Skocz do zawartości
Luk@s

karta dzwiekowa

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza karta do grania to chyba dalej A2  :roll: tyle że pozostaje jeszcze kwestia brzmienia - jeżeli chcesz  żeby w grze czołg brzmiał jak czołg to chyba lepiej zdecydować się na terrateca ;)

Przetworniki Crystala robią swoje - karta brzmi pięknie, a jeśli chodzi o RMAA to wyniki są lepsze niż w karcie Audiotrak Prodigy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza karta do grania to chyba dalej A2  :roll: tyle że pozostaje jeszcze kwestia brzmienia - jeżeli chcesz  żeby w grze czołg brzmiał jak czołg to chyba lepiej zdecydować się na terrateca ;)

Przetworniki Crystala robią swoje - karta brzmi pięknie, a jeśli chodzi o RMAA to wyniki są lepsze niż w karcie Audiotrak Prodigy 8)

Nie będe sie spierać która karta ma lepsze wyniki... :twisted: ale coś takiego jak brzmienie też jest subiektywne i tylko szaleńcy twierdzą że da się o tym dyskutować.

 

Karty Creativa nigdy nie grały pięknie , one grają poprawnie. Przy ograniczonym budżecie a2 to może i jest jakiś wybór, ale przy 600 złotych kupowanie taką karty, która w swojej cenie nie oferuje nic nadzwyczajnego nie ma zwyczajnie sensu.

 

A Crystal... HFIII też ma przetworniki Crystala - tylko to ma świadczyć że jest dobra/lepsza od czegoś tam ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe sie spierać która karta ma lepsze wyniki...  :twisted: ale coś takiego jak brzmienie też jest subiektywne i tylko szaleńcy twierdzą że da się o tym dyskutować.

 

Karty Creativa nigdy nie grały pięknie , one grają poprawnie. Przy ograniczonym budżecie a2 to  może i  jest jakiś wybór, ale przy 600 złotych kupowanie taką karty, która w swojej cenie nie oferuje nic nadzwyczajnego nie ma zwyczajnie sensu.

 

A Crystal... HFIII też ma przetworniki Crystala - tylko to ma świadczyć że jest dobra/lepsza od czegoś tam ;) ?

Pewnie że się nie da dyskutować, ale nie wmówisz mi że ta karta gra poprawnie. Testowałem dźwięk zintegrowany na mobo, SB Live mialem wcześniej obie karty grają podobnie - słabo. Natomiast A2 to jest inna klasa - ona jest zbliżona już do kart profesjonalnych. Poza tym Terratec co polecacie (Sky) nie gra lepiej niż A2 - czytałem test. Dopiero Space (test) miejscami ciut przewyższa - ale co kto lubi. Tak czy siak nie oceniaj Audigy2 na podstawie pozostałych kart Creative'a.

edit: my mistake :wink: Sky też gra podobnie a miejscami ciut lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem edycję ;) Sky gra tak samo jak Space, jedyna róznica to 5.1 i 7.1

 

Co do kart profesjonalnych... słuchałeś jakiejś? :) Testy odsłuchowe nie są obiektywne dla jednego różnica może być minimalna, dla drugiego ogromna; moge wrzucić tu z 10 testów w których piszą że Terrateki kopia A2 w tyłek aż furczy :D

 

Zobacz jak wygląda zamieszanie z Soundstormem i Audigy2 - przez całą sieć przetoczyła się masa postów o rzekomej (brzmieniowej) wyższości jednego nad drugim, kiedy wiadomo że mało kto miał okazję oba porównać. Pomijam bezsens posiadania jednego i drugiego :) Zachodnie serwisy też nie mogą się dogadać w tej kwestii, podobna sytuacja ma miejsce przy porównywaniu HFIII i Audigy.

 

Generalnie popularne karty Creativa są robione pod masowego użytkownika, mają masę bajerów, różnych 7.1. , EAXów 5, obsługi DVD-audio (szczyt głupoty ), certyfikat THX (który nawiasem mówiąc nie wiadomo za co przyznano, bo THX dotyczy systemów nagłośnieniowych do kina domowego, a nie samych kart, ktoś tu sporo zabulił...) i kupę innego , nikomu niepotrzebnego badziewia.

 

Dodatkowo Creative nie może zrobić za dobrej karty, bo nikt by nie kupił Audigy 3 ;)

 

A karty profesjonalne, ew. półprofesjonalne produkty takich firm jak Audiotrak, M-Audio czy Terratec, są skierowane do trochę innego klienta, takiego któregy nie chce płacić za bajery, tylko jakość dźwięku. I tą jakość dostaje.

 

Dlatego karty Creative Labs zawsze będą "brzmieć" gorzej od tych produktów - nie dlatego że Creative nie umie zrobić dobrze grających kart, tylko dlatego że nie chce. Proponowałbym się z tym pogodzić.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się pisać tylko zacytuję:

 

The Event 20/20bas active monitors were used in the comparison tests. Sound quality was compared to the Creative Audigy2 and Terratec Aureon 7.1 Space cards. Since the sound produced by the Aureon 7.1 is indistinguishable from that of the M-Audio Revolution 7.1, we can consider that the latter also goes through our tests.

 

After we listened to various audio compositions several times we came to the conclusion that the card in question and the Terratec Aureon 7.1 Space have the same sound. But that was expected. As to the Audigy2, the card plays differently in different compositions, and it's difficult to say which one looks better. We included the Lynx Two card into the tests to reveal which one is closer to the ideal. It turned out that the Audiotrak Prodigy 7.1 plays a bit more closer to the Lynx Two.

 

But it's impossible to catch the difference with inexpensive PC speakers. Unfortunately, quality of even expensive miniature PC acoustic systems priced at around $400 doesn't match modern sound cards priced at $150. If you prefer high-quality sound, forget about PC speakers and consider pro-audio acoustics or brand-name magnetically shielded consumer electronic speakers.

źródło: http://www.digit-life.com/articles2/audiot...trak-prodigy71/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę cię bardzo ;)

 

The primary obstacle holding back M-Audio and its Revolution 7.1 is Creative’s installed base of users. The fact that the Creative brand is known worldwide doesn’t help either. Despite this, M-Audio really has a diamond in the rough. We’ve been calling for a sound card that really stands above the rest in terms of audio quality and multi-channel support and M-Audio clearly delivers. What you get is a product that boasts electronics found on high-end home theater systems in a package usable by just about anyone with a computer.

 

Windows and Mac users alike will thoroughly have their breath taken away with the audio fidelity of the Revolution 7.1. Having gone through a few sound cards in my day, I was initially skeptical of what the Revolution 7.1 was capable of. Alan, who initially received the card, told me “it’s really good”, which already increased my expectations because he’s rarely impressed. Of course, upon my use of the card, I almost instantly became an M-Audio convert – the Revolution 7.1 is really that good. Sure, it doesn’t come with an optional break-out box like the Audigy Platinum EX series, but it also costs significantly less. And to that, it even offers a much better listening experience.

 

The Revolution 7.1 really gives a lot more than it takes. With a full 8-channel 24-bit/192kHz pipeline and extremely high-end (for a soundcard and even some home theater components) AKM DACs, you’ll be able to immediately realize the improvements in your audio collection. We found that the Revolution 7.1 improved the music we listened to regardless of genre. For those looking for a new breath of life, Circle Surround II will add a whole new dimension to both stereo and multi-channel tracks and actually sounds really good. We’ve never been a fan of stereo expansion features before, either from sound cards or built into speakers, but Circle Surround II made things interesting and we recommend its use.

 

Despite some minor draw backs in recording features, the Revolution 7.1 shines supremely in audio playback for games, music and movies. It will be interesting to see if the lack of support for DirectSound in hardware will significantly degrade the Revolution 7.1's performance in next generation games. Audio performance with today's games is lower than Creative at low resolutions, but once you crank up the screen res and turn on the AA your video card will be the limiting factor, not the soundcard.  

 

If you’ve been searching for a soundcard replacement for what Creative hashes out every year, the Revolution 7.1 is what you’ve been waiting for. For those looking to jump to 7.1 channels or for those seeking premium audio resolution and fidelity that can be well heard, M-Audio’s Revolution 7.1 tops it all.

 

 

 

Alan’s thoughts: Just a few months ago, I said that high-end PC gaming audio should mean: nForce2 or the Audigy2. With the Revolution 7.1, we’ve now given another high score to a very deserving sound card. So now lies the difficult task of deciding between these three audio cards. We’ve always said that the nForce2 is a solid starting point as it offers a robust feature set with good performance, and particularly because it’s dirt-cheap. But what about the Audigy2 vs. the Revolution 7.1?

 

For music, the Revolution 7,1 has no competition. Both the nForce2 and Audigy2 APUs will resample 44.1 kHz audio (essentially all CD and MP3 music) to 48kHz. Unfortunately, going to 48 kHz adds round-off error. The Revolution 7.1 is able to preserve the 44.1 kHz tone all the way through resulting in more transparent audio. Combined with the good quality AKM DACs, the audio performance from the Revolution 7.1 is unequivocally superb. Anyone with a decent pair of headphones (we’re talking $50 Sony headphones) will be able to immediately discern the improvement in audio quality. You won’t need side-by-side A/B comparisons.

 

When it comes to DVDs, 48kHz audio is the standard. Now, the Audigy2 and Revolution 7.1 start off on equal footing. The difference in quality will then arise from the DACs and OP-AMPs. Here, the difference in audio quality is less. Think of comparing 44.1kHz audio as comparing 3D image quality via VGA output, and comparing 48 KHz audio as comparing 3D image quality via DVI. The CS4382 used in the Audigy2 is excellent and on our initial impressions, we’d have to say that we prefer the multi-channel tone of DVDs with the Audigy2, although it’s a very small difference

 

In terms of gaming performance, the Audigy2 is the clear winner just as the Revo7.1 was the winner in music fidelity. The Revolution 7.1 doesn’t offer the same level of hardware acceleration as you’d get from the nForce2 or Audigy2. Of course, the Revolution 7.1 is also significantly cheaper than the Audigy2.

 

So where does this leave us? Well, our dream sound card would now be a product that had the drivers and Dolby Digital ICE of the nForce2, the music fidelity of the Revolution 7.1, and the performance of the Sound Blaster Audigy 2. But what would I do?

 

The only gaming sound cards I’d install in an nForce2 motherboard are the Audigy2 and Revolution 7.1. Since I watch DVDs on a home theater / AV Receiver system and not my PC, I’d take the nForce2 + Revolution 7.1. Personally, I’d run the nForce2 for games, when the extra performance helps and extra fidelity doesn’t, and stick with the Revolution 7.1 when listening to MP3s and music CDs.

Uprzedzam , że ja tak mogę do rana ;)

 

Są karty i karty, tyle w tym temacie.

 

Miłej leORT: ORT: ORT: ktury.

 

Źródło http://firingsquad.com/hardware/m-audio_re...eview/page7.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tutaj czegoś o konkretnej przewadze, a jeśli chodzi o resamplowanie do 48kHz jest to pewien minus ale wcale nie gra źle - robiłem testy odłuchowe i RMAA jest ok. Poza tym mam foobara i używam 24 bitów i resamplera SSRC. A Prodigy to inna cenowa kategoria - kosztuje znacznie więcej a A2 jej dorównuje więc nie wiem czy A2 jest taki zły. Uwierz mi, że wiem co piszę. Profesjonalnych nie słuchałem kart, ale znam calą "rodzinę" Creativa i Live i Audigy1 odpadają zupełnie. Poza tym nie słuchałeś Audigy2, a ja nie testowalem tego o czym piszesz. Polecam posłucać A2 - może zmienisz zdanie :)

edit: Ciekawy fragment z Twojego cytatu na koniec:

When it comes to DVDs, 48kHz audio is the standard. Now, the Audigy2 and Revolution 7.1 start off on equal footing. The difference in quality will then arise from the DACs and OP-AMPs. Here, the difference in audio quality is less. Think of comparing 44.1kHz audio as comparing 3D image quality via VGA output, and comparing 48 KHz audio as comparing 3D image quality via DVI. The CS4382 used in the Audigy2 is excellent and on our initial impressions, we’d have to say that we prefer the multi-channel tone of DVDs with the Audigy2, although it’s a very small difference

Jak widać przy swojej cenie (mówię o Audigy2 OEM) jednak jest ciekawą kartą.

EOT

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Terratec jest naprawde b.dobry jesli chodzi o sluchanie muzyki,posiadam ta karte zmodowana na Prodigy i gra swietnie,dobra przestrzen,kontrola basu.Jakosc dzwieku znacznie lepsza od Live`a i Audigy 1 i A2.Creativy dobrze sprawdzaja sie w grach,jesli chodzi o sluchanie muzy to gorzej od w/w.Roznice sa widoczne na dobrych glosnikach.

 

@pitr71 : Wybor w tej cenie jest dosyc duzy.Zobacz na http://republika.pl/sklep_akutech/karty_dzwiekowe.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic nie pisać ale napiszę jedną rzecz - nie stawiajcie na równo Live'a, Audigy oraz Audigy2 bo ta ostatnia to zupełnie coś innego, a Prodigy czy tam Terratec wiadomo że super karta.

Czy ty nie masz czegoś wspólnego z firmą Creative? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kod napisz mi jeszcze czy przepaść w grach jest strasznie wielka do audigy 2? Bo z tego co jest wyżej napisane, można wnioskować, że nie da sie grać :? :lol:

 

Aha gdzie dorwałeś swojego terrateca :?: bo nie wiem gdzie szukać :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kod napisz mi jeszcze czy przepaść w grach jest strasznie wielka do audigy 2? Bo z tego co jest wyżej napisane, można wnioskować, że nie da sie grać :?  :lol:  

 

Aha gdzie dorwałeś swojego terrateca :?:  bo nie wiem gdzie szukać :x

Na allegro - podałem linka wyżej - moim zdaniem to jest świetna okazja.

 

Co do gier - to są bzdury - ja mam Terrateca DMX6FIRE:

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ter...6/strona-1.html

 

http://mojepc.pl/news/?cid=4&nid=912&ns_page=2 , to jest jeszcze wyższy model - i z tego co wyczytałem na sieci, to też powinno sie nie nadawać do grania.

 

Tyle że prawda jest taka że część obróbki dźwięku której nie wykonuje DSP karty przejmuje procesor. Jak wiadomo, ograniczeniem wydajnosci w grach jest dzisiaj bardziej pamięć i GPU, procesor nie jest już tak istotny. Z testów które czytalem , wynika że dla procków od 1,7GHZ w górę spadek wydajności będzie już niezauważalny (rzędu 1%). Ja w każdym razie gram D3 i źle nie jest.

 

I przypominam że dźwięk jest LEPSZY, czyli potwor brzmi bardziej jak potwór a laser jak laser; do tego dochodzi lepsza stereofonia. Także IMHO karta dźwiękowa klasy Terrateca , czy Audiotraka zapewnia lepsze doznania z gry, nawet jeżeli powoduje (niewielki) spadek wydajności.

 

Nie, nie mam. Chcę Wam tylko coś wbić do głów  Jakby co zapraszam do dyskusji na GG.

Wiesz, GG odpada ;) Po to jest forum żeby potem ktoś mógl to przeczytać, jak mu się będzie chciało wyszukiwać oczywiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. BTW Nasza dyskusja jest zdeka hmmm niewiarygodna, gdyż ja mam Creative'a a Ty Terrateca, a nikt nie będzie pisał źle o tym co ma, zgodzisz się ze mną. Nie wątpię, że karty wymienione przez Was są w stanie zagrać lepiej, zresztą co czlowiek to inna opinia, zależy jaki kto ma sprzęt audio i tak dalej i tak dalej, możnaby pisać non stop :D

PS. KapitanGąska @ pewnie używasz foobara no więc pytam jako że masz 24 bitowa kartę. Korzystasz z resamplera i czy masz w playback ustawione 24 bity albo coś takiego :?:

PS2. Nie radzę czytać testu z mojepc - poczytajcie tam komenatrze dowiecie się o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem.

 

Rok (tak, tak, nie przesadzam) szukałem karty dla siebie, przekopałem pół sieci, aż w końcu doszedłem do wniosku że większość opinii jest nic nie warta, a ludzie zwykle chwalą swoje, nie mając żadnego porównania. Ostatecznie kto , po wydaniu 300-400 złotych przyzna się że kupił badziewie? :) J

 

Moja karta to jest już troche inna półka; tutaj porównywanie do a2 jest bez sensu, chyba że do platinum ex .

 

Natomiast co do tych wszystkich space i sky...

 

Problem jest tego rodzaju, że jak pisałem, Creative pakuje w karty dużo kosztownych świecidełek:

 

Obsługa DVD-AUDIO - trzeba zapłacić za licencję Philipsowi, a zysk z tego żaden, dvd audio w karcie komputerowej to głupota.

 

Certyfikat THX - opłaty licencyjne dla Georga Lucasa - i to dużo, bo THX nie dotyczy w ogóle kart dzwiękowych (tak jak nie dotyczy odtwarzaczy CD) - odsylam do testu A2 na pclabie - więc nie wiadomo po jaką cholerę Audigy ma ten THX.

 

To wszystko wliczane jest potem w cenę karty..., Audiotrak ładuje wszystkie koszty w jakość, nie w wątpliwe wynalazki - i to jest mocny argument przeciw.

 

BTW Hercules też robi podobne bzudry - to sprzętowe dekodowanie mp3, po jaką cholerę to komu, ja nie wiem - może 8 lat temu to była rewelacja, ale teraz... A to też kosztuje.

 

Idę, mam troche pracy jeszcze.

 

Pozdrowienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kod napisz mi jeszcze czy przepaść w grach jest strasznie wielka do audigy 2? Bo z tego co jest wyżej napisane, można wnioskować, że nie da sie grać :?  :lol:  

 

Aha gdzie dorwałeś swojego terrateca :?:  bo nie wiem gdzie szukać :x

Szczerze mowiac kupowalem ta karte z mysla wlasnie o sluchaniu muzy.Jesli chodzi o gry to niewiele moge Ci napisac od dluzszego czasu nie gram tak namietnie jak kiedys,pozatym posiadam tylko zestaw stereo wiec ciezko mi jest ocenic efekty przestrzenne.Terratec jest zgodny z EAX 2.0 a Audigy 2 to juz chyba EAX w ver 4 jesli dobrze pamietam.Z drugiej strony nie twierdze ze na Terratec-u nie nie da sie grac,czytalem sporo recenzji i nie bylo tak z nim zle :)Ogolnie sprawa jest prosta jesli duzo grasz i sluchasz od czasu do czasu jakas empetrojke to bierz Audigy 2 i bedziesz tez zadowolony ale jesli sluchasz duzo muzy i komp jest glownym zrodlem to sie nie zastanawiaj i bierz Terrateca.Ja swojego kupilem jak jeszcze byly dostepne w Kopmutoniku,teraz je ciezko dostac dlatego polecam Audiotraka Prodigy 7.1 to ta sama karta co Terratec ale ma lepsze sterowniki pozatym nie bedziesz musial modowac z Terrateca na Prodigy bo bedziesz mial orginalnego :))

Prodigy mozesz kupic np tu http://www.kartydzwiekowe.com.pl/cgibin/sh...71&sid=70da6a6d

PS. Tu masz link do recenzji Audigy2 i Terratec Space http://www.tomshardware.pl/video/200308211/index.html

Mam nadzieje ze rozwialem twoje watpliwosci :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinie,ciekawie brzmi oferta Audiotraka,postaram sie najpierw poszukac czegos na miejscu a jesli nic nie znajde to wtedy paczka z dzwiekowka z Polski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. KapitanGąska @ pewnie używasz foobara no więc pytam jako że masz 24 bitowa kartę. Korzystasz z resamplera i czy masz w playback ustawione 24 bity albo coś takiego :?:

Używam foobara z pluginem ASIO http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=63498 co i tobie (+ kxy) polecam ;) , jeżeli jeszcze nie próbowałeś , w co zresztą wątpie :P

 

Tu jest mój gotowy konfig do foobara http://members.lycos.co.uk/kapitangaska/foobar2000.cfg , ustawiony pod plugin ASIO i odtwarzanie 24/96 . Nie wiem czy u ciebie pójdzie ;) ale spróbować możesz.

 

Co do resamplera, to na audigy radziłbym raczej używać resamplowania do 48khz, podobno A2 przy odtwarzaniu 96 khz coś tam jeszcze miesza w dźwięku - mimo że ma już , w przeciwieństwie do A1 , rzeczywistą możliwość odtworzenia 24/96.

 

Zresztą ja na mojej karcie nie słysze żadnej różnicy przy ustawieniach 16/44 i 24/96 , dlatego to drugie włączam tylko dlatego, że mi to humor poprawia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z [gluteus maximus] rozmowa , same badziewie do czytania .

Nie posadzalem Gaska, ze takie glupoty mozesz pisac :) .

Pozatym czytalem w necie tez ludzi ktorzy kwestionowali jakosc niektorych produktow Terrateca (tylko ze ile osob ma Creativa a ile inne karty ) . Ogolnie debatowanie o tym co brzmi lepiej a co brzmi gorzej w momencie, jak sie nigdy nie sluchalo tego to jakas paranaoja ( twoj Terratec jest kozak , ale nizsze modele to bym nie powiedzial , zreszta tez nie sluchalem wiec wisi mi to :) . ) .

A na koniec to po cholere ta debata :), takie rozmowy to mi przypominaja jedynie klutnie w piaskownicy . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem.

 

Rok (tak, tak, nie przesadzam) szukałem karty dla siebie, przekopałem pół sieci, aż w końcu doszedłem do wniosku że większość opinii jest nic nie warta, a ludzie zwykle chwalą swoje, nie mając żadnego porównania. Ostatecznie kto , po wydaniu 300-400 złotych przyzna się że kupił badziewie? :) J

 

Moja karta to jest już troche inna półka; tutaj porównywanie do a2 jest bez sensu, chyba że do platinum ex .

 

Natomiast co do tych wszystkich space i sky...

 

Problem jest tego rodzaju, że jak pisałem, Creative pakuje w karty dużo kosztownych świecidełek:

 

Obsługa DVD-AUDIO - trzeba zapłacić  za licencję Philipsowi, a zysk z tego żaden, dvd audio w karcie komputerowej to głupota.

 

Certyfikat THX - opłaty licencyjne dla Georga Lucasa  - i to dużo, bo THX nie dotyczy w ogóle kart dzwiękowych (tak jak nie dotyczy odtwarzaczy CD) - odsylam do testu A2 na pclabie - więc nie wiadomo po jaką  cholerę Audigy ma ten THX.

 

To wszystko wliczane jest potem w cenę karty..., Audiotrak ładuje wszystkie koszty w jakość, nie w wątpliwe wynalazki - i to jest mocny argument przeciw.

 

BTW Hercules też robi podobne bzudry - to sprzętowe dekodowanie mp3, po jaką cholerę to komu, ja nie wiem - może 8 lat temu to była rewelacja, ale teraz... A to też kosztuje.

 

Idę, mam troche pracy jeszcze.

 

Pozdrowienia ;)

Wszystko co podales nie jest ladowaniem kasy , bo te dodatkowe wodotryski wiaza sie z tym , ze Creativ z Philipsem zyje swietnie uzywajac ich podzespolow , Herc uzywa Crystala ktory zawsze dekodery mp3 daje w swoich ukladach itd .

THX to inna sprawa , i tu sie zgodze ze to chwyt marketingowy .

A DVD-Audio mi sie podoba bardzo .

A na zupelny koniec , Creative moze sobie pozwolic na cene 400 zloty za A2 bo sprzedaje miliony kart , inne firmy ida w tysiac stad nigdy z cena nie zejda .

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z [gluteus maximus] rozmowa , same badziewie do czytania .  

Nie posadzalem Gaska, ze takie glupoty mozesz pisac :)  .  

Korzeniowski biegnie a ty głowę zawracasz 8)

 

Wszystko co podales nie jest ladowaniem kasy , bo te dodatkowe wodotryski wiaza sie z tym , ze Creativ z Philipsem zyje swietnie uzywajac ich podzespolow , Herc uzywa Crystala ktory zawsze dekodery mp3 daje w swoich ukladach itd .  

THX to inna sprawa , i tu sie zgodze ze to chwyt marketingowy .  

A DVD-Audio mi sie podoba bardzo .

Z tym DVD Audio to się raczej nie zgodzę. To że tobie się podoba...ale jakie ty masz klocki :roll:

 

Przecież to jest format stworzony dla hardcorowych audiofili; karta typu audigy nie wyciśnie nic ciekawego nawet ze zwyklego CD, to co ma zrobić z DVD -Audio? Pomijam już jakiego sprzętu używa większość posiadaczy A2, pierdziawek Creativa, albo jakieś emerytowanej Diory, jaką oni różnicę usłyszą 8O

 

Się uśmialem teraz - DVD-Audio i Diora :lol: genialne połączenie.

 

Tu masz ciekawy kawałek dla oceny czy wprowadzenie DVD-Audio to jest marketing czy nie : Demo "DVD-Audio" pokazuje także różnicę między dźwiękiem stereofonicznym 16 bitów/44,1 kHz a dźwiękiem wielokanałowym 24 bity/96 kHz. Na przykładowych czterech utworach różnica ta jest kolosalna. Ale aż nadto - wyraźnie widać, że Creative "nieco" podkręcił wersję "DVD-Audio", by brzmiała duuużo lepiej od wersji "CD Audio". Wersja "CD Audio" ma zredukowane basy i gra ciszej." :D

 

Creative płaci za znaczek DVD-Audio na pudełku, ;) współpraca z Philipsem owszem jest stała, ale raczej nie za darmo, to jest bracie byznes.

 

Wracam na trasę chodu .

 

-------------------------

 

Edit: Ciekawy jestem co by cię interesowało gdybyś miał 600 do wydania na kartę :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapodam taką ciekawostką. KapitanGąska dał cytat gdzie pisali o resamplowaniu do 48kHz, .tutaj są wyniki 16/44 w RMAA i faktycznie jest beznadzieja, a ja gdy popatrzyłem na swoja kartę poszczęściło mi się i okazało się, że mam przetwornik taki jak w ZS a nie zwykłym Audigy2, a wyniki w 16/44 są 1000 razy lepsze (IMD zamiast kilkunastu % to ma poniżej zera czyli tak jak trzeba). Test ZS: http://www.digit-life.com/articles2/creati...ive-audigy2-zs/

Niestety Creative lubi mieszać z kartami, ale tak jak namieszał u mnie to mi się podoba :D

PS. Później na serwer wgram swoje wyniki z RMAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie...?

Namietnie grywam w Unreal Tournament... do wydowbywajacego sie w tej grze dzwieku 5.1 nie mam ZADNYCH zastrzezen.. wszystko jest na miejscu.. i bhrzmi tak jak powinno... czasem wlacze na moment jakies nowsze tytuly nigdy nie bylo problemow z dzwiekiem... najnowszy build od Sensaury robi swoje.. to naprawde dopracowany kawalek kodu. A co ciekawe... od momentu przejecia przez Creative Sensaury.. Audiotrak pracuje i w niedalekiej przyszlosci brak rozwoju Sensaury zostanie zastapiony innym rozwiazaniem(nie znam koreanskiego... ;) wiec wiecej konkretow nie jestem wstanie podac)

 

Reasumujac.. do normalnej gry od okazji do okazji karta wystraczajaco wiele oferuje... obawialem sie ze tlyko pod tym wzgledem karta nie spelni moich oczekiwan... spelnia je wpelni satysfakcjonujaco ;)

 

Ja mam porownanie do Audigy.. na ktorym pracowalem predzej... i Audigy2(zaden value).. odlsuch na lepszych sennheiserach(taki "detal"... w kartach na starcie dostepny jest wysokiej klasy wzmacniacz sluchawkowy... zycze powodzenia w poszukianiach takiego w produktach creative :P).. gatunki muzyczne.. standardowo troche synfonicznej metaliki(kuzyn), ja: plytka Jocelyn Pook(vocalise...cala gama glosow w profesjonalnym wykonaniu... mialem okazje posluchac w realu wiec tym bardzije moja wypowiedz bedie obiektywna :D), trip-hop, elektorniczna.. foobra2000... 24bit(audigy 16)

Jak dla mnie i kuzyna: w Audigy takze sa 24bitowe rpzetrowniki.... Audigy jedynka to zupelnie nie ta klasa... nawet nie ma o czym mowic... karta odpada w przedlotach... Audigy2, tutaj trzeba przyznac ze bylo lepiej... jednak w porowaniu z produktem Terrateca... jakby to powieziec... po tym co uslyszalem.. ja mojej karty nie mam zamiaru zamieniac rpzez najblizsze pare lat... a juz napewno nie na produkty Creative...

 

I tak na koniec... zasadnicza rzecz... wystarczy porownac rozmiar sterow od creative i Terrateca/Audiotraka... Nie raz bawilo mnie sciaganie paczek po 16mb(same stery!... a reszta smiecia?:D)... aby przekonac sie ktore z rozwiazan z technicznego punktu widzenia jest lepiej zaprojektowane... w takim wypadku ja za takie dsp dziekuje...

No a oczywista rzecza jest ze sterrowniki od Audiotraka(z wylaczeniem gier.. bo pod tym wzgledem jednak rozwiazania te ustepuja produkotom creative... ale to zasluga kochanego monopolu... gdyz firma ta blokuje prawnie implementacje nowszych eaxow.. w produktach konkurencji) sa o KLASE lepsze od sterow creative.. a Direct Wire... dla mnie naprawde rewelacja.. bardzo uzyteczne... ze wspomne o mozliwosci robienia cyfrowej kopii kazzdego materialu(mzoe bcy nawet sciezka 7.1... z pominieciem wszlekiego rodzaju zabezpieczen w tej gestii :D)... radze poczytac o ich mozliwosciach( zwlaszcza tobie xan)... a to wszystko w 1,3mb paczce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam sterow 3 mega , z opcjami ktorych nie widziales w zyciu :) .

Pozatym ja dzialam tylko na wyjsciach cyfrowych , terrateca nie slyszalem ( dlatego jak juz powiedzialem nie wypowiem sie o wyzszosci )

Pozatym malo mnie to obchodzi :) .

Gratuluje sluchu , zawsze wazne jest to zeby sie podobalo temu co slucha , a jak ma czlowiek dobry sluch to sobie sam dobierze .

Jak masz chec ze mna podebatowac to odezwij sie na gadu , chetnie poslucham co masz do powiedzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam sterow 3 mega , z opcjami ktorych nie widziales w zyciu :) .

To poza sterami do creative i kxami(support gier zadnen :/).. jakies inne istnieja..?... bo faktycznie z innymi poza tymi dwoma nie mialem do czynienia...

Pozatym ja dzialam tylko na wyjsciach cyfrowych  , terrateca nie slyszalem ( dlatego jak juz powiedzialem nie wypowiem sie o wyzszosci )  

Pozatym malo mnie to obchodzi :) .

A jednak.. na tyle aby zabrac glos w tym watku :P

Jak masz chec ze mna podebatowac to odezwij sie na gadu , chetnie poslucham co masz do powiedzenia .

Ja wyrazilem swoja opinie.. mozna z nia polemizowac, zignorowac lub sie zgadzac... i tyle...

Poza tym lepiej na forum... zawsze inni moga cos skorzystac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumacz mi tylko to i sobie daruje :)

" w kartach na starcie dostepny jest wysokiej klasy wzmacniacz sluchawkowy... zycze powodzenia w poszukianiach takiego w produktach creative "

Moze jakiegos linka co bym sobie poczytal , czy twoja karta ma specjalne wyjscie do sluchawek >?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...