Skocz do zawartości
Traczyk

Temperatura / program

Rekomendowane odpowiedzi

Gigabyte 9600PRO 128Bit 128MB 400/600 pamięci samsunga 3.3ns, MOBO NF-7

 

p.s. mam jeszcze jedno lamerskie ale to strasznie lamerskie pytanie :D czy radiatorki trzeba naklejać na oby dwóch stronach pamięci czy wystarczy tylko na jednej ? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 9800 pro ( jak w podpisie ) i też nie wiem jakim programem odczytac temperaturę ze rdzenia i pamięci.

A co do pytania Traczyka to jeśli przykleisz radiatory na jednej stronie po prostu ciepło z pamięci będzie odbierane mniej wydajnie niż na obydwu stronach.

 

Radzę założyć na obydwu stronach na pewno więcej się podkręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 9800 pro ( jak w podpisie ) i też nie wiem jakim programem odczytac temperaturę ze rdzenia i pamięci.

A co do pytania Traczyka to jeśli przykleisz radiatory na jednej stronie po prostu ciepło z pamięci będzie odbierane mniej wydajnie niż na obydwu stronach.

 

Radzę założyć na obydwu stronach na pewno więcej  się podkręcą.

dzięki Ci za dobrą radę :wink: wiem że w niektóre FX-y mają w sterownikach zakladkę w której piszę temp. rdzenia...a jeśli chodzi o ATi to niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diode termiczna wsrod ati posiadaj tylko karty na rdzeniach rv360 (9600xt) oraz r360 (9800xt). Choc slyszalem o kartach r9600pro gigabyte ktore tez maja czujnik, moze to wlasnie taka. A co do tych pamieci... tzn ze jak masz 8 kosci po 4 z kazdej strony to chciales przykleic tylko na 4 z jednej? Przeciez to sie mija z celem chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte R9600pro chyba mają czujnik... ale nadal nikt nie podał :( jakiegos programu do sprawdzania temperatury. Chyba V-tunet ma możliwość, ale nie radzę bo ten program niektórym psuje wszystko :? Jakim jeszcze programem można to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diode termiczna wsrod ati posiadaj tylko karty na rdzeniach rv360 (9600xt) oraz r360 (9800xt). Choc slyszalem o kartach r9600pro gigabyte ktore tez maja czujnik, moze to wlasnie taka. A co do tych pamieci... tzn ze jak masz 8 kosci po 4 z kazdej strony to chciales przykleic tylko na 4 z jednej? Przeciez to sie mija z celem chyba...

Dołączona grafika

 

hmm...na wierzchu karty są 4 kości pamięci i z drugiej strony karty też są 4...a w komplecie jest 8 radiatorów czyli na górę i dół...a ja chciałe się spytać czy koniecznie trzeba montować radiatorki na oby dwóch stronach czy tylko wystarczy na jednej...teraz juz wiem że trzeba na obu...no moze moja karta ma ten czujnik ale jak to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...