Skocz do zawartości
ratHUNTER

peltier - jak zabezpieczyc.

Rekomendowane odpowiedzi

miedzy procka a blok wodny mam zamiar wsadzic peltiera 4x4cm 89W.

wiem, ze w takich wypadkach wazne jest zabezpieczenie procesora i plyty glownej przed wilgocią, która się tam wytrąca przy niskich temperaturach.

 

pytanie brzmi: jak sie zabezpieczyc, zeby szlag nie trafil komputera ?

do wygrania: suszarko-zamrażarka pod pci-express (uwaga, wymaga 4 molexów!!!)

 

thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ban mnie nie łamie. do takich rzeczy przywiazuje marginalne znaczenie. zaloze drugie konto i bedzie po sprawie.

z drugiej strony, jak sie setny raz czyta o tym czy lepszy atman306 czy cos tam to tez mozna sie zastanawiac nad sensem takiego pytania...

nie będę sam.

 

ale dzieki za pomoc. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nikomp.com.pl/cgibin/shop?show=WEZ00#NAME

 

peltier 89W za 65 blach (na 4max.com.pl za 86 blach).

reszta też taniej. moze komus sie przyda.

 

są jakieś mocniejsze niż 89W ?

w proline byl kiedys kosmiczny modul peltiera 5x5cm 225W w kosmicznej cenie 219zeta, ale juz ich tam nie ma :/

tutaj http://sklep.barwkomp.pl//index2.php?id2=m...Y120&kat=&pkat= 120W w cenie 170zeta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ban mnie nie łamie. do takich rzeczy przywiazuje marginalne znaczenie. zaloze drugie konto i bedzie po sprawie.

taaa... najlepsze podejscie... :/ miec w doopie wszystko... do takich osob jak Ty przywiazuje marginalne znaczenie.. po co im pomagac dawajac linki... i uczac zasad korzystania z forum...

 

ps: na allegro tanio schodza peltiery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sheep, nie napisalem wszystko, tylko bany. w 99% przypadkow bany (czy to na ircu, www, serwerach gier) sa dawane z rozpedu i bez dluzszego zastanowienia. jutro mam poprawke z matmy, ucze sie pilnie i nie mam czasu zeby wertowac fora szukajac tych potrzebnych informacji. wiem, ze to jest zle, ale teraz siedze jak na szpilkach. z jednej strony ta matma, a z drugiej chec szybkiego schlodzenia kompa.

nie wiem czy kumasz o co mi chodzi, jak to sie mowi, jestem w goracej wodzie kąpany. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie musisz mi tłumaczyć. wyczytałem to w dwóch wątkach zapodanych przez Sheep. dlatego rozglądałem się za mocniejszymi peltierami. i z tego co widzę wydajniej i taniej będzie jednak kombinować z freonem. napędzić takiego peltiera 230W to niby nie jest problem, ale gorzej, że komp chodzi praktycznie 24h/dobe 7dni/tydzien i z energetycznego punktu widzenia bylaby to potworna rozrzutność.

 

ale w poszukiwania informacji na temat freonu udam się, w miarę możliwości, sam. nie będzie to chyba trudne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to akurat nie, jest jeden watek w ktorym sa rozne linki itp, z tym ze troche przydlugawy.

 

Btw jak chcesz tanie i bardzo dobre fc to berkut teraz sprzedaje agregat robiacy -40C za 1k zl, z praktyki wiem ze to jest nawet ponizej kosztow produkcji jesli chodzi o ten agregat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie musisz mi tłumaczyć. wyczytałem to w dwóch wątkach zapodanych przez Sheep. dlatego rozglądałem się za mocniejszymi peltierami. i z tego co widzę wydajniej i taniej będzie jednak kombinować z freonem. napędzić takiego peltiera 230W to niby nie jest problem, ale gorzej, że komp chodzi praktycznie 24h/dobe 7dni/tydzien i z energetycznego punktu widzenia bylaby to potworna rozrzutność.

 

ale w poszukiwania informacji na temat freonu udam się, w miarę możliwości, sam. nie będzie to chyba trudne :P

ten peltier bierze ok.230W ale z transformatora, tanio wyjdzie kupić transformator toroidalny 300VA, czyli taki jaki akurat pasuje do tego peltira, był na allegro za ok.60zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...