego moze byc to przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego że pewnie twój R9800PRO@XT jest na R350 a on nie ma diody termicznej więc tej zakładki nie będziesz miał :(.

Czytanie ze zrozumieniem nie boli. ;)

R360 mam (zdejmowałem i zakładałem Silencera ostatnio 6 razy), PCB z XT mam, chip LM63 do pomiaru temperatury mam; nawet wątki na hardware o temp. zakładam. Przecież jak byk napisałem, że mierzę ATITool (ewentualnie RivaTunerem). Po prostu nie ma zakładki overdrive i tyle. :P

 

Ale ja też mam pytanko mam R9550XT od gecube'a który jest na RV360 (według RivaTuner'a) więc teoretycznie powinienem mieć zakładkę Overdrive a jej nie mam możecie mi powiedzieć co jest nie tak :roll: mam omegi 4.7

Sprawdź, czy masz chip do pomiarów temperatury i wszystko będzie jasne - sama dioda w GPU (przy R360 jest pod, przy RV360 jest wbudowana) nie wystarczy, musi być jeszcze odpowiedni scalaczek. ;)

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=85718

 

http://www.techpowerup.com/articles/overcl...king/vidcard/94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...