Skocz do zawartości
Wofek

Możliwości podkręcania na ECS K7S6A !!!

Rekomendowane odpowiedzi

to tyle ile ja ale masz gorszą grafe... teoretycznie powinienes miec wiecej czy mniej? i czy ten ecs bardzo psuje wydajność?

No wlasnie, mam gorsza grafe, ale szybszy procek i pamieci, takze nie mam pojecia kto powinien miec wiecej pkt. A co do drugiego pytania to nie sadze zeby psul wydajnosc, dla porownania mialem kiedys ecs k7s5a i tam mialem ok 2700 3d markow. Zobacz w opisie sprzetu Kaeresa, on ma celerona 1.2@1.5 i gf2 mx@220/200 i sd-ramy i ma 3200 pkt.

A w ogole to jak chcecie zebym jakies testy porobil (sandra, pc mark) to dajcie znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero przejrzalem recenzje na in4.com.pl, no i wyczytalem, ze moja plyta ma BIOS z phoenixa.... Hmmm, a ja myslalem ze to award :D . A tak na serio to w tych pierwszych plytach chyba byly inne BIOSy, bo w tej recenzji na pc.com.pl tez pisali o BIOSie phoenixa. U mnie jest award i to chyba dobrze, bo awardy maja wiecej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się tak podniecacie? za 10 zł więcej macie płytę na KT33. Tyle, że nie ma możlwiości zmiany mnożnika. Ale za to ma dzielnik 1/5

Podniecamy się, bo ta płyta ma zmiane mnożnika i supportuje DDR333 i "teoretycznie" posiada dzielnik 1/5 ! Ten ECS na KT333 to ECS K7VTA3 ver.3.0 ale nie ma możliwości zmiany mnożnika ! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się tak podniecacie? za 10 zł więcej macie płytę na KT33. Tyle, że nie ma możlwiości zmiany mnożnika. Ale za to ma dzielnik 1/5

Podniecamy się, bo ta płyta ma zmiane mnożnika i supportuje DDR333 i "teoretycznie" posiada dzielnik 1/5 ! Ten ECS na KT333 to ECS K7VTA3 ver.3.0 ale nie ma możliwości zmiany mnożnika ! :?

Mnożnik można zmieniać bezpośrednie na procku, a chodzi 3.1, a nie 3.0. Można też zrobić przeróbkę płyty - koszt materiałó 10PLN i zrobić zmianę mnożnika na płycie samemu. ta płyta też obsługuje DDR333, a do tego jest jedną z najwydajniejszych płyt pod AMD (póki co). Opinie o niej też są b. dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i porobilem kilka benchmarkow. Procesor ustawilem na 10.5 x 133, pamiec na CL=2, k. grafiki taktowana 220/200:

  • 3D Mark 2001 SE:

default: 3419

640x480x16: 5456

  • 3D Mark 2000:

default: 6565

640x480x16: 9152

  • PC Mark 2002:

CPU: 3758

Memory: 2897

  • CPU Arithmetic:

Dhrystone ALU: 3882 MIPS (cokolwiek to znaczy :P )

Whetstone FPU: 1932 MFLOPS

  • Multi-Media:

Integer: 7725 it/s

Floating Point 8546 it/s

  • Memory Bandwidth:

RAM Int: 1788MB/s

RAM Float: 1761MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i porobilem kilka benchmarkow. Procesor ustawilem na 10.5 x 133, pamiec na CL=2, k. grafiki taktowana 220/200:

  • 3D Mark 2001 SE:

default: 3419

640x480x16: 5456

  • 3D Mark 2000:

default: 6565

640x480x16: 9152

  • PC Mark 2002:

CPU: 3758

Memory: 2897

  • CPU Arithmetic:

Dhrystone ALU: 3882 MIPS (cokolwiek to znaczy :P )

Whetstone FPU: 1932 MFLOPS

  • Multi-Media:

Integer: 7725 it/s

Floating Point 8546 it/s

  • Memory Bandwidth:

RAM Int: 1788MB/s

RAM Float: 1761MB/s

wyniki całkiem całkiem......

obniże taktowanie mojego cuda i zrobie takie same testy oprócz 3dMarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniże taktowanie mojego cuda i zrobie takie same testy oprócz 3dMarka

mnie osobiscie najbardziej interesowaly by testy pamieci, Ty masz plytke na KT333, ale pamieci masz na 266??
Moge miec 266 i na 333 ! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się tak podniecacie? za 10 zł więcej macie płytę na KT33. Tyle, że nie ma możlwiości zmiany mnożnika. Ale za to ma dzielnik 1/5

Podniecamy się, bo ta płyta ma zmiane mnożnika i supportuje DDR333 i "teoretycznie" posiada dzielnik 1/5 ! Ten ECS na KT333 to ECS K7VTA3 ver.3.0 ale nie ma możliwości zmiany mnożnika ! :?

Mnożnik można zmieniać bezpośrednie na procku, a chodzi 3.1, a nie 3.0. Można też zrobić przeróbkę płyty - koszt materiałó 10PLN i zrobić zmianę mnożnika na płycie samemu. ta płyta też obsługuje DDR333, a do tego jest jedną z najwydajniejszych płyt pod AMD (póki co). Opinie o niej też są b. dobre.

Uchyl rąbek tajemnicy i powiedz JAK tego dokonać ??? Chodzi o zmiane MNOŻNIKA ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się tak podniecacie? za 10 zł więcej macie płytę na KT33. Tyle, że nie ma możlwiości zmiany mnożnika. Ale za to ma dzielnik 1/5

Podniecamy się, bo ta płyta ma zmiane mnożnika i supportuje DDR333 i "teoretycznie" posiada dzielnik 1/5 ! Ten ECS na KT333 to ECS K7VTA3 ver.3.0 ale nie ma możliwości zmiany mnożnika ! :?

Mnożnik można zmieniać bezpośrednie na procku, a chodzi 3.1, a nie 3.0. Można też zrobić przeróbkę płyty - koszt materiałó 10PLN i zrobić zmianę mnożnika na płycie samemu. ta płyta też obsługuje DDR333, a do tego jest jedną z najwydajniejszych płyt pod AMD (póki co). Opinie o niej też są b. dobre.

Uchyl rąbek tajemnicy i powiedz JAK tego dokonać ??? Chodzi o zmiane MNOŻNIKA ! :)
To nie żadna tajemnica zajrzyj na ocinside.de do działu workshop = tam jest to pokazane interaktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się tak podniecacie? za 10 zł więcej macie płytę na KT33. Tyle, że nie ma możlwiości zmiany mnożnika. Ale za to ma dzielnik 1/5

Podniecamy się, bo ta płyta ma zmiane mnożnika i supportuje DDR333 i "teoretycznie" posiada dzielnik 1/5 ! Ten ECS na KT333 to ECS K7VTA3 ver.3.0 ale nie ma możliwości zmiany mnożnika ! :?

Mnożnik można zmieniać bezpośrednie na procku, a chodzi 3.1, a nie 3.0. Można też zrobić przeróbkę płyty - koszt materiałó 10PLN i zrobić zmianę mnożnika na płycie samemu. ta płyta też obsługuje DDR333, a do tego jest jedną z najwydajniejszych płyt pod AMD (póki co). Opinie o niej też są b. dobre.

Uchyl rąbek tajemnicy i powiedz JAK tego dokonać ??? Chodzi o zmiane MNOŻNIKA ! :)
To nie żadna tajemnica zajrzyj na ocinside.de do działu workshop = tam jest to pokazane interaktywne.
Już kukam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko cały czas o "Interactive painting guide"  :?

No a czego ty szukasz>?

Wprowadz mnożik jaki Cię interesuje i masz ukłąd mostków jaki ma być na Twoim procku.

Ahhhhhhha........ a ja myślałem że chodzi o mod płyty ! 8) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko cały czas o "Interactive painting guide"  :?

No a czego ty szukasz>?

Wprowadz mnożik jaki Cię interesuje i masz ukłąd mostków jaki ma być na Twoim procku.

Ahhhhhhha........ a ja myślałem że chodzi o mod płyty ! 8) :lol:

Mod płyty jest możliwy swoją drogą. Tyle, że to duuużo więcej roboty (trza m. innymi robierać gniazdo procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tego ECS'a i wynik w 3D Marku 2001 SE to w zależności od ustwień jakości grafiki w sterownikach.

Na defaultowych mam: 3050 3D Marks

Na ustawieniach najszybszych, czyli najgorsza jakość obrazu: 3123 3D Marks

 

Wydaje mi się że to dobry rezultat jak na mój procek.

 

Sprzęt taki jak w konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...