Skocz do zawartości
yogi186

Win XP na moim, sprzęcie ?????

Rekomendowane odpowiedzi

Już się pytałem ,ale tera mam troszkę Ramu wicej więc się pytam ponownie.

 

Jak mi dadzą nowego dyska, to spróbuje wrzucić XP , tak z ciekawości.

 

Jak sądzicie, jak będzie chodził (chodzi głownie o prace w Necie i na LANie). Aha, no i jakiego <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>?? Home, Pro, czy co???????

 

Sprzęt oczywizda jak w opisie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: Pozostań przy 98SE

Dlaczego?? Procek może sie zamulać co w połączeniu z działaniem dysku w trybie ata33 może Cię na zawsze zrazic do tego produktu M$.

Ale jeśli juz skusisz się na instalację to bierz Professional.

Moze w kwestii wydajności pomoze programik TweakXP i ładowanie jądra systemu do pamieci RAM zalecają to przy 512 lub wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie gorzej niż w Win98SE niema się co oszukiwać :-)

Ale spróbować możesz ...

A jeśli chcesz mieć wybór tzn. możliwość powrotu do starych ustawień to zrób to najlepiej tak :

Na pierwszej partycji primary masz starego wina

1. stwórz 2 partycję najlepiej primary :-) (NTFS-WinXP)

2. Ukryj ją jakimś programem (HIDDEN)

3. Uaktywnij partycję NTFS i instalujesz :-)

4. Później możesz się przegotowywać pomiędzy systemami jak nie będziesz wiedział jak to wyślę ci programik na maila :-)

 

A jeszcze jedno pamiętaj ,że dysk może mieć tylko 5 partycji primary ale można to obejść tworząc piątą w extended - rozszerzonej :-)

 

Pozdrawiam :-)

Jak tam życzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zrobie se tak - jak mi oddadzą dyska - to zara z samej tylko ciekawości instalne XP Pro. Jak będzie dobrze to doinstaluje do tego 98SE (jak mi się uda), a jak raczej kiepsko to dam formata i wróce do 98SE :-).

 

A życzenia jakoś poszły pełna prowizorka ale wyszło chyba dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zrobie se tak - jak mi oddadzą dyska - to zara z samej tylko ciekawości instalne XP Pro. Jak będzie dobrze to doinstaluje do tego 98SE (jak mi się uda), a jak raczej kiepsko to dam formata i wróce do 98SE :-)

Raczej zrób na odwrót mowie to tylko dlatego ,że z doświadczenia wiem Win98SE lubi być na pierwszej partycji :-) :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Spokojnie, ja mam zainstalowany Windows XP Professional na Pentiumie 200 MHz MMX, 96 MB ramu i dysk 4GB. Trochę się długo uruchamia, ale jako serwer dostępowy do internetu chodzi bez zarzutu. Na tym bardzo słabym szprzęcie chodzi nawet Windows 2000 Serwer. Jak potrzebujesz więcej informacji to napisz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zrobie se tak - jak mi oddadzą dyska - to zara z samej tylko ciekawości instalne XP Pro. Jak będzie dobrze to doinstaluje do tego 98SE (jak mi się uda), a jak raczej kiepsko to dam formata i wróce do 98SE :-)

Raczej zrób na odwrót mowie to tylko dlatego ,że z doświadczenia wiem Win98SE lubi być na pierwszej partycji :-) :wink: :wink:

Oki, ja dostanę dyska to się zobaczy.

 

Aha, co z tym procem?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się długo uruchamia ...

Jak długo :twisted: :?:

Właśnie jak długo ??????????? Włączasz kompa, idziesz coś zjeść, obejrzysz coś w TV, a jak wracasz to "już" jest ;-)

:lol: Około dwóch minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zrobie se tak - jak mi oddadzą dyska - to zara z samej tylko ciekawości instalne XP Pro. Jak będzie dobrze to doinstaluje do tego 98SE (jak mi się uda), a jak raczej kiepsko to dam formata i wróce do 98SE :-)

Raczej zrób na odwrót mowie to tylko dlatego ,że z doświadczenia wiem Win98SE lubi być na pierwszej partycji :-) :wink: :wink:

Oki, ja dostanę dyska to się zobaczy.

 

Aha, co z tym procem?????

No jeszcze nic niewiadomo ale jak będę wiedział to na pewno dam znać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się długo uruchamia ...

Jak długo :twisted: :?:

Właśnie jak długo ??????????? Włączasz kompa, idziesz coś zjeść, obejrzysz coś w TV, a jak wracasz to "już" jest ;-)

co ty oszalales? :D Jeszcze zdazy pojsc do sklepu po gazete i jak przyjdzie to juz moze sie logowac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się długo uruchamia ...

Jak długo :twisted: :?:

Właśnie jak długo ??????????? Włączasz kompa, idziesz coś zjeść, obejrzysz coś w TV, a jak wracasz to "już" jest ;-)

co ty oszalales? :D Jeszcze zdazy pojsc do sklepu po gazete i jak przyjdzie to juz moze sie logowac ;]
:twisted: Jak nie macie pojęcia o Windows XP to lepiej nie zabierajcie głosu :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem to aż żal mi Was słuchać :P Miałem WinXP Pro na k6-2 350@400 przy 128 mb ramu i do neta i lana się nadawał. Ładował się rzeczywiście dość długo (ale dało się przeżyć nie chodząc nic jeść). Mój brat na k6-2 450 i 192 Mb ramu ma XP Pro i wszysko mu ładnie śmiga, więc bardzo Was proszę, nie dajcie sie zwariować. Jak coś nie ma powyżej Ghz to już nie komputer czy co? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim drugim kompie Celek 366, 128mb RAM, Intel i810, Maxtor 20Gb ATA66 mam XP Prof i chodzi całkiem przyzwoicie. Jedynym zadaniem tego kompa jest obsługa Edonkeya. Nawet system uruchamia się dosyć szybko. Edonkey lepiej chodzi na tym sprzęcie niż na Win2000, nie mówiąc o 98. Sam tym jestem zdziwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kochanego PII333mhz@450mhz i XP chodzi fajnie.Troche pogrzebać w rejestrze i można go tak dostosować że chodzi elegancko fakt w grach jest duży spadek w porównaniu z 98se ale stabilność ma zajeb...ą.Moge sobie 4 czaty na raz odpalić a 98se wali się już na odpalaniu 2 czata a czasem po dluższej rozmowie nawet na 1 czacie.

Mam cachemana ale 98se ma tragiczne zarządzanie pamięcią fiz jaki i wiruality!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cachemana ale 98se ma tragiczne zarządzanie pamięcią fiz jaki i wiruality!!!

To niestety największa wada tego systemu :cry:

 

Prawdą jest także to iż trochę przesadzacie, procesor do szybkiego działania systemu ma drugorzędną rolę, najbardziej liczy się ilość pamięci RAM i szybkość dysku :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się długo uruchamia ...

Jak długo :twisted: :?:

Właśnie jak długo ??????????? Włączasz kompa, idziesz coś zjeść, obejrzysz coś w TV, a jak wracasz to "już" jest ;-)

co ty oszalales? :D Jeszcze zdazy pojsc do sklepu po gazete i jak przyjdzie to juz moze sie logowac ;]
:twisted: Jak nie macie pojęcia o Windows XP to lepiej nie zabierajcie głosu :!:
No wlasnie pasta. Jak nie masz pojecia o win xp to nie zabieraj glosu. Jak mialem cel 400 to mi sie ladowal z 1min moze troche ponad i 192 ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITKA :D

dzialam juz na xp od ponad roku i nie narzekam

wiadomo ze chodzi wolniej od 98 se ale stabilniej i ma w sobie wiele bajerkow.

Czasu nigdy nie liczylem ale podam w cyklach (ok 12-13 przelotow niebieskiego paska przy starcie wina).

Nie zrazajta sie tym :-)

powodzenia

 

PII350 pł.gł. Zida BX440 256MB elsa erazor III vivo 32 MB udma 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagan XP to bynajmniej nie potrzeba P3 i szybszych, warto za to miec przynajmniej te 384MB ramu . Mam XP na dwoch kompach P4 i C500. W zastosowaniach office'owych + net nie odczowam zasadniczej roznicy miedzy nimi. Na Celeronku co prawda mam 640MB 8). Aha, jeszcze jedno. Zamiast XP Pro zainstaluj sobie 2000 Pro. Zdecydowanie bardziej dopracowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...