Skocz do zawartości
Teokryt

Kombajn Filmowy

Rekomendowane odpowiedzi

Toto poniżej mam zamiar kupić, i zastanawaim się jakie są wasze opinie na temat wymieniontch niżej podzespołów. Co zmienić, co dodać, co jest nie warte uwagi? Maszynka będzie używana jako kombajn filmowy, (stąd FiWi). W późniejszym czasie jak mi już wszystko się dotrze zacznę kręcić, dlatego te AXP 2500.

 

HDD

SAMSUNG 160GB 7200-obr 8MB Cache (SP1614N)

416

 

Płyta Główna

ABIT NF7-SL Socket-A, nFORCE2 (Dual Ch.DDR,SOU,LAN,SATA,FiWi

385

 

CPU

ATHLON XP 2500+/333 BOX

412

 

RAM (w dualu)

DDR 256 MB PC400 (KVR400X64C3) (KINGSTON)

430 (215)

 

Zasilanie

ZASILACZ CHIEFTEC (HPC-420-302-DF) 420W

385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być kombajn do filmów, to zamiast 160GB HDD lepiej dac 2 x 80GB w RAID0.

Dual na AMD nic ci nie da, no max. 5%. Możesz więc wziąć 1 kość 512MB. Chyba, że planujesz dual w przyszłości na P4 lub A64 s939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka to lepiej wez wersje OEM i do tego chlodzenie Pentagram Freezone QC-80 Cu jak planujesz podkrecic :)

Narazie wezmę BOX, ponieważ jescze na wstępie nie bede kręcił , mie ze 3 miesiące zanim uzbieram nowej kasy. A potem tylko WC, i Pełny modding.

 

Druga sprawa co do dysku, jakie są różnice w cenie i hałaśliwości?

 

Skoro nie w Dualu, to wezmę jedną kość 512 i Zamiast Abit NF7-SL wezme NF7-S

 

Teraz będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym radzil plyte glowna zmienic na DFI Infinity NFII ultra, ja mam taka i nie narzekam jeszcze nie krecilem bo przedemna zmiana ramu i zasilki(boje sie krecic na codegenie) ale z tego co sierozgladalem po biosie to mozna sobie zmieniac fsb i napiecia "do woli" naprawde polecam plytke i podobno do OC jes minimalnielepsza od abitow:-) a tu masz link do sklepu w ktorym ja kupilem plyte www.skleppc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...