Skocz do zawartości
mac441

Mam radeona 9000 na co zmienic do 300zł z groszem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam Radeona Saphire 9000 64 MB 128 bit. Co radzicie mi kupić do 300 zł z groszem zeby bylo troszke wydajniejsze? W gre wchodzi zarówno ATI jak i Nvidia.

Proszę o rade i różne propozycje do rozpatrzenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Radeona Saphire 9000 64 MB 128 bit. Co radzicie mi kupić do 300 zł z groszem zeby bylo  troszke wydajniejsze? W gre wchodzi zarówno ATI jak i Nvidia.  

Proszę o rade i różne propozycje do rozpatrzenia. Pozdrawiam.

R9550 128bit/128 MB

 

podkręcisz to do wartości R9600PRO - a to już jest dobra karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Dziwne ze niema zadnej propozycji co do Nvidii? :) Mam jeszcze pytanie dotyczace tego Radka 9550 mianowicie z jakies firmy polecacie? Sapphire, czy cos innego bo pamieci z tego co slyszalem tez sa inne od 4 us az do 3,3?

Prosze o kolejne podpowiedzi i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ci radze jednak poczekac... Uzbierasz sobie 500zl i kupisz radka 9600pro od GB. Swietny sprzet przqd taktowaniem, a po to juz potwor :D Chlopaki wyciagaja nawet z niego 600/800 wiec to mowi samo za siebie... A napewno wykrecisz 550/700 z wlasciwie poustawianymi timingami... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nvidii, bo dobre imie odzyskala dzieki modelom z serii 6800, ktore sa dosc drogie;). W przedziale cenowym ok 300 pln cos wydajnego z dx9 oferuje tylko ati... bo rozumiem ze skoro chcesz zmienic na cos radka 9000 to interesuje Cie wlasnie karta dx9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Dziwne ze niema zadnej propozycji co do Nvidii? :) Mam jeszcze pytanie dotyczace tego Radka 9550 mianowicie z jakies firmy polecacie? Sapphire, czy cos innego bo pamieci z tego co slyszalem tez sa inne od 4 us az do 3,3?

Prosze o kolejne podpowiedzi i pozdrawiam!

Musisz uważać - bo nawet na markowych (Saphire) radziach 9550 montują czasem pamięci 5 ns.

 

Są radki 9550 z pamięciami 3.3, ale ze względu na niedowoltowanie ludziom raczej nie śmigają na 600 Mhz. Różnica taktowania na korzyść pamięci 3.3 to może 10-20 MHz, a w cenie 100 zł (więc wg mnie nie warto kupować droższej).

 

W przedziale cenowym który podałeś nie ma żadnej interesującej oferty ze stajni NV.

 

FX 5200 to dno ;), a 5500 to tylko trochę przetaktowany 5200 - obie karty zbierają cięgi od radzia 9550 - tak więc wybór masz prosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...