Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie oprozniam uklad mojego nowego FC, tera sa to 2 kompresory po 90W (stary jak sie okazalo mial ponizej 90W..)

W tej chwili oprozniam uklad z powietrza za pomoca 3 kompresora (starego), przed chwila testowalem szczlenosc napelaniajac go powietrzem az do cisnienia 8atm.

Uklad ma kilka innowacji technicznych w stosunku do poprzedniego. Rurka kapilarna zostala podwojona (ten fc ma za zadanie utrzymac athlona przy -10C w zasadzie niezaleznie od obciazenia), ponadto uzylem techniki superheating w ktorej oparywylatujace z bloku sa uzywane do doatkowego schladzania freonu plynacego do parownika do ok. 0C.

 

Za jakies 10min bede uklad napelnial, podam wam tez wtedy 1 wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Berkut nie przeciazaj elektrowni bo ja pracuje i potrzebuje pradu dzisiaj  8) 

Pozdro

Dexter

 

:P

berqt, nie wiem, gdzie dokladnie mieshkash, ale jak uslushe booooooooooom, to bede wiedial u kogo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka, -32C :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

jutro kupie propan, zejde wtedy na 100% do -50C!!!!!!! tera na 75% butan, 25% propan jade !!! jutro te zrobie testy z obciazeniem

!!!!!!!!!!!

 

jestem pod wrazeniem, wszelkie moje teoretyczne zalozenia sie sprawdzily!!!!!!!!! (jutro, a moze dzis opisze jakie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie nad tym zastanawialem czemu tak nagle zimno sie zrobilo, a tak powaznie to konstrukcje sam wymysliles ???, ja tez chce sie tym pobawic, mam agregacik 155w chyba powino stykoąc, ale ka zrobi , blok na freon ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz wiem dlaczego tak gwaltownie zima przyszla do nas. Wlasnie widzialem w wiadomosciach ze na Kasprowym pierwszy snieg spadl  8) 

Pozdro

Dexter

lol

berqwcik nam zlikwidooje efekt cieplarniany ;)

jeshcze nobla dostanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka, -32C :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

jutro kupie propan, zejde wtedy na 100% do -50C!!!!!!! tera na 75% butan, 25% propan jade !!! jutro te zrobie testy z obciazeniem

!!!!!!!!!!!

 

jestem pod wrazeniem, wszelkie moje teoretyczne zalozenia sie sprawdzily!!!!!!!!! (jutro, a moze dzis opisze jakie)

no to bedzie niezła jazda ciekawe ile wyciągniesz z tego TB1333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Nie wiem czy i nie wiem jak, ale z przyszły weekend melduje się u ciebie z moim kompem..... Postaraj się znaleść czas... i zapinkę pod P4 :)

 

BTW - masz jakiś zasilacz pod P4 czy musiałbym wieźć swój? Bo MOBO+CPU+MEM+HDD+grafika to nie problem, a zasilacz to trzeba rozkręcać, karimatę odklejac itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikaelus, moglbys zmienic jakos logo albo cos w tym stylu...

 

naprawde, po 11 wrzesnia jak widze te morde to mam ochote zaciagnac sie do woja USA (mam obywatelstwo i moge byc preztdentem, zolniezem, kimkolwiek :mrgreen:), zlapac za M16 z granatnikiem i postrzelac do tych s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikaelus, moglbys zmienic jakos logo albo cos w tym stylu...

 

naprawde, po 11 wrzesnia jak widze te morde to mam ochote zaciagnac sie do woja USA (mam obywatelstwo i moge byc preztdentem, zolniezem, kimkolwiek :mrgreen:), zlapac za M16 z granatnikiem i postrzelac do tych s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ieli

Dobra mogę zmienić. (niewdając się w polemikę) To ja chętnie wziąłbym kałacha i rozwalił łeb Bush'owi - największemu terroryście naszych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(niewdając się w polemikę) To ja chętnie wziąłbym kałacha i rozwalił łeb Bush'owi - największemu terroryście naszych czasów.

Weź przestań. Masz ochotę wywołać kolejną wojnę to zacznij się kłócić na oślej. Nie rób syfu na forum. A wypowiedź co do Bush'a uczczę minutą ciszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...