Skocz do zawartości
dudeq

chieftec:) ktory wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

eloo:)

stoje przed trudnym wyborem na ktory konkretny model sie zdecydowac:)

 

mam do wyboru jeden z dwoch:

 

HPC-360-202

 

ATX- 1136H

wiem ze ten drugi ma 2wentylatory

 

chodzi mi glownie o zabezpieczenia przepieciowe i przed przeciazeniami

 

widze ze spore grono osob posiada zasilki tej firmy:) licze na pomoc

 

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup tego co ci sp1mta poleca jest robiony przez deltę i lepiej trzyma napięcia niż każda 360tka

Popieram :D

poza tym w tej klasie cenowej to najcichszy zasilacz jaki miałem przyjemność testować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się pod ten topic :) Jestem nowy i zupełnie zielony w kwesti zasilaczy, narazie jadę na Codegenie 300W :( ale do końca miesiaca mam zamiar go zmienić :) Mam do dyspozycji 200zł i nie wiem za bardzo jaki zasilacz kupić. Myślałem o Chieftecu HPC-360-302DF lub Chieftecu GPS-350BB-101L, który lepszy? Wiem że ten pierwszy ma aktywne PFC a drugi pasywne, nic mi to nie mówi ale podobno lepiej mieć aktywne więc czy lepszym zakupem będzie HPC-360-302DF? Jak mam być szczery to wolałbym GPS-350BB-101L ale się nie znam więc proszę Was o radę. Kofiguracja taka jak w podpisie + dwa dyski, dwa napędy optyczne, sieciówka i fireware. Dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.oc-serwis.pl/?page=articles&id=127

Czytać szczególnie w kontekście posta Benito

Witam po tygodniowym pobycie w górach :) Przeczytałem test i zaintrygował mnie test tego HuntKey BS3000 300W Whisper ponieważ mogę go kupić od kumpla za 60 zł. Czy pociągnie moją konfigurację (przypominam to co w podpisie + dwa dyski, dwa napędy optyczne, sieciówka i fireware) gdy zamienię mojego Durona na Athlona XP 2000+? Będę mógł ten procesor jeszcze podkręcić na tym zasilaczu? Bo z testu wynika że chyba taki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy CHIEFTEC HPC-360-302-DF uciagnie moja konfiguracje ? tj.

Barton 2500 +@ 3200 (narazie na mocniejszym zasilaczu chce probowac wiecej megabajt juz nie daje rady) 2x hdd (ibm 80Gb +Maxtor 120 Gb), 2 x 256 Mb 333MHz, 1x nagrywarka Cd -Rw, 1x nagrywarka DvD, G-force4200 330/640, chce jeszcze dokupic Sb Audigy.Utrzyma to ten zasilacz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup tego co ci sp1mta poleca jest robiony przez deltę i lepiej trzyma napięcia niż każda 360tka

Popieram :D

poza tym w tej klasie cenowej to najcichszy zasilacz jaki miałem przyjemność testować :)

Mam tego chiefa tzn.:CHIEFTEC GPS-350BB-101L. Napiecie na +12V oscyluje miedzy 11.66 a 11.55(to ostatnie najczesciej).. bywa tez ze spada do 11.47 lub 11.49. nie za nisko to troche? to wszsytko w "stanie spoczyku".. reszta napiec jak na razie nie niepokoi choc zadnych hardcorowych testow jeszcze nie zapuszczalem.

 

Pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to w spoczynku to bardzo nisko, ale na razie bez paniki, wez zmierz napiecia miernikiem, bo plyta moze troche oszukiwac, jesli wyjdzie Ci ponizej 11.4 to zasilacz nadaje sie na gware jesli w ogole ja jeszcze ma

ma kupilem go 2 dni temu :)

 

 

czy tak niskie napiecie na 12V moze miec jakis zly wplyw na kompa(w biosie na starcie ma permanentnie 11.49) ? np uszkodzic jakis podzespol? nie wiem czy to od tego ale ostatnio po kazdym wlaczeniu kompa winda zapuszcza scandiska w poszukiwaniu bledow, ale tylko na jednym dysku(mam dwa). te dwa dyski (+cdrw) na jednym pasku zasilania(o ile to istotne....)

dzieki za odp!

 

pzdr,

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieee. miernika nie mam wiec patrze na wskazania roznych programikow. wg cpccool oscyluje mi caly czas miedzy 11,43 a 11,49 ale ponizej 11,4 nie chce spadac nawet podczas torture test:) moze tak jak piszesz cos tam zaniza odczyt i w gruncie rzeczy pewnei jest dobrze..

anyway dzieki za zainteresowanie

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO swoimi wypowiedziami przekonał mnie do Chieftec'a GPS-350BB-101L i dzisiaj go kupiłem. Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył :D Jeszcze podam jakie ma napięcia (napięcia z programu Asus Probe, gdyż jak wspominałem wyżej jestem totalnym laikiem i boję się :oops: a nawet nie wiem gdzie podłaczyć miernik :wink: ):

+12 - 11.776

+5 - 4.865

+3.3 - 3.323

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale z tego co wiem HPC-360-302DF jest robiony przez sirteca i równiez jest doskonały :!: Ciekaw jestem czy opłacałoby sie dopłacić do 420 :?: Może ktoś jest poinformowany i co najważniejsze jak z ciszą czy są jakieś różnice :?: Bo mam zamiar kupić jeden z tych 2 zasilaczy szefa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie: mam do wyboru 2 chiefteki 360W 1136H i 360-302 DF. pierwszy za 150 drugi za 190zeta. który brac, jakosc ich mi wystarcza pytanie tylko czy to cos aktywne pfc cos daje i który cichszy jest pod minimalnym obciązeniem ??

a tak wogóle to sie zastanawiam czy jest sens zmieniac z codegena 300W... żartowałem, a tak powaznie czy ktoś umie stwierdzic/porównać hałas jaki wydaje wentyl codegena na 7V w stosunku do ww zasilaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snail miałem właśnie codegena 300W i mój był głośny na standardowym napięciu wetylatora. Potem wymieniłem wentyl na Arctic Fan Pro TC i już było cicho. Chieftec, którego teraz mam też jest cichy, kumpel ma 420tkę i też jest cichy, więc podejżewam, że 360-302 DF będzie na takim samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...