Skocz do zawartości
Gość RBEJ

nForce2 C1/C2/C3 Cooling Patch by The NGO Group - REWELACJA!

Rekomendowane odpowiedzi

no no u mnie tez dzial z 52 w idle spadlo do 44 ;] mi sie zdaje ze moze to ten programik nie chlodzi procka a poprawia jakis blad w czujnikach na plytach z nforce 2 ;] mi sie zdaje ze to bardziej prawdopodomne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ok. zbija o jakies 5-8 stopni. wszystko teoretycznie dzial jak przedtem, napiecia te same(z plyt, nie miernik ale sie nie zmienily). zadnych testow nie robilem, komp chodzi od jakis 30 godzin. Internet, gg, troche pyka w Americas Army. wszystko dzial ok.

 

Ale jak to naprawde dzial?? Ja mysle ze to tylko naprawia odczy z mobo, podaje taki jaki powinien byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej na czym to polega.

Gdzieś wyczytałem, że ten rzekomo 'rewelacyjny' patch to uaktywnienie komendy Halt dla CPU, a więc kiedy CPU nie jest obciążony, zostają odłączone pewne jego bloki, które są nieaktywne i przez to zmniejsza się pobór prądu, a więc i wytwarzanie ciepła - podczas jekiegokolwiek obciążenia wszystko wraca do normy. Jest to sztuczka znana od czasów KT133 i bardzo popularna, na tej zasadzie działa S2KCtrl, VCool, CPUCool i inne temu podobne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwny ten program ,bo czy aby procesor się mniej grzeje i temperatura spada czy tylko widzimy inne cyferki ( takie jego zadanie )

zmiana temperatury ok ale czemu zmienia się napięcie??]

 

mam 12,34,12,48,1261V wszystko w ciągu 1 minuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm..... a ja powiem tak u mnie temp nie spadla nawet o 1stopien:(

Wczoraj sprawdzalem i bez programiku na 2500 vcore 1.45 i box radiator +wentyl spire mialem w idle 35-36stopni to z programikiem tyle samo:(

Stabilnosc byla ok ale jak nie dzial to wyjeb.........to cos:)

 

A co do tych czujnikow ze poprawia dczyt czy cos to prosty sposob zeby sprawdzic:

Odpalamy kompa bez patha:) o ile mamy wysoką temp. kolo 50stopni to radiator bedzie cieply nie parzy ale tez nie letni:)

potem instalujemy patha i znowu sprawdzamy ci ktorzy twiedza ze temp spadla po 8-10stopni powinni odrazu zobaczyc ze radiator jest chlodniejszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalamy kompa bez patha:) o ile mamy wysoką temp. kolo 50stopni to radiator bedzie cieply nie parzy ale tez nie letni:)

potem instalujemy patha i znowu sprawdzamy ci ktorzy twiedza ze temp spadla po 8-10stopni powinni odrazu zobaczyc ze radiator jest chlodniejszy:)

Potwierdzam. U mnie radiator wyraźnie chłodniejszy. Różnica w temp sięga nawet 12 stopni w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura faktycznie mi spadla o jakies 5 stopnii teraz w spoczynku na procku cos ponad 2650 na v core 1,8 oscyluje okolo 29 stopnii ale te piszczenie mnie denerwuje.Na poczatku myslalem ze to twardy mi wariuje ale widze ze u wielu ludzisk takie nieprzyjemne wysokotonowe dzwieki sie pojawiaja,pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak to działa ale z IDLE jak mialem wczesniej 44-45C teraz mam RANO 28 !!!!!!!!!!!! - KTO niewierzy przesle screeny dodam ze mam otwarte oko i troszke powietrza zimnego leci no ale napewno sam wietrzyk niezbije temp o 15C !

UP TO DATE :

 

Po uruchomieni winampa i Internet explorera oraz wogole po zaczeciu uzytkowania komputera temp wynosi 37 IDLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten progrsm jest do doopy jak go zainstalowalem nic nie dawal ale pozniej dostrzeglem roznice ok4*Mam tylko 1 PROBLEM przed jego instalacja prime95 wywalal mi blad po 20min a teraz po 30SEKUNDACH

przywrocilem standardowe ustawienia pamieci procka i NIC

komp co jakas godzine sie zaczal restartowac I MOWIE WAM TO NIE JEST WINA ZASILACZA bo kamp byl wczescniej podkrecony tak jak w podpisie i bylo OK

HELP!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wydajnością ? U mnie 3dmark spadek odinstalowałem wzrost.

 

Jeszcze raz zainstalowałem i.......... sie okazało że wszystko ok, wcześniej nie podkręciłem karty.

Sorry za zamieszanie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm..... u mnie pojawil sie problem ze stabilnoscią kompa po o/c(zainstalowalem jeszcze raz) normalnie komp chodzi stable na 11x210 = 2310mhz ram Cl2.5-3-3-9 ale z pathem max minuta grania w doom3 albo xpand rally i bluscreen albo jakis błąd i wychodzi do windy:(

 

Ale tak bywa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe.ostatnio zainstalowalem "to cos"i rezultaty takie ,ze temp idle nie spadla jak u innych o kilka stopni, lecz zostala bez zmian tak samo w stresie (tu akurat jest normalne bo wiadomo jak dzialaja takie programy). Natomiast zwiekszyly sie rozrzuty napiec, ale jest to wynikiem bledu pomiarowego czujnikow na plycie, gdyz nie mierze miernikami a odczytuje tylko z MBM.

 

Fakt jednak pozostaje, ze przed zainstalowaniem tego patcha prime wywalal blad juz po 4 min, a teraz po 7, czyli stabilnosc systemu sie zwiekszyla

Martwie mnie tylko czy dzialanie takigo patcha na dluzsza mete nie spowoduje jakis skutkow ubocznych

Niezauwazylem, aby soltekowcy uzywali tego progr, a przynajmniej sie nie chwala, wiec co wy na to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz jak juz zainstalowales i jest ok to niech tak zostanie a jak sie popsuje to bedzie wiadomo u mnie jak narazie ok .. ale i tak sie format szukuje bo win od poczatku byl zle zainstalowany ale mimo to do 2 miesiecy nie bylo zadnego zwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem tego patcha w dniu kiedy sie pojawil (tydzien temu?) i nie zauwazylem zadnej zmiany. temp w stresie i idle takie jak przed instalacja. napiecia takie jak predzej i bez wachan. winda zachowuje sie tak jak przed instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia chodzą

1,71 - 1,62!!!

5,03 - 4,89

VBAT 3,2 - 2,86 !!!

Nigdy wcześniej tak nie było!

 

lecz nie zauważyłem wpływu na stabilność

 

Wahania napięć wynikają prawdopodobnie z deaktywacji "bezużytecznych" bloków procka

 

 

spadek temperatury idle 48 na 40, stres - jak dawniej 53 (doom3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam soltka jak w podpisie i po zainstalowaniu 'patcha' w idle na w2k (w tle azureus, konnekt i antywir) temperaturka sprawdzana everestem spadla z 44-45 na 40-39 - napiecia w normie tak jak bylo wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no rozpierdalacie mnie, niedowiarki! Dobrze się złożyło, że w końcu jest coś takiego na nforce!

Żeby was oświecić trochę, rosną napięcia i to jak cholera, a wiatraki w zasilaczu zwalniaja w idle z prostej przyczyny, procesor pobiera mniej prądu, reszty domyślcie się sami.

Jeszcze jedna uwaga, przy codegenach instalowanie tego patcha może powodować niestabilność, z uszkodzeniem zasilacza oraz płyty włącznie, więc polecałbym ostrożność!

Taki przykład, enermax 353W, athlon tb 1.2@1.5 2.1V stress/idle przeszlo ~2500rpm w zasilaczu, idle i prosty programik vcool (odpowiednik waszego patcha dla m.in KT133A) tylko ~1600rpm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...