Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Przejsciowke zrobilem z redukcji 1/2 cala na 3/8 cala i na to wlutowalem zaslepke jakas miedziana z wywierconym otworem 6mm na rurke. Tylko musisz potem gwint uszczelnic :)

dobry pomysl ! lutu zaoszczedze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?s=&postid=244229

 

Tak to narazie wyglada... wiadro z woda moze jeszcze dizisaj poleci na zbity ryj i uklad jest bedzie dzialal na zamknietym obiegu..

 

http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?s=&postid=244232

 

Grill'e na otworku... ten wentylek by odciol palec swobodnie ale poniewaz jest wielki to wogole nie halasuje (dlatego tez go wybralem)

 

http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?s=&postid=244237

 

Tutaj male zdjecie (nieostre) pokazujace silnik od wentyla, kawalek wentyla, skraplacz przerobiony na nagrzewnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskladalem wszystko do kupy i powiem ze jestem zadowolony. Pozsotala mi tylko izolacja i wstepne testy na martywym sprzecie a pozniej na swoim, przy R12 (przy prawdilowym juz poskaldaniu wszystkiego :))) narazie tempertura (bez obciazenia, w otoczeniu) oscyluje miedzy - 25C a - 26C, jednak zdazaly sie przypadki ze dochodzilo do - 28 C. Zostanie tylko mi kalibracja dokladniejsza ukladu, ktora przeprowadze dopiero po zaizolowaniu parownika oraz przy dzialajacym sprzecie. Poco kaliborwac jeszcze ??? poniewaz rurka ssaca nadal jest oszroniona w raz z sprezarka (w malym stopniu, ale jest:))). Pomiary temperatury robilem oczywisice w ulozeniu poziomym parownika, chociaz nie ufam zbytnio wynikom tego termometra za 30 zl :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm mi sie wydaje ze powinienes miec nizsze temperatury; mysle ze masz mocno przeladowany uklad (u mnie najnizsza temperatura jest wtedy jak rurka ssaca jest oszroniona jakies 20cm przy parowniku) sprubuj spuscic jeszcze troche tego freonu (ale uwazaj bo moze sie zdazyc ze spuscisz za duzo i bedziesz musial dopelnic co w Twoim przypadku jest problemem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na freonie R12 mozna najnizej zejsc do - 29,5 C a przy mojej sprezarce to sie okaze pozniej ile wytrzyma - jak narazie jestem z tej temp. zadowlony, pozatym czeka mnie jeszcze kalibracja...

Po drugie z napelnieniem nie bedzie problemu bo zawor serwisowy ma zalozonego shredera z wentylkiem - lekko wystaje poza obudowe i moge napelniac i spruszczac ile mi sie podoba. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-29,5 to jest chyba w normalnym cisnieniu, a jak sposcisz odrobinke gazu i bedziesz mial podczas pracy mniajsze cisnienie na rurce ssacej to temperatura wrzenia sie zmieni. TAk mi sie wydaje bo ja uzywalem izobutanu narazie a on ma temp wrzenia cos kolo -12, a ja na nim osiagnalem temp -27 ale przy cisnieniu -20psi. Tylko i tak kalibrowac to nalepiej z obciazeniem :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda- koniecznie spusc troche freonu z ukladu bo zabijesz sprezarke

 

U mnie najlepsze temp. byly jak freonu bylo przez ok. 30cm weza elastycznego ze szron byl... pewnie wiecej jest jak zaloze izolacje ^^

 

Dobrze mowisz RaVen, u mnie w ukladzie cisnienia sa w klimatach -50 zeby miec takie temp. przy obciazeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie ...

 

Od razu wypowiem się co do temp w moim systemie - najniżej było jak szron kończył się dosłownie tuż za parownikiem ... Co prawda mój parownik to "duże bydle" więc być może na mniejszych parownikach zasięg szronu na rurce ssącej powinnien być większy.

 

A teraz opowiem wam o moich najbliższych palnach, których realizację już rozpocząłem. Otóż mam wtryskiwacz od MATIZA. Wczoraj go przetestowałem na wodzie i nawet działa. Mam już plan jak go zamocować w nowym parowniku. Mam też plan co do zrobienia podłączenia parownika - wersja z chłodzeniem freonu lecącego do parwonika przez freon rozprężający się (subcooling).

 

Poczytałem conieco na temat sterowania wtrysków w silnikach samochodowych. Wiem już, czego potrzebuję, mam schemat - szukam wykonawcy. Napisałem też rdzeń programiku do sterowania wtryskiwaczem przez port LPT ... Dziś planuję dogadać się z wykonawczami elektroniki i zasiądę do pisania bardziej wypasionej wersji programu do sterowania. Na razie jako symulację wtryskiwacza używam diody LED ... rezultaty są bardzo obiecujące ...

 

Czekam na wasze opinie i uwagi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obciazenia, jednak parownik jest pod pewnym obciazeniem otoczenia (tempertura pokojowa) oczywiscie w pozycji poziomej tak jak ma byc mocowany do plyty glownej.. od dzis mam nostrade na te 30 dni wiec bede teraz chyba bardziej aktywny na forum 8)

Ze szronem na sprezarce juz se pordzilem, jednak kalibracje tak przprowdzilem ze sprezarka jest schladzana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...