Skocz do zawartości
Gość RBEJ

nForce2 C1/C2/C3 Cooling Patch by The NGO Group - REWELACJA!

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ten progs przyprawił mnie o nerwy :evil: Zapodałem, tempy lekko spadły, ale napięcia leciutko wzrosły. Odpalam 3D Mark, 5 sek i kasza na ekranie, potem zwis na twardo. Zrobiłem reset i radosny komunikat, ze zasilanie do karty nie podpięte!!!! Wyłączyłem, poruszałem molexem i nic!!! Myślę kart zjeb... Włączyłem ponownie i zaskoczyło.

Nie wiem co ten progs kombinuje, ale coś mi się widzi, że nieźle namieszał w doborze napieć.

Wyrwałem chwasta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q...wcielo mi posta.wiec napisze w skrocie.

 

Ten program to shit. Po odinstalowaniu temperatury rosna o tyle samo o ile spadly podczas dzialania programu (np przed mobo-32, po-30, odinstalowanie - 34 !!!) I nie chodzi mi tu o odczyty MBM, bo to blad pomiaru i tak lipnych czujnikow na mobo, ale rzeczywiste wydzielanie ciepla ktore zauwarzylem na coolerze CPU :evil:

 

Dla pewnosci zainstalowalem jescze raz i temp spadly, ale to juz nie bylo to co przed tymi experymentami ! I teraz tak jade, za godzine znow odinstaluje i sprawdze ponownie (tak wiem ze takie mieszanie patchami moze zamieszac, ale nie powinno to miec az takiego wplywu).

 

Jak sie pozbyc tego shitu, chyba tylko przez format i clear cmos, wlanczajac w to wyjecie baterii i odczekanie 0,5 h :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie pozbyc tego shitu, chyba tylko przez format i clear cmos, wlanczajac w to wyjecie baterii i odczekanie 0,5 h

Właśnie jak to odinstalować ?

Po prostu wejdz do "Dodaj/Usun programy" :arrow: tam znajdziesz odpowiedz :idea: ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wejdz do "Dodaj/Usun programy"  tam znajdziesz odpowiedz 

Thx,ale tyle tesh wiem, bo pisalem przeciez ze odinstalowywalem. Ale skutki bylo widac nadal, czyli inne-dziwne odczyty niz przed instalacja.

 

To tak komu zwykle uninstal pomoglo pozbyc sie tego chwasta to gratuluje, kto ma inaczej to tylko format :?

 

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest raczej OK - tzn w stresie (SETI) to prawie roznic nie ma (no - moze 1-2 stopnie in minus) ale przy malym obciazeniu ok 5-8 stopni chłodniej... potestujemy - zobaczymy... Ale mi to i tak prawie na nic bo mi non stop chodzi SETI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program jest OK Bardzo dobrze wpływa na moją psychikę  :D

No wlasnie ja jednak go zostawilem bo zrobilo sie troche chlodniej na dworzu :wink: i jw dobrze dziala na psychike.Tylko mam nadzieje ze nie dziala ujemnie na proca.

Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie świetny program :)

Przy pracy w Windzie i przeglądaniu stron zazwyczja miałem w okolicach 50*C a teraz mam w okolicach 40* :D

Faktycznie jest zimniej, bo mi obroty w Chieftecu spadły do 1600RPM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tyle ze ci co sa niedowiarkami to niech nie instaluja tego programu .. u mni espadla temperatura ok 15st c mam ASUSA A7N8X

PROCA NA 3200XP+ I CHODZI wszystko bajka !!

a pisk to jest zawsze taki jak by ktos sie dokladnie doczytal na forach...

ze na NFORSIE 2 tak piszczy jak sie ma NP: BARRACUDY ,LUB WŁACZY SIE JAKIS PROGRAMOWY CULER NP: CPUIDLE ..

TERAZ TEN PATCH ROBI TO WLASNIE SCHLODZI WAM PROCKI

CZY TO DOBRZE .. SUPER - a inni niech sie pukna w czolo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Używam S2KCtrl i w zupełności wystarcza. Napięcia stabilne, system OK (żadnych niespodziewanych zwiech itd.). naprawdę dobry programik i można go wyłączyć kiedy potrzeba, chyba nie muszę go tutaj reklamować he,he... Pozdrawiam. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam tego programu juz od tygodnia:

 

Temp nie spadla wogole ! 38 stopni jak bylo tak jest ! Co jakis czas mam dziwny pisk, nie wiem jak to nazwac, bynajmniej to nie sa cewki. Komp jakby ciszej chodzil ! I co moze sie wydac glupstwem moj chieftec mniej sie grzeje !

 

Cos tutaj kombinuje ten program z napieciami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż widzę że większość ma tu z tym problemy jakieś.

W takim razie jestem szczęściarzem, bo u mnie napięcia jakie były takie są, żadnych zwiechów i temperatura spadła z 46 na 38 stopni. Wow! psia mać - dla mnie rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się najnowsza wersja nForce 2 C0/C1/C2 Cooling Patch oznaczona numerkiem 2.1. Możecie go zassać tutaj. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak programik dynamicznie wylacza/i wlacza nieuzywane instrukcje procesora... w ilde u mnie spora roznica powyzej 10*C radiator wyraznie chlodniejszy 12.5x176 1,75V = 36*C ide....

jedno jest pewne napewno ten programik zapewnia dluzsza zywotność kompa bo w ilde ma 10*C a przeciez podezwewam ze w takich warunkach dziala przez 85% swojego zywota ... chyba ze ktos wlacza kompa tylko po to zeby grac albo ma seti nontoper wlaczone ;-) lub jest prime maniakiem....

 

drogi fakt to taki ze ten programik bardzo szybko powoduje znaczne obnizenie pobieranego prądu przez procesor lub znaczny wzrost pobieranej mocy jesli uruchomimy jakas bardzo obciazajacą procesor aplikacje ... dlatego tez na slabych zasilkach lub tez zasilkach z aktywnym PFC bo takie ze skokami napiecia sobie razą gorzej jak zasilki z pasywnym PFC

mogą niewyrabiac:) resety/zwisy wachania napiec :) dlatego jak u kogos jest dobrzr to tylko sie cieszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość //|ssau|L+

wydaje mi sie ze programik przydaje sie do standardowych albo lekko wykreconych konfiguracji.. przy wyokim fsb, taktowaniu etc. powoduje zwiechy i inne problemy. Przynajmniej jest tak w moim przypadku chociaz faktycznie obnizal temperature gdy nic nie robilem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno temp. spada tylko w idle i wystepuja problemy z dzwiekiem... przekonalem sie na kompach moich ziomkow... moze w najnowsze wer. to naprawil typ.

Edytowane przez Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no teraz athlonik na 2.3ghz leci mi "juz przy" 1.8V... i temperaturki ponad 10* C w doł w stresie tez mniej ale juz nie tyle...

pytanie

 

TESTOWAL KTOS PO INTALACJI PROGRAMU 3Dmarka 2001SE?? czy spadly wyniki w jakiejs grze/benchmarku ?? bo jak narazie widze tylko same + programu i to wielkie... w idle jak zostawilem kompa na 30min przychodze zresetowalem zeby sprawdzic temp i patrze 32*C procek 24*c system... bez tego w idle mialem 46*C gdzies... jedno jest pewne program zwieksza zywotnosc procka ;) przez nizsze temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam nforce ale przy okazji poczytałem o vcool :-P

Ściągnąłem i po 5 min temperaturka zpadła z 45 do 28 stopni w moim poczciwym palomino :D

Jak dla mnie rewelacja-mam nadzieje tylko,że nie będzie tak jak z S2KCtrl który potrafił

działać bez problemow przez 6-8 godz, a po zostawieniu kompa na noc rano zwieszka...

I do tego komp po załadowaniu tak mulił ,ze nie dało sie nic zrobić. Pomagało tylko 2-3 krotne zresetowaie kompa... :mur:

Ale jestem optymistą.. potestuje sobie dzisiaj...w końcu przy pisaniu magisterki to procek może sobie troszke ostygnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programik w żaden sposób nie zmniejsza wydajności, on po prostu odlącza nieużywane częsci procesora, przez to procek potrzebuje mniej prądu i mnie się grzeje, logiczne. Słyszałem jednak, że prowadzi to do jego szybszej śmierci - to znaczy takie wielokrotne operacje odłączania i włączania poszczególnych części procka znacznie skracają jego żywotność, nawet bardziej niż o 5 stopni wyższa temperatura. Nie jest to moje zdanie i nie potwierdzam tego, bo w sumie nie mam na czym się oprzeć :wink: . Sam używałem tego programiku przez pewien czas i wszystko spoko, nie zauważyłem efektów ubocznych... ale trzebaby poszukać w jakimś wiarygodnym źródle, jak to jest z żywotnością procka. Ciekawi mnie tylko spadek temp o 2 stopnie w stresie (SuperPi 16M) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie, nie zauważyłem zmian w wydajności, temaperaturki spadły i to ładnie w idle około 9*C w stresie około 2*C,

owszem napięcia sobie skaczą ale stabiloność jest w porządku nie ma zwiech, zacięć itp

mam abitka NF7-s i programik moge spoko polecić,

 

aha zauważyłem tylko jedną anomalie sam patch zajmuje 6,2KB ale za to dodaj/usuń programy pod win xp pokazuje ze zajmuje on 102MB na dysku? u was też tak jest czy tylko u mnie? nio i moze ktoś potrafi mi powiedziec czemu tak się dzieje?

 

pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam tego programu odkad powstal ten topic, i chyba mam jakiegos super farta, bo wszystko mi dziala :) nic nie piszczy, nic sie nie zawiesza, dziala tak samo jak bez programu tylko ze temp. mam mniejsza , jade na wc i www mp3 gg i torrentach moge wylaczyc wszystkie wentyle, wlasnie zainstalowalem nowawersje programu i zobaczymy jak sie bedzie spisywac

 

 

co do skracania zywotnosci to na pewno jest w tym cos, bo jak sie cos ciagla wlacza i wylacza to na 100% szybciej sie pospuja niz cos co jest ciagle wlaczone, ale mysle ze zanim ten proc sie popsuje to juz dawno o nim zapomnez ze kiedy kolwiek takiego mialem, nie pekam

 

pozdro

 

 

u mnieten program zajmuje "nic" a poprzednia wersja 1,2Gb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...