Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

no lol nic nie daje rady chyba zaniose to do goscia zeby jakims mosiadzem dolutowal mi z 0,5m do kazdej rorki (ale gwozdzik jest extra do roztlaczania ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis tatki wloski chyba podlanczany do butli (wezykiem) na propan-butan lutuje miedzia z fosofrem jest takie cos narurkach ten lut topi sie ekstra super trzyma a tego pieprzonego kompresora

niechce sie trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnie ja sie ci nie dziwie skoro ty lutujesz stopem miedz+fosfor

dlaczego bardzo ladnie idzie na rurkach topi sie jak cyna tylko mocniej potgrzac trzeba i sie trzma mocno jak bym cyfraka mial bym ci fotke pokazal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol ale szczescie moi rodzice chca wymienic lodowke (YEY) :D wlasnie ja sobie odsunole zeby popatrzec co to jest napelniana jest r12 silnik w kompresorze 150W (tyle mi sie udalo odczytac)wystarczy ze wymienie parownik i zmodyfikuje skraplacz

berkut pytanie mam tam jest takie dziwne ze z kompresora wychodzi troche durzo rurek najpiew wychodzi jedna idze do skraplacza w skraplaczu robi 2 kulka wraca do kompresora do czego to jest ?? (moze potem rysunek zapodam)

 

update:

odkrecilem tabloczke znamionowa (po rosyjku jest)lodowka nazywa si Minsk-15M potem jest cos o freonie to chyba znaczy ze w srodku ma byc 140gr CF2Cl2 (r12) no i na koncu ze wyprodukowano w CCCP w sierpniu 87

update2:

http://republika.pl/doom_trooper/sprezarka.bmp

zauwazylem ze ta dziwna rurka (czerwone) jest cieplejsza niz reszta wie ktos ci to jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi zmien nie dziala zapomnialem dodac sorry za *.bmp ale paint u mnie tylko tak zapisuje :( to okragle to sprezarka to kwadratopodobne to parownik a to mniejsze okragle za sktraplaczem to filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ryszyło !!!!!!!!!!

W koncu uruchomilem swoje FC (dzieki nowemu wezowi) jak narazie przy dziurawym spawie (ktory nagle puscil - niewiadomo skad, uklad sprawdzilem na 12h jesli chodzi o szczelnosc), pionowym skraplaczu i R12 układ uzyskał - 10 C. Jutro sie zrywam z lekcji (bo nie wytrzymam !!!) jade do dziadka i przerabiam układ, jutro powinno byc te - 30C, zmiana polozenia skraplacza oraz poprawa spawow no i wymiana fitra. Do konca nastepnego tygodnia postaram sie dokonczyc izolacje i zaczynam testy na uszkodzonym sprzecie a pozniej juz na swoim i jazda na maxa ... (w miare mozliwosci !!!) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotko mowac sa takie olowkowe jak wlodowkach, duze (wielkosci kubka do kawy) jak np. ja uzywam i juz naprawde bycze z wymiennymi wkladami...

 

generlanies afiltry do usuwania smieci z ukladu, wilgoci i kwasu, najlepiej jest kupowac z pochlanianiem kwasu i wilgoci (jak ja ;] na polaczeniach lutowanych, kielichy smierdza bo za duze ryzyko przecieku... :|

 

a jak sie uzywa... normlanie, montujesz tak jak pokazuje strzalka na filtrze i jest good

 

generlanie montuje je sie za skraplaczem by dzialaly takze jako akumulator cieczy ale mozna zamontowac takze i przed (ja tak bede mial w kaskadzie ale to temat na dluzsza dyskusje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no berkut napisal raczej wszystko tylko te w lodowkach maga ruznie wygladac w tej co mam kompresor nr1 tyl mniejwiece 10cm dlugi 1cm srednicy a wtej mojojej co rodzice wywalic chcieli jest jakies 5cm dlugi i 1,5-2 cm srednicy

Berkut ten filtr co jest na zdieciu(XS) jak wyciek miales to byl lutowany czy na kielichy?? (nichce mi sie fotki szukac ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przerobilem uklad zmiana filtra oraz zmodyfikowanie skraplacza, zmienilo calkiem uklad budowy calego chlodzenia, po naplenieniu ukladu uzyskalem temperature - 17 C, po spuszczeniu freonu (malej ilosci) zeszlo do - 21 C, dzisaj jeszcze bede kombinowac z gazem, bo jest go za duzo - omrozilo caly przewod i kawalek sprezarki. Uklad pozatym zostal wlaczony na cala noc zeby sprawdzic jego szczelnosc oraz dzialanie. Co do gazu to dziadek ma tylko R12 i R sto cos nie pamietam dokladniej. Co do R22 popytam sie ile by mnie kosztowalo troszke tego u znajomego. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasiek- znajdz sobie tabelke z butanem (cisnienia vs temp)

 

z butanem raczej nie chyba ze jak mowilem - masz dobra pompe prozniowa i butan wysokiej jakosci (chlodniczy)

 

filtr... berling, Thermo Schissen itd...

 

Ginger - gdzies napewno mozna, a co podpatrzyles parownik T800 ? ]:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut mam jeszcze takie cos czy gaz techniczny(jakis propan albo cos) moze saszkodzic olejowi w sprezarce bo wlasnie wyczytalame ze zamiennikiem r12 jest r134a a on drogi jest

a i jeszcze czy na tym komprsorku 150W da sie 10-15bar wysciagnac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...