Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

&

 

No ale jeśli podają oficjalnie na swoich stronach jako jeden z parametrów karty to wydaje mi się, że powinni uwzględnić ewentualną wadliwość karty przy tych ustawieniach > patrz na 1224127[/snapback]

Wydaje mi sie, że jak Twój Gainward GS nie chodzi w trybie Enhanced to masz prawo żadać wymiany karty. Wersje Golden Sample sa wyselekcjonowane i producent zapewnia prawidłowe działanie w trybie Enhanced. Czytałem kiedyś na forum o FX5900, że koleś wymienił Gainwarda 1100XT GS, bo własnie nie chodził mu w trybie Enhanced. Po to zapłaciłeś około 100 więcej za 6800GT GS, żeby był szybszy od zwykłego 6800GT.

Edytowane przez Dantex76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że jak Twój Gainward GS nie chodzi w trybie Enhanced to masz prawo żadać wymiany karty. Wersje Golden Sample sa wyselekcjonowane i producent zapewnia prawidłowe działanie w trybie Enhanced. Czytałem kiedyś na forum o FX5900, że koleś wymienił Gainwarda 1100XT GS, bo własnie nie chodził mu w trybie Enhanced. Po to zapłaciłeś około 100 więcej za 6800GT GS, żeby był szybszy od zwykłego 6800GT.

1224152[/snapback]

Dokladnie tak jest... tryb "ENHANCED" u Gainwarda nie jest opcja ktorej uzywa sie na wlasne ryzyko, tylko producent potwierdza poprawnosc dzialania na takich ustawieniach (stad wyzsza cena)...

A skoro nie dziala taka jak zapewnia producent, to gwarancja powinna bez problemu byc uznana :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Z drugiej strony program monitorujący napięcie AsusProb nie wskazuje spadków napięć podczas testów grafiki ...

Chciałbym usłyszeć Wasze opinie na ten temat zanim polecę po nową zasiłkę  :mur:  albo wyślę grafikę do reklamacji..

1223361[/snapback]

Jeśli masz miernik to sam sobie sprawdź napięcia pod obciążeniem (niestety tylko 5 i 12v) W moim przypadku to co pokazywał soft do monitorowania nie pokrywał się z prawdą, miałem niby wielkie spadki napięcia a okazało się co innego :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks 2 razy wymienial tak swojego 5900xt, poza tym pamietam ze gw ma door-to-door wiec ktos powinien przyjechac, wycalowac po pietach i wymienic. Walcz :P

1224962[/snapback]

 

..myślę, że trafiłeś w sedno. Tak też sobie właśnie myślę B)

No i myślę, że obejdzie się bez walki..

Jakby co pomożecie ?? ;-)

Edytowane przez Linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam karcioche taka jak w temacie i na idle temp wynosi 67 stopni a jak komp jest load np jak gram w css to jest 74 stopnie czy to jest wysoka temp czy normalna. Jak ktos ma podobna katre niech sie podzieli zenma swoimi informacjami z gury dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem. Mianowicie posiadam POV 6800gt i na początku spoko chodził na 400/1100, ale po zmianie platformy na AMD 64 3000 0,09 zegar musi zostac na 350 , pamiątki dalej spoko na 1100. Niewiarygodne ale jak ustawie zegar 351!!!! to zwiech, na 350 spoko. Sprawdzałem na róznych forach ale mój problem raczej nie występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle nad sprzedaniem mojego Radeonka i kupnem jakiegos fajnego GF6800 z USA. Kosztuja tam okolo 280$ wiec mysle ze sie oplaca :)

 

Jednak od lat mam ATi i nie interesowalem sie wogule nowym produktem nV ;)

 

Jakiego GF6800 radzicie kupic? Wazne zeby extra sie krecil i najlepiej mial ciche chlodzenie. Raczej nie biore pod uwage wersji bez wiatraczkow bo bede miec piekarnik w budzie :D Moze karty ktorejs z firm lepiej sie moduja na 16 potokow, to loteria czy mozna jakos wybrac?

 

 

Osobiscie znalazlem takie cudo :) http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc....-122-193&depa=1

Leadtek nVIDIA GeForce 6800 Video Card, 128MB DDR, 256-bit, DVI/TV-Out, 8X AGP, Model "A400 TDH" 8)

 

 

Sorx ale tu jest ponad 1600 postow :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Ciebie i do Mafia: macie włączony/wyłączone fast writes???? jesli wyłączone to z jakiego powodu?? czy fast writes moze "blokowac" nieco podkrecanie???i tak samo SBA (Side Band Adressing)...riva tuner poazuje ze jest włączone...zostawic tak??

1221767[/snapback]

U mnie włączenie fastwrites powoduje "skoki" przy grach, dlatego mam je wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle nad sprzedaniem mojego Radeonka i kupnem jakiegos fajnego GF6800 z USA. Kosztuja tam okolo 280$ wiec mysle ze sie oplaca :)

 

Jednak od lat mam ATi i nie interesowalem sie wogule nowym produktem nV ;)

 

Jakiego GF6800 radzicie kupic? Wazne zeby extra sie krecil i najlepiej mial ciche chlodzenie. Raczej nie biore pod uwage wersji bez wiatraczkow bo bede miec piekarnik w budzie :D Moze karty ktorejs z firm lepiej sie moduja na 16 potokow, to loteria czy mozna jakos wybrac?

Osobiscie znalazlem takie cudo :) 1226270[/snapback]

Ja polecam ASUS'a V9999GT/TD 128MB (350/700) - rdzien od 6800GT ale pamiatki od zwyklego 6800. Tyle ze ostatnio ciezko go dostac... kosztuje ok 1300zl.

Inna ciekawa oferta jest ASUS V9999GT 256MB (350/1000) - rdzen od 6800GT i pamiatki jak w GT 1GHz :) za jakies 1650 zl.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Inna ciekawa oferta jest ASUS V9999GT 256MB (350/1000) - rdzen od 6800GT i pamiatki jak w GT 1GHz :) za jakies 1650 zl.

Zamotales :wink: przeciez ASUS V9999GT 256MB (350/1000) = G6800GT na dodatek ma PCB od G6800 Ultra B)

 

Jezeli bylbym na Twoim miejscu Pinki wzialbym:

ASUS nVIDIA GeForce 6800 GT Video Card, 256MB GDDR3, 256-Bit, DVI/TV-Out, 8X AGP, Model "V9999GT/TD/256M" - RETAIL

ostatecznie ta:

Leadtek nVIDIA GeForce 6800 GT Video Card, 256MB GDDR3, 256-Bit, TV-Out/DVI, 8X AGP, Model "A400 GT TDH" - RETAIL

Edytowane przez shorty2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamotales  :wink:  przeciez ASUS V9999GT 256MB (350/1000) = G6800GT na dodatek ma PCB od G6800 Ultra  B)

 

Jezeli bylbym na Twoim miejscu Pinki wzialbym:

1226631[/snapback]

 

No przeciez napisalem ze chodzi mi o 6800 a nie o 6800 GT i ze mam 280$ a nie 400$ :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta po wizycie w zaprzyjaznionym serwisie komorek dziala. musialem ten rezystor wczesniej jakos naderwac skoro jest ok. silencer pracuje sporo ciszej od referencyjnego chlodzenia od 6800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze takie pytanko...dlaczego po podkreceniu rdzenia powiedzmy na 380MHz mam w 3dmarku 03 artefakty ALE TYLKO NA SKORUPIE ŻÓŁWIA?????? w niczym innym nie mam tylko na tej skorupie...why?? tez tak macie??jest to jakis "błąd" 3dmarka?? czy znak ze arty (ale dlaczego tylko tam??)

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a propos sterów 70.90. Czy one dają taki sam przyrost w 3D Marku 2005 jak 71.24?

Pytam, ponieważ mój znajomy na Leadtek'u 6800@ 16.6 bez podkręcania ma 3800 punktów. Czy to mało, czy dużo jak na 16 potokowca(niepodkręconego) z tymi sterownikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 9999gt 256mb vS ladtek 256mb Co polecacie ?? dodam ze ladtek jest o 50 zeta tanszy :D

1226650[/snapback]

Mi polecili w tym temacie Leadteka :) i jutro bede juz mial.. w koncu sie doczekalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem sterowniki Beta 67,66...

 

W markach wyniki powiekszyly sie ~50pkt czyli nic szczegolnego. Jakosc obrazu jak dla mnie troche sie polepszyla.

 

A tak wogole to ktore wg was sa najlepsze sterowniki do 6800? Chodzi mi o kategorie:

 

Jakosc

Jakosc/wydajnosc (czyli chyba najbardziej odpowiednie)

Wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przezylem szok, testujac kompa w 3DMarku2001se...

 

Widzialem jakiegos kolesia na forum, ktory przy karcie X800XT i CPU P4 ~3GHz mial wynik ~30000pkt...

 

Ciekaw bylem ile ja wycisne, i.... 15000pkt :/

Jak to mozliwe?

Wiem, ze w duzej mierze wynik zalezy nie od grafy ale od CPU i magistrali, no ale zeby roznica wynosila 15000pkt?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada karta po zalozeniu silencera. wszystko idealnie pasuje tylko trzeba uwazac na zlacze wentylatora zeby nie podeszlo pod obudowe.

 

Dołączona grafika

 

A tak karta wygladala na referencyjnym chlodzeniu od wersji gt.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...