Skocz do zawartości
Gość viruspl

[Pamiątki]Wzrost wydajności?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem młody w OC(około 2miechy siedze w tym[tak wogóle to ja sam jestem młody :D mam 13lat :D ale to taka dygresja]). Jka widać w podpisie Bartek chodzi na 3200+ spoko max temp. 49 w długotrwałym stresie w idle około 37-40. I teraz przyszła kolej na pamiątki. Mam ASUS A7N8X-X i wpakowałem do niego 512DDR Elixir 3.0cl(w jedej kości). Teraz mam zamiar zmienić pamiątki na 2x256mb KINGSTON 3.0cl(dual). I teraz mam pytanie. Czy wzrost wydajności będzie znaczny? Teraz mam około 3000 w 3d mark 2003 i około 11500 w 3d mark 2001(przez karte :/ PixelViev FX5600 256mb Golden Limited). Oczywiście przydałobysię więcej FPS w grach ale narazie nie narzekam. W doom 3 timedemo demo1 na ustawieniach 1024x768 High i oczywiście wszystkie dodatkowe opcje włączone BumpMapping itp mam 27fps. W grze zdarzały się momenty że czasem go przycięło na 1s ale to myślę że poprostu to wina ramu bo jednak do takich ustawień według benchmark.pl potrzeba więcej ramu 768mb. OK także liczę na troszkę wyższą wydajność. Jak myślicie. Mogę się spodziewać wyższej wydajności po zmianie ramu na 2x256KINGSTON cl3.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawet jakby obslugiwala to watppie by dalo ci to choc 1 fpsa wiecej. skoro grasz to moim zdaniem mija sie z celem kupowanie kosci 256megowych. jezeli ty chciales wymienic te elixiry na inna pamiec to nie ma sensu. a jezli koniecznie chcesz wymienic to wez 512 w 1 kosci hynixa jezeli kiedys zmienisz mobo to bedzie jak znalazl do krecenia i poczeka na jeszcze jedna taka kosc i bedzie wystarczajaco do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli pozostało mi zmienić karte graficzną lub dokupić ramu :/ chyba wymienię kartę na Radeon 9600 Pro Ultra bo zobaczyłem że ma dość przyzwoitą wydajność w porownaniu do fx 5700 zależy czy mi kasiorki wystarczy gdy sprzedam tą którą teraz mam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz sie przesiadac to przesiadac-moim zdaniem najlepiej od razu na 9800 pro.jezeli teraz nie masz tyle sianka to zaczekaj.

karta ktora masz na dzien dzisiejszy ci wystarczy tymbardziej ze 9600pro nie jest na tyle szybsza zeby zawracac nia sobie głowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...