Skocz do zawartości
turzol

P4 2.8 NW/PRSCT max OC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na dzien dzisiejszy sensowna jest zamiana P4 2.4C HT (SL6WF) na Prescotta 2.8 lub Northwooda (stepping M0) :?: O ile wiem miał być nowy stepping Prescotta - nie było mnie długo w kraju i nie wiem czy w końcu wyszedł czy nie :?:

Zastanawia mnie czy na Prescottcie 2.8Ghz pociągne na AC > 3.4Ghz...bo jeżeli nie to nie widze sensu pakowania się w niego.

Co innego NW 2.8Ghz. Ale tych jak na lekarstwo - może ktoś orientuje się gdzie mogę nabyć NW 2.8 M0 (SL6Z5) :?:

 

Myślę, że Abit IC7 (bez modów), Zalman 7000Cu, 2x512 Hynix D43, radia na mofsetach, NB, SB, 4 wentyle pozwoliłyby na 3.6Ghz w chłodnych warunkach ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój idzie na 3,4 bez zmiany napięcia. 3,5 po podniesieniu. 3,6 jest do osiągnięcia na dobrym zasilaczu. 3,4 na zalmanie to bez problemu osiągniesz i 3,6 również. Moim zdaniem mógłbyś nawet powalczyć o 3,7/3,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój idzie na 3,4 bez zmiany napięcia. 3,5 po podniesieniu. 3,6 jest do osiągnięcia na dobrym zasilaczu. 3,4 na zalmanie to bez problemu osiągniesz i 3,6 również. Moim zdaniem mógłbyś nawet powalczyć o 3,7/3,8.

Hmm. Na razie max co wyciskam ze swojego P4 2.4 to 3.3Ghz. Wyzej albo nie wyrabia sam proc albo za mało prądu ma Abit.

 

Marcin :arrow: na jakim steppingu masz tego Prescotta? I jakie temp w stressie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steping to C0. Temp w stresie na nie podkręconym to max 56*, a na 3,5 ok. 64*. Także nie jest tak tragicznie. Ten procek może znacznie więcej. Potrzebuje tylko konkretnej zasilki, bo moja przy 3,5 nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem miał być nowy stepping Prescotta - nie było mnie długo w kraju i nie wiem czy w końcu wyszedł czy nie :?: 

Jest nowy - D0 - SL7KA i niektórym to coś idzie na 4GHz na AC 8O

Sam od wczoraj mam takiego więc się w niedługim czasie przekonam jak z nim jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na dzien dzisiejszy sensowna jest zamiana P4 2.4C HT (SL6WF) na Prescotta 2.8 lub Northwooda (stepping M0)  :?: O ile wiem miał być nowy stepping Prescotta - nie było mnie długo w kraju i nie wiem czy w końcu wyszedł czy nie :?:  

Zastanawia mnie czy na Prescottcie 2.8Ghz pociągne na AC > 3.4Ghz...bo jeżeli nie to nie widze sensu pakowania się w niego.  

Co innego NW 2.8Ghz. Ale tych jak na lekarstwo - może ktoś orientuje się gdzie mogę nabyć NW 2.8 M0 (SL6Z5)  :?:  

 

Myślę, że Abit IC7 (bez modów), Zalman 7000Cu, 2x512 Hynix D43, radia na mofsetach, NB, SB, 4 wentyle pozwoliłyby na 3.6Ghz w chłodnych warunkach ..

Jeżeli chodzi o tego Northwooda 2.8C MO sl6z5 to mam go z 10 tyg. prod. i wyniki na Zalmanie AlCu na razie mam takie 3450 na 1.525V i 3600 na 1.575-1.6V. Myślę że na wodzie byłoby lepiej. Kupiłem go na WGK pod koniec lipca 04. Jeżeli chodzi o stepping MO to teraz już ciężko dostać Northwooda więc szukanie MO będzie ciężkie a na dodatek MO z nowych tyg. prod. już tak dobrze się nie kręci. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SL7KA - ja mam ta serie... i zastanawiam sie dlaczego nie ma jej na oficjalnej stronie intela???

Dlaczego tak mało podkręciłeś??

Narazie jeszcze nie zbudowalem odpowiedzniego systemu chlodzacego :) Poza tym jak ustawie szyne na wiecej niz 237MHz to mi komp nie wstaje, pominmo dodatkowego +7.5% V... a skoro juz o tym mowa to nie wiecie czemu tak? Moze to przez te RAMY? zazwyczaj nie daje im wiecej niz 400MHz i nie podnosze napiecia...

 

Ponawiam pytanie:

Czemu na stronie intela nie moge znalezc zadnych info o SL7KA???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...