Skocz do zawartości
NeonPPC

Ile wszystko zdrożało od 1997r. czyli finanse na studyja ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam taki problemik, wybieram sie na studia i uzgadniam z rodzicami ile beda mi dawali kasy na jedzenie itd. I jest pewnien problem; jako ze mam starsza siostre ktora w 97' zaczela studia i wystarczalo jej 50 zeta na tydzien, to moi starsi mysla ze mi tyle tez wystarczy. Chcialbym im uswiadomic ile srednio zdrozaly artykuly spozywcze przez te 7 lat i wyciagnac troche wiecej kasy (za co ja kupie piwo ?) Pomozcie. Dzieki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze mam starsza siostre ktora w 97' zaczela studia i wystarczalo jej 50 zeta na tydzien, to moi starsi mysla ze mi tyle tez wystarczy.

50zl? 8O . Chlopie. moim zdaniem to oni Cie kurde nie kochaja :mrgreen: , ale tak na serio to za 50zl bedzie baaaaaaaaaaardzo ciezko przezyc. A co zdrozalo? Wszystko chyba :? . Nawet chleb jest drozszy o jakies 50gr :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary my mamy uczyc twoich Rodzicow prostej matematyki??? chyba sobie jaja robisz...pewnie ze wszystko zdrozalo i wogole nie rozumiem takiego rozumowania, ze 7 lat temu twoja siora dostawala 50 zeta i ty tez masz tak miec...50 zeta na tydzien da sie wyzyzc oczywiscie (niektorzy musza :? jak pracuja przy kasie w markecie) ale tak "na luzie" musisz miec ok 80 zeta na tydzien imho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy macie tylko stac za mna murem ;]

i co pokazesz swoim rodzicom ten temat i nagle zmienia zdanie??? nie tedy droga..jesli Ty nie umiesz sie dogadac z nimi to nie wyreczaj sie forum i tekstami "widzi mamusia i tatus?? na forum tweak tez uwazaja tak jak ja i mnie popieraja"...no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol.. widze same pasozyty :(

 

Ja dostaje 60zl na tydzien, z czego 20zl idzie na bilety, wiec na jedzenie zostaje mi 40zl (na 5 dni). W zupelnosci starcza na jedzenie, a jak sie postarac (jedzenie z biedronki rox :]) to jeszcze zostaje. A jak chcesz sobie popic czy pobawic to moze bys tak ruszyl dupe i sobie zarobil ? Ile Ty masz lat, ze jeszcze bierzesz kase od rodzicow na swoje zachcianki ? Skoro idziesz na studia to z 19 powinienes miec, a zachowanie jakbys mial conajmniej kilka mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol.. widze same pasozyty :(

 

Ja dostaje 60zl na tydzien, z czego 20zl idzie na bilety, wiec na jedzenie zostaje mi 40zl. W zupelnosci starcza na jedzenie, a jak sie postarac (jedzenie z biedronki rox :]) to jeszcze zostaje. A jak chcesz sobie popic czy pobawic to moze bys tak ruszyl [gluteus maximus] i sobie zarobil ? Ile Ty masz lat, ze jeszcze bierzesz kase od rodzicow na swoje zachcianki ? Skoro idziesz na studia to z 19 powinienes miec, a zachowanie jakbys mial conajmniej kilka mniej...

Jezu, napisalbym ze Cie kocham ale to nie przystoi wiec napisze tylko ze Cie w 100% popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarobic.. no tak, łatwo powiedziec. W obcym miescie, nikogo prawie nie znam i jeszcze sobie prace znajdz.. bez przesady, ale przez pierwszy okres to raczej malo prawdopodobne :|

 

FiDo: tak sie sklada ze bede studiowal u Ciebie ;] Moze sie spotkamy na pifku ;] (jak zaoszczedze 5zl :wink: )

 

Lukk: None taken; ale siakiś agresywniejszy sie ostatnimi czasy zrobiles ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarobic.. no tak, łatwo powiedziec. W obcym miescie, nikogo prawie nie znam i jeszcze sobie prace znajdz.. bez przesady, ale przez pierwszy okres to raczej malo prawdopodobne :|

Co nie zmienia faktu, ze wykorzystywac rodziny do swoich celow nie powinienes.

FiDo: tak sie sklada ze bede studiowal u Ciebie ;] Moze sie spotkamy na pifku ;] (jak zaoszczedze 5zl :wink: )

To nie jest u mnie, ja tu tez tylko przyjazdem ;] a na piwku to sie raczej nie spotkamy bo nie pije ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie .. ja dostawalem 30-40 zl na tydzien i zylem .. a od roku sie sam utrzymuje ...

widze burzuje z was .. nauczyc sie konserwe i pasztet wciagac a nie szyneczke i poledwiczke

 

choc jak sie znajdzie czas to sie idze po szyneczke i chleb tostowowy a wtedy tosty ida na maxa ..

 

a fido potem puszcza wiatry ze hoho :D

 

a co do piwa fakt .. Fido nie wezmie choby mu postawic skrzynke .. ale chipsami nie pogardzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarobic.. no tak, łatwo powiedziec. W obcym miescie, nikogo prawie nie znam i jeszcze sobie prace znajdz.. bez przesady, ale przez pierwszy okres to raczej malo prawdopodobne :|

 

FiDo: tak sie sklada ze bede studiowal u Ciebie ;] Moze sie spotkamy na pifku ;] (jak zaoszczedze 5zl :wink: )

 

Lukk: None taken; ale siakiś agresywniejszy sie ostatnimi czasy zrobiles ;]

heheh.. :D :lol: :D :lol: agresywniejszy powidasz?? hmm..moze troszke, ale to hcyba wynika z tego ze zycie mi niezle po [gluteus maximus] dalo (i do tego mam jeszcze przed soba wielki dylemat)...postaram sie zmienic :D

 

i mowie ci jeszcze raz: sam pogadaj ze starszymi...naprawde nic nie da ze swoje argumenty poprzesz forum tweaka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym im uswiadomic ile srednio zdrozaly artykuly spozywcze przez te 7 lat i wyciagnac troche wiecej kasy (za co ja kupie piwo ?) Pomozcie. Dzieki ;]

Też startowałem ze studiami w '97 i wydaje mi się że żarcie poszło o 50% w górę przez 7 lat, głównie chleb, mięso, wędliny i nabiał.

Ale spoko, piwo zdrożało niewiele:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...