Skocz do zawartości
mamuuut

moje pierwsze WC - cos nie tak !!!! %^#$ DUZE FOTY %# !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

siema ziomki, zrobilem WC, wypas, najebalem sie co nie miara, ale juz jest. wiem, jeszcze trzeba wizualna strona ciutke poporawic, bedzie poprawione, ale sprawa yglada tak ze sprzed bez grzania bez niczego ma 37'C czy to nie jest ciutke sporo?? nie wiem nie znam sie, wrzucam fotke. pozdro i czekam na komenty!!

 

nie wiem jak fotke wsadzic?? jak to zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj ze odczyt z Abita to mozna o kant d..... rozbic, wiec nie przejmuj sie za bardzo temp, lepiej powiedz ile roznia sie tamp w idle i stress.

Jak chlodzona masz nagrzewnice, bo jakos nic tam nie widze?

Ogolnie ukladzik moze byc, tylko ten rezerwuar mnie straszy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wsyztskich i z gory dziekuje za odzew. uklad skonczylem

skladac o 4:30 i bylem, tak zgibany ze nie mialem sily juz na nic.

Kolega zamiesci moje fotki w topicu i bedzie wszytsko widac.

 

pokolei co do konstrukcji!!

 

jestes szczesliwym posiadaczem:

 

MOBO : ABITA nf7-S rev 2.0

BIOS : d25 rev.2.0.1 05.08.2004 cpc on 3.19 bpl by -=merlin=-

 

CPU : AMD BARTON MOBILE 2500

9x200Mhz 1,6V

MEM : 2x256 HYNIXY D43

 

NAPEDY

HDD : 1) WD 160GB ATA 133

2) SDAMSUNG 120GB ATA 133

3) SEGATE 40GB ATA 100

CD : DVD-R, DVD-RW

 

GPU ; R9800 BUILT BY ATI

 

PASTA NA CPU TO ZWYKLY TITAN ZA 4PLN

 

CO ZA WC :

 

NAGRZEWNIOCA BY KADET

BLOK NA CPU : BUILT BY CHAOS => MAMOOOTH

POMPA : EHEIM 1200L/H

WEZE GARDENA 15/18MM I 12/16MM

WIATRAK 120MM PANAFLO 7V

 

CO DO TEMPERATUR TO MAM JAK JEST ponizej

PRZY PRACY IDLE MAM

NB 25 / CPU 34

PRZY ODPALENIU PRIME95 PO 20 MINUTACH MAM

NB 27-28 / CPU 36 - 37

 

slucham komentarzy... fotki beda zamieszczane dzis caly dzien sukcesywnie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam zastrzezenie do tego pojemniczka na gorze :twisted: brrrrr jakby to sie komus nie chcacy majglo to moglo by byc strasznie , ogolnie wiadomo ze temp podawane przez abita to jedna wielka pomylka , no ale i tak pokazuje ladne temperaturki wiec mysle ze jest oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do fot to przepraszam, nie chcialo mi sie ich przerabiac a jak juz wisza to lenistwo nie pozwala robic jeszcze raz tego samego...

 

co do krecenia to tak a i owszemmam w planie, moze zaraz skocze na jakies 2200, moze ciut weiecj i sie obada..

 

co do zbiornika i pompy i nagrzewnicy to to bedzie jeszcze zmienione, radiator na NB zalman niebieski nie daje sobie rady i ma bez witraczka kolo 30'C bede to jeszcze zmieniac na radiator od P4 + wolnoobrotowy wentyl.

pompa bedzie stac a nie lezec w jakim ukosie, zbiornik to prowizorka, nie dlugo sie pojawi zbiornik2x5,25".

 

lece pociagnac go w gore i dam znac jak poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator na NB zalman niebieski nie daje sobie rady i ma bez witraczka kolo 30'C bede to jeszcze zmieniac na radiator od P4 + wolnoobrotowy wentyl.

I wedlug Ciebie te 30*C to jest "nie daje rady". Jak dla mnie temp. jest Ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug prosby, pogonilem, procka na 11x220 stanol bez podnosznia napiecie.

 

TEMP PO ZSTARCIE SYSTEMU TO 26/38 (NB/CPU)

PO 40 MINUTACH PRIME 95 MIALEM 28/42

 

WYLACZYLEM PRIME I SPRAWDZALEM SPADEK TEMP

 

28/42 0 MIN 0 SEK

28/41 0 MIN 8 SEK

28/40 0 MIN 16 SEK

28/39 1 MIN 17 SEK

27/39 4 MIN 01 SEK

27/38 4 MIN 36 SEK

 

NIE WIEM CO O TYM MYSLEC, CZY TO DOBRE WYNIKI CZY KIEPSKIE, CZEKAM NA WASZE OPINIE!!

 

przy okazji serdeczne pozdro dla CHAOSA, bloczek jest wypas, i naprawde klasa... DZIEKI I SERDECZNIE POLECAM I POZDRAWIAM CHAOSA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty zrobił z tą biedną pompką?? Nie dość że pracuje w dzinwej pozycji to na starcie władowałeś takie zagięcie ze pewno przepływ zmniejszył się o połowę :( brrrr

 

Zaraz za blokiem władowałeś kolanko zamiast łuku - kolejny zastój. Wogóle cud że ten układ działa - jak dla mnie totalna prowizorka.

 

Na cholerę Ci tak duża pompka do jednego bloku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty zrobił z tą biedną pompką?? Nie dość że pracuje w dzinwej pozycji to na starcie władowałeś takie zagięcie ze pewno przepływ zmniejszył się o połowę :( brrrr

 

Zaraz za blokiem władowałeś kolanko zamiast łuku - kolejny zastój. Wogóle cud że ten układ działa - jak dla mnie totalna prowizorka.

Hehe, bo widzisz nazir to jest tak; ze wszyscy wiedza, iz trzeba minimalizowac opory - niestety nie wszyscy to robia... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cvir - wiesz ja rozumiem, że nieraz nie obędzie się bez pomocy łuków (sam mam chyba z 5 czy 6) ale to są ŁUKI nie kolanka. Jasne, że opory wzrastają ale nie tak bardzo - zresztą ja chłodzonko robiłem dla ciszy. A mamuuut z tego co widzę chce liczyć na wydajność a ani shrouda z wentylem nie ma, a i o oporach nie pamięta.

 

Już nie wspomnę o paskudnym bałaganie w kompie ale to nei jesteśmy w dziale modyfikacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest moje pierwsze WC w zyciu i nmie wszystkie umie sie odrazu, nawet jak sie czyta inne posty , to po pierwsze, po drugie zale ulozenie to 100% tymczasowka i wsyztsko bedzie ejszcze przmeblowane... wiec dajcie mi ciutke czasu, tu si enaprawde wiele jeszcze zmieni!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema ziomale.

 

STARTUJE NA 11,5X220Mhz 1,85V

 

WARUNKI STARTOWE TO:

 

WODA 28

POWIETRZE 24

NB 26

CPU 43

 

torture test z prime95 w opcji BLENT

 

NB 30

CPU 50

 

stygniecie PRIME OFF

 

NB CPU TIME

30 49 00:04

30 48 00:23

30 47 00:51

29 46 04:24

28 45 09:52

 

jak zmienie weze i wywale to kolanko, bedzie lepiej mam nadzieje!!

i jak poszlo mojemu WC, kiepsko??

 

co do fot to przepraszam, nie chcialo mi sie ich przerabiac a jak juz wisza to lenistwo nie pozwala robic jeszcze raz tego samego...

 

co do krecenia to tak a i owszemmam w planie, moze zaraz skocze na jakies 2200, moze ciut weiecj i sie obada..

 

co do zbiornika i pompy i nagrzewnicy to to bedzie jeszcze zmienione, radiator na NB zalman niebieski nie daje sobie rady i ma bez witraczka kolo 30'C bede to jeszcze zmieniac na radiator od P4 + wolnoobrotowy wentyl.

pompa bedzie stac a nie lezec w jakim ukosie, zbiornik to prowizorka, nie dlugo sie pojawi zbiornik2x5,25".

 

lece pociagnac go w gore i dam znac jak poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu bardzo duzo błędów...

 

Jak już koledzy pisali, za dużo kolanek dawaj albo dwa x 45* albo jeden łuk. Przy wylocie pompy musi być prosta złączka bo kolanko powoduje bardzo duży opór, szkoda Eheima

 

Co do wydajności to nie ma się czego przyczepić, jest na dobrym poziomie :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mi sie wydaje (bo nie zlozylem zadnego WC jeszcze :)

Czy to kolanko przy nb jestttotalnie zbedne i moznaby spokojnie polozyc tm waz ? przeciez skoro do pojemnika ma tak wygiete te gardeny to chyba nic nie powinno sie stac jakby pusil waz zwyczajnie NB -> kadet ?

 

poprawcie mnie jesli sie myle bo nie wiem jaka jest elastycznosc takich wezy ale nie widze nic dziwnego gdyby tak to ulozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to naplątane tu jest za dużo i wygląda tragicznie. Popracuj nad tym jeszcze. Bo np po co kadet w srodku jak masz pojemnik na zewnątrz, i tak jak inni mówią kolanko przy wylocie z pompki be jest. A po za tym nie strasz ludzi pastą titana bo tą strone dzieci oglądają i może to źle włynąć na ich psychike. No i zmień tego titana najlepiej na as5 podejżewam że jak Cie stać na taką pompke to nie pożałujesz na AS5 28 zł a temp powinien spaść. Ładne te czerwone węże. A i zredukuj ilość węży np przez trujnik na wylocie z bloku dla zmniejszenia oporów (na trujniku) trujnik typ Y. I wylot jeden szerszy niż wloty. Postaw normalnie pomke na wylocie daj jej 45* zgięcie i na wlocie do kadeta daj jej 45* łuk. połacz je taką ilością węża żeby zagięć nie było podejżewam że opory spadną gwałtownie. Ze względu na mała bude na twoim miejscu zrezygnował bym ze zbiornika i poprawił przepływ powietrza przez nagrzewnice (wentyl 120mm). Postaraj się zamienić kolanka łukami 45*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mi sie wydaje (bo nie zlozylem zadnego WC jeszcze :)

Czy to kolanko przy nb jestttotalnie zbedne i moznaby spokojnie polozyc tm waz ? przeciez skoro do pojemnika ma tak wygiete te gardeny to chyba nic nie powinno sie stac jakby pusil waz zwyczajnie NB -> kadet ?

 

poprawcie mnie jesli sie myle bo nie wiem jaka jest elastycznosc takich wezy ale nie widze nic dziwnego gdyby tak to ulozyc

To poprawie bo jakoś nie widze tam bloku na nb!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...