Skocz do zawartości
przemo77

jaki zasilacz do wybranej konfiguracji ?

Rekomendowane odpowiedzi

Oto konfiguracja sprzetu:

 

Płyta główna Gigabyte GA-8S655TX Ultra (SiS-655TX) SATA, FW, LAN 1 GB, BOX

Procesor Intel Pentium 4 3.20 GHz BOX Northwood (FSB 800)

Pamięć DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5

HDD (SATA) Samsung SpinPoint 160 GB (ATA/150, 8 MB, 7200) SP1614C

Grafika GeForce 6800 Leadtek Winfast A400 TDH 128MB BOX (256-bit)

Nagrywarka NEC DVD +/- RW ND-2510A bulk dwuwarstwowa

FDD obojetnie jaki

Obudowa Chieftec CX-01 SL-SL-B (360 W)

Wentylatory do obudowy Spire do obudów 80 mm łożysko kulkowe FD08025B1L3 (3 szt)

+ LG 52x24x52x na dodatkowym kontrolerze.

 

W tej obudowie bedzie zasilacz Chieftec 360W PFC ATX-1136H. Starczy on do tej konfiguracji, czy od razu po odbiorze kompa kupic Chiefa 420 W ?

 

PS: Niczego nie bede podkręcał - na kalkulatorze http://www.jscustompcs.com/power_supply/ wychodzi mi 355 W zapotrzebowania, ale gdy kazda czesc bedzie doiła 90% mocy, a to w praktyce chyba niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie modelów chieftec 360W ponieważ też się zastanawiam nad kupnem tylko nie mogę się zdecydować czy kupić tańszy model (ATX-1136H) 360W z pasywnym pfc czy HPC-360-302DF z aktywnym pfc, co moge zyskać kupując droższy model. Czytałem że aktywne pfc zmniejszają pobór mocy pozornej w porównaniu do pasywnego ale dla mnie wydaje się to nie mieć większego znaczenia ponieważ licznik i tak nie nalicza zużycia tej mocy, co zatem przemawia za kupnem droższego modelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie konfig mozna powiedziec w 90% taki jak moj (jesli chodzi o zapotrzebowanie na moc) Pocieszam sie faktem ze masz kreconego proca i pamieci, a ja nic nie mam zamiaru krecic - daje mi to kilkanascie W zapotrzebowania mniej niz ty potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...