Skocz do zawartości
Kaeres

Test wolfenstein

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra panowie ( moze i panie ) - test w rozdzielczosci 800x600 to smiechowisko - pokazcie co wasz sprzet potrafi w wyzszych rozdzielczosciach ( bo przeciez w takich sie gra) i to w HQ.

Przetestujmy karty a nie procesory... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze:

HQ 1280/1024 - 39,6 :(

HQ 1024/768 z dźwiękiem - 49,1 - czyli tak jak gram

A swoją drogą, może nie wyłączyłem dźwięku w poprzednich testach (zmniejszyłem efekty i musykę do min - czy tak się wyłącza)

 

Mój konfig jest na mojej stronie, ale jak jesteś taki uparty (Kaeres) to:

P3 933MHz, 512MB SDRAM (133MHz), Elsa Gladiac Ultra (GF2 Ultra 250/460), IBM 46GB 7200RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze:

HQ 1280/1024 - 39,6  :( 

HQ 1024/768 z dźwiękiem - 49,1 - czyli tak jak gram

A swoją drogą, może nie wyłączyłem dźwięku w poprzednich testach (zmniejszyłem efekty i musykę do min - czy tak się wyłącza)

 

Mój konfig jest na mojej stronie, ale jak jesteś taki uparty (Kaeres) to:

P3 933MHz, 512MB SDRAM (133MHz), Elsa Gladiac Ultra (GF2 Ultra 250/460), IBM 46GB 7200RPM

O kurcze...na to wychodzi ze Kyro II rozwala GF2Ultre na podobnych prockach :) - dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze:

HQ 1280/1024 - 39,6  :( 

HQ 1024/768 z dźwiękiem - 49,1 - czyli tak jak gram

A swoją drogą, może nie wyłączyłem dźwięku w poprzednich testach (zmniejszyłem efekty i musykę do min - czy tak się wyłącza)

 

Mój konfig jest na mojej stronie, ale jak jesteś taki uparty (Kaeres) to:

P3 933MHz, 512MB SDRAM (133MHz), Elsa Gladiac Ultra (GF2 Ultra 250/460), IBM 46GB 7200RPM

O kurcze...na to wychodzi ze Kyro II rozwala GF2Ultre na podobnych prockach :) - dobre :)

No cóż, procki może podobne, ale ty masz DDRy. Poza tym moja stara płyta główna może też być winna (może AGP x2). Zaraz podkręcę kartę to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyro II tez chodzi na AGPx2 :wink: - ale fakt...na zwyklych SDRAM wynik mialbym duzo nizszy. Kyro jest bardzo wrazliwe na przepustowosc pamieci.

Robilem nawet test na szynie 162(324)MHz ale z mniej agresywnymi ustawieniami pamieci i wyniki mialem minimalnie gorsze. Wiec DDR'y daja duzego kopa - przynajmniej Kyro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem jeszcze w 1024x768x32 - 35.6fps

Potem dalem 1024x768x16 i juz jest - 65fps

 

Wniosek prosty, nigdy nie gram w 32 bitach bo niedosc ze zwalnia o 80 procent to jeszcze nie ma zadnej roznicy w grafie.

Oczywiscie test robiony na max detalach w SYSTEM I GAME OPTIONS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alee <span style="color:red;">[ciach!]</span>o -  :evil:  :evil: jak podkręcam kartę to mam gorsze wyniki  :evil:  :evil: 

Może schłodzenie karty by coś dało??  :evil:  :evil:

Nie denerwuj sie tak:) - w Twoim wypadku niec nie da podkrecanie karty. Waskim gardlem dla twojej karty jest wlasnei AGPx2 i SDRAMY - lepiej podnies lekko szyne - dopiero wtedy zauwazysz roznice.

 

AGPx2 Kyro nie przeszkadza - ono zupelnie inaczej renderuje grafike - nie przepuszcza olbrzymiej ilosci danych przez APG i pamieci. W przypadku GF jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alee <span style="color:red;">[ciach!]</span>o -  :evil:  :evil: jak podkręcam kartę to mam gorsze wyniki  :evil:  :evil: 

Może schłodzenie karty by coś dało??  :evil:  :evil:

Jest takie cos jak przetaktowanie i pewnie u Ciebie ono wystapilo. Dokladnie nie wiem na czym to polega ale ktos mi to tlumaczyl, ze pamieci i zagar ze soba wspolpracuja na karcie i jezeli jakis takt zagara nie spasuje sie z pamiatkami wtedy jest buuu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alee <span style="color:red;">[ciach!]</span>o -  :evil:  :evil: jak podkręcam kartę to mam gorsze wyniki  :evil:  :evil: 

Może schłodzenie karty by coś dało??  :evil:  :evil:

Jest takie cos jak przetaktowanie i pewnie u Ciebie ono wystapilo. Dokladnie nie wiem na czym to polega ale ktos mi to tlumaczyl, ze pamieci i zagar ze soba wspolpracuja na karcie i jezeli jakis takt zagara nie spasuje sie z pamiatkami wtedy jest buuu :(

A jak przetaktuje procka za dużo, to będzie wolniej chodził? :evil:

Bez jaj widziałem wiele testów kart graficznych (równiej takiej jaką ja posiadam) i wszystko było ok - czyli im więcej MHz tym lepiej. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przetaktuje procka za dużo, to będzie wolniej chodził?  :evil: 

Bez jaj widziałem wiele testów kart graficznych (równiej takiej jaką ja posiadam) i wszystko było ok - czyli im więcej MHz tym lepiej.  :evil:

Mialem GF2 Titanium na kilka dni i krecilem ta karte...nie zauwazylem na niej zwolnienia po przetaktowaniu...ale na Kyro 2 i na mojej starej ATI Xpert@Play wystepuje taki efekt...po za mocnym przetaktowaniu GPU karta doslownie zwalnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy post na nowym forum  :D  

 

Robilem test mojej karty graficznej (gf2mx 32MB- sparkle), Tak jak sie spodziewalem w 32 bitach ona nie daje jednak rady, natomiast jak na taka slaba karte w 16 bitach zachowuje sie calkiem poprawnie.

Caly opis jak przeprowadzic test jest tu - http://benchmark.pl/ranking.php?a=l&id_games=20

Moje wyniki sa nastepujace:

HIGH QUALITY - 55 fps  :(  

NORMAL          - 87fps  :wink:  

FAST               - 100fps  :D  

 

Jakie macie WY i na jakim sprzecie.

 

Moj konfig: C1.2 @ 1.5, 256 sdram, gf2mx

Poprawilem swoje wyniki poprzez przestawienie pamieci z CL3 na CL2 :)

 

Teraz sa takie:

HQ - 57 fps

Normal - 98,3 fps

Fast - 103,7 fps

 

Oplaca sie miec CL2 :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja przez dłuższy czas nie oczytałem tego posta uważając go za nieciekawy (wiecie ja raczej ne gram)

ale na dyskusjach powiedzieli żebym tu zaglądnął więc

lookam i widze ...............

że się tu ciekawa rozmowa rozkręciła

tak więc bardzo proszę napiszcie co trzeba zrobić by przetestować w tym wolfie czy jakoś tak

to zrzuce wam wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jedno co do kyro na ddr vs sdr

to ja testowałem swoją karte na sprzęcie AXP 1700 + 256ddr

i miałem wynik nieco ponad 3000 punktów w 3dmarcu 2001se

nie wiem może moja karta jest jakaś walnięta

w sumie to ją podkręcałem ale teraz już nie jest

więc co może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja przez dłuższy czas nie oczytałem tego posta uważając go za nieciekawy (wiecie ja raczej ne gram)

ale na dyskusjach powiedzieli żebym tu zaglądnął więc

lookam i widze ...............

że się tu ciekawa rozmowa rozkręciła

tak więc bardzo proszę napiszcie co trzeba zrobić by przetestować w tym wolfie czy jakoś tak

to zrzuce wam wyniki

DJ, wszysciutko masz w pierwszym poscie w tym topicu. Jest tam link sa pierwsze wyniki. Ostatnio aktualizowalem swoje wyniki cytujac wlasnie ten pierwszy post, jest troszke wyzej od tego co teraz czytasz iz tam jest tez link, w ktorym jest opisane kroczek po kroczku. Napewno Ci sie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo teraz to już na pewno zrozumiem

ale tak na powaznie to po prostu się mi nie chcaiło czytać

tamtem plik ściągnąłem i teraz tylko odpalić gierkę i dawać wyniki

ale dopiero jutro je penie zrobię

eeeee nie dopiero na przyszły tydzień bo nie mam wolfa w domu, może ktoś tu u mnie w Radziszowie ma, ale nie wiem

w każdym razie w najbliższym czasie proszę się zpodziewać testoów

:) :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...