Skocz do zawartości
RBK_20

Kilka pytań odnośnie sklepu www.newegg.com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Moja siostra wraca niedługo ze stanów i chcę aby mi przywiozła kilka rzeczy z tego sklepu. Mam jednak kilka pytań do osób które już tam coś kupowały lub znają się na rzeczy. :)

 

1. O co chodzi z tymi taxami? (siostra jest w Nowym Jorku)

2. Czy jak kupię np. pamięci kingston to gwarancj będzie uznawana tutaj w Polsce?

3.Czy siostra będzie musiała płacic jakieś cło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep newegg jest na pewno godny polecenia. Kupowalem tam sprzet wiele razy i zawsze wszystko bylo OK.

 

1. Z taxami jest taka sprawa, ze jak kupujesz cos ze sklepu, ktory ma siedzibe w tym samym stanie co adres do wysylki to placisz podatek. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Ja mieszkalem Maryland i Mississippi i nigdy nie placilem podatku jak kupowalem przez net z przeroznych sklepow. Nie wiem jakie sa zasady w stanie NY - sprawdz czy nalicza ci podatek jak skladasz zamowienie w newegg.

 

2. Z gwarancja jest roznie, niestety raczej nie jest uznawana przez polskie serwisy. Jak chcesz sie upewnic to skontaktuj sie z dystrybutorem / serwisem Kingostona w PL

 

3. Siostra zaplaci clo jak sie sama zglosi na Okeciu do bramki "goods to declare" :wink:

Wiec chyba nie musisz sie tym martwic. Osobiscie przewiozlem ostatnio 2 laptopy, 3 cyfrowki i kupe innego sprzetu i nikt sie mnie o nic nie pytal.

 

Pozdrawiam i zycze udanych zakupow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Tax - podatek w stanach, cos takiego jak Vat. Amerykanie podaja ceny bez podatkow, podatek naliczany jest w kasie. Aby uniknac taxy kupujesz w sklepach ktore sa w innym stanie anizeli adres rachunku.

2.Gwarancji raczej nie uznaja w europie. Prawie zawsze jest zanznaczone ze gwarancja obowiazuje tlyko na terieni USA i Canady. Najlepiej to wejdz na strone kingstona (amerykanska, nie polska !) i poszukaj warunkow gwarancji.

3. Zaplaci jak przyzna sie do tego ze cos wiezie :lol:. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...