Skocz do zawartości
Barty

Gainward 6800 Czy 6800gt?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem tydzień temu Gainwarda 2100 GS czyli 6800 128mb. Karta wyglada tak (zamiast 2xDVI ma DSUB i DVI):

Dołączona grafika

 

Natomiast 4 dni pozniej zamawialem jeszcze jedna taka karte, dla klienta, a moim oczom ukazal sie taki oto obrazek:

Dołączona grafika

 

No i teraz moje pytanie: Czy ta karta co mam to 6800GT z biosem od 6800? Czy tylko chłodzenie mam inne? Jakies pomysly?

Edytowane przez Barty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, że karta na peirwszym zdjęciu jest czymś w rodzaju

radeona 9800SE. Prawdopodobnie to takie "nadpsute" GT.

Zmienili pamieci, a pcb zostawili. Jak wyjdzie nowa RivaTuner

to pokombinuj z potokami. Nawet jeśli zaskoczy 16x1 to i tak

dzieli ją spora przepaść w taktowaniu. Ale jeśli jest tak jak mówi

kolega rout, to masz fartucha ^_-

 

Druga to na 100% stadardowa 6800, 12x1, 128MB, 350/700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiłem się taką jak przedstawiona na 1szym zdjęciu - była to najzwyklejsza 6800 (325/700) chodziła na 433/900 bez problemu

 

może ta 2ga to zwykły Gainward 6800 a pierwsza to GS

Chyba odwrotnie, pierwsza to na bank 6800 jeśli ma oznaczenie 2100 a druga to chyba własnie wersja GS, tak przynajmniej wynika ze strony MMV. http://www.mmv.pl/produkty_new/produkty.ph...d_no_cache=8602

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jak i druga karta to GAINWARD 2100 GOLDEN SAMPLE. Rozmawialem na temat roznych wygladow tych kart z handlowcem z mmv i zarzekal sie ze karta na drugiej focie to pelny 6800, zreszta opis na pudelku to wskazuje, pudelko juz wyraznie mniejsze od mojego. Ta druga zostala zamowiona 4 dni pozniej dla klienta (dzisiaj kupil za 1669) i jest ona z innej dostawy mmv. Pierwsza karte zamowilem dla siebie i dostalem wlasnie taka jak na pierwszej focie, rowniez zglasza mi sie jako czysty 6800 (nie GT), rozni sie tylko wygladem. Tylko to moge ocenic bez sciagania radiatorow. :D

 

Moje przypuszczenia co do roznic sa nastepujace:

1. jest to nieudana wersja 6800gt, albo

2. jest to nad wyraz udana wersja 6800, albo

3. ktos przy montarzu sie pomylil i zamontowal mi lepszy wiatrak 8O :D , albo

4. pierwszy rzut kart gainwarda byl bonusowy, na zachete, a drugi juz normalny, zeby zdzierac ta sama kase za mniej, albo

5. dick knows :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja ten temat już przerabiałem 100 razy. Wjęc tak. Jak i pierwsza i druga karta to Gf 6800 Gs. Gainward zrezygnował z chłodzenia z 2 wiatrakami na żecz jednego dlatego że zwykłe 6800 gs mniej sie grzeje od ultra a i koszty sa mniejsze. Obie karty sa identyczne i różni je tylko i wyłącznie chłodzenie. Taktowanie i pamięci sa takie same.

 

 

________________________________________________

a to jest strona dystrybutra

www.mmv.pl

produkty>>karty graficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...