Skocz do zawartości
nazir_black

co to jest te vivo??

Rekomendowane odpowiedzi

Video Out: przydaje się do przesłania na tv obrazu (film, prezentacja, zdjęcia)

Video In: zgranie materiału z kasety vhs lub tv, późniejsza obróbka i kompresja do avi lub dvd

 

Wg mnie przydaje się jeżeli interesujesz się czymś więcej niż graniem, gdy istnieje możliwość że Ci się przyda możliwość zgrania materiału video z źródła analowego. Jeżeli nie potrzebujesz tego to sobie możesz VIVO odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to zalezy sporo od karty a wlasciwie "czipa" ;) bo np. GF 3 Ti z 128 MB to bezsens gdyz "czip" i tak nie wykorzysta po prostu ma za maly power .... Inaczej takie 256 Mb ramu na gpu ma sens w najmocnieszych obecnie kartach... Tyle wiem :D

 

p.s. Do wspomniego GF 3 Ti, model z 64 kreci sie troche lepiej niz 128 MB....przynajmniej u mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest tak ze pamiec ram potrzebana jest na przetrzymywanie tekstur, im wiecej pamieci tym wiecej tekstur mozna w niej przetrzymac, ale nie martw sie jesli masz 256 mb ramu i szyne 128bit to nie poczujesz zadnej roznicy miedzy 256 a 128mb, chociaz moze i poczujesz na 128mb bedzie wszyscho lepiej dzialalo, bo zwykle producenci wciskaja wiecej ramu (tak dla przyciagnieca kupca) ale o gorszych parametrach itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosciej.

duzo ramu przydaje sie przedewzystkim do duzych rozdzielczosci.

ale:

a)słaba grafa i tak nie pociagnie duzej rozdzielczosci wiec pakowanie sie w np. fx 5200 z 256 ramcu nie ma najmniejszego sensu.(jest to przykład z tym GF!!!)

b)duza liczba ramcu przydaje sie w kartach mocniejszych gdzie wysokie rozdziełki sa realne.

 

ps. karty z mniejsza iloscia ramcu lepiej sie kreca.(na ogoł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zacytuje kolege z forum o podobnym temacie:)

 

"Zalezy w jakiej karcie.

Przydatne jest wtedy kiedy grasz na 1600x1200 aax8 anizo 16x . Na przyklad w radziu 9200 wiec jak 64mb jest wystarczajace bo ta karta jest na tyle slaba ze tego nie wykorzysta.

Ale w X800 albo 6800 juz mozna zauwazyc jakas roznice "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup GF 5700 to obecnie w ogóle pieniądze wyrzucone w błoto. Jest za droga jak na swoje możliwości. Zresztą w przedziale cenowym poniżej kosztów GF 6800, to z kart Nvidii warte uwagi są tylko GF 4 (oczywiście dziś już przestarzała, choć wydajna) i GF 5900XT za stosunek ceny do możliwości. Reszta wartych polecenia kart jest produkcji ATI i takie są fakty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja i tak zostanę przy nvidia. czyli co karty dzieli ogromna przepasc, czy moze roznica jest tylko w punktach w benchmarkach i to tez tylko w kilku procentach na korzysc jednej lub drugiej, a w praktyce sa to niezauwazalne roznice. mi sie wlasnie wydaje ze tak to wyglada. poza tym gram bardzo malo, ale jak juz gram to w gry ktore maja dosc spore wymagania np. aktualnie pogrywam w doom 3 czekam na hl2, nhl 2005 i nfs underground 2. i teraz czy chcesz mi wmowic ze na radeonach te gry beda lepiej chodzili niz na geforce'ach (oczywiscie mowili o kratach z tego samego przedzialu). czekam na twoje zdanie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wytrzasłeś underground 2 :lol: :?: Pewnie, że w tym przedziale cenowym ati wygrywa 8) :!: Za 500zł masz nowuiuśkiego 9600 pro o dużo większej wydajności od gf5700 za którego minimum musisz zapłacić 600zł :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze i Nazir to chyba jakiś fanatyk nv :) Kazdy napisal, ze GF6xxx to git karty, ze GF4Ti to pachnące karty - to nie, FX są pro i niszczą radeony...

 

Jak juz musisz brać karte do 600zł to "niestety" będzie to musiał być radeon (jesli nie chcesz potem płakać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie ze radeony sa gorsze od geforce'ow nawet jestem sklonny uwiezyc ze sa lepsze, ale ta ich wyzszosc objawia sie tylko w benchmarkach. Hajper powiedz, ale tak uczciwie czy w grach jest naprawde az taka wielka roznica, ktora zauwaze golym okiem. napisales ze bede plakal wiec chcialbym wiedziec w co sie pakuje. co do tego fanatyzmu do nv to troszke przesadziles :D faktycznie, za ati nigdy nie przepadalem i nie przekonuja mnie te karty. mam plyte glowna na nforce 2 i niechcialbym w kompie jakiejs kolizji wywolac (wiem wiem, nic sie nie stanie, moj kumpel na nforce 2 i radeona 9600 i wszystko mu smiga). piszesz ze gf 6xxx i gf 4ti to bardzo dobre karty, w takim razie mam rozumiec ze seria fx to porazka firmy nvidia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie ze radeony sa gorsze od geforce'ow nawet jestem sklonny uwiezyc ze sa lepsze, ale ta ich wyzszosc objawia sie tylko w benchmarkach. Hajper powiedz, ale tak uczciwie czy w grach jest naprawde az taka wielka roznica, ktora zauwaze golym okiem. napisales ze bede plakal wiec chcialbym wiedziec w co sie pakuje. co do tego fanatyzmu do nv to troszke przesadziles :D faktycznie, za ati nigdy nie przepadalem i nie przekonuja mnie te karty. mam plyte glowna na nforce 2 i niechcialbym w kompie jakiejs kolizji wywolac (wiem wiem, nic sie nie stanie, moj kumpel na nforce 2 i radeona 9600 i wszystko mu smiga). piszesz ze gf 6xxx i gf 4ti to bardzo dobre karty, w takim razie mam rozumiec ze seria fx to porazka firmy nvidia??

6800 to tez FX :P

Ale tak uczciwie mowiac to benchmarki i gry zyja swoim zyciem. Ale Radeony sa wydajniejsze w grach - a teraz juz zatarla sie roznica w kompatybilnosci (co kiedys bylo duzym problemem). A jesli chodzi o benchmarki to u mnie karta jest(byla) na takich driverach i ustawieniach ze miala o 1000 mniej ptk niz powinna, ale w grach dzialala duzo lepiej.

No ale tak zeby nie bylo... teraz jak mi Radek padl (jesli padl) to kupuje GF :))) (ale dopiero 6800 wygrywa z X800 - tak mi sie wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=191 . Jakoś nie widze tu FX

 

http://barwkomp.pl/index2.php?id2=menu_pro...at&kat=15&zmt=2 - tu też jest 6800 a nie FX6800

 

http://sirius.pl/index.php?sid=1&mcid=1&sc...id=15&pageNum=2 - nawet w siriusie nie ma takich kart.

 

Ciekawe nie ? A info z kwietnia, gdy tych kart jeszcze nie było, wiesz gdzie mozna wsadzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=191 . Jakoś nie widze tu FX

 

http://barwkomp.pl/index2.php?id2=menu_pro...at&kat=15&zmt=2 - tu też jest 6800 a nie FX6800

 

http://sirius.pl/index.php?sid=1&mcid=1&sc...id=15&pageNum=2 - nawet w siriusie nie ma takich kart.

 

Ciekawe nie ? A info z kwietnia, gdy tych kart jeszcze nie było, wiesz gdzie mozna wsadzic ?

Ta dyskusja nie ma sensu bo ja mam tyle samo argumentow co ty. A odniesienie sie tylko do jednego z moich linkow jest poprostu zalosne.

Dla mnie EOT, bo nic to nie wnosi. Autorowi odpowiedzialem, tobie nie musze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To ja sie moze podlacze pod temat...

Siedze na modemie, wiec przeszukanie calego forum jest raczej nierealne - choc nie mozna powiedziec, ze nie szukalem!

 

Pytanie stare jak swiat: co kupic? Widze, ze tutaj polecacie ATI zamiast NV. No i spoko - jestem zdecydowany na jakiegos radka tylko wlasnie: na jakiego?

Moge wydac 700 zl (+/- 10% :-)). Chce kupic karte, ktora ewentualnie mozna ladnie podkrecic - ale niekoniecznie vmodem. Najbardziej jednak zalezy mi, aby stosunek cena/wydajnosc byl jak najlepszy - stad tez padlo na ATI.

 

I teraz czy brac to: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9652 ? 9800 to chyba dobra rodzina. Nie stac mnie na Pro, wiec SE w tej cenie pasowalby mi. Karta jest 256-bitowa - to tez jest plus.

W podobnej cenie sa 9600XT - ale czy to dobre karty? Ja tam sie na ATI nie znam, nigdy zadnego radka nie mialem.

 

W dzisiejszych czasach tyle jest roznych rodzajow chipsetow i wersji, ze zwariowac mozna.

Dlatego prosze o pomoc. Z tego co sie orientuje, to 9800SE powinno byc najlepszym wyborem.

 

 

Pozdrawiam

StempeL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StempeLek 9800SE to 4potokowiec do tego nizej taktowany od R9600PRO. Plus tego modelu to 256bit'owa szyna do pamieci ale co z tego skora ta karta i tak nie pociagnie nowszych gier z FSAA/AF. 256bit'owa szyna przydaje sie w wyzszych trybach+FSAA/AF a ta karta nie pociagnie wyzszych trybow lub jesli da rade to nie pociagnie tego trybu z FSAA/AF. Lepiej wydac mniej kasy(>=500zl) za R9600PRO, ktory mimo ciec nie tylko na potokach ale takze silniku graficznym bedzie szybsza od 9800SE(wysze taktowanie). Wiec lepiej poszukaj 9600PRO lub XT za mniej kasy. A jesli nie boisz sie kupowac uzywanych kart to poszukaj uzywanego 9700(PRO) za 700zl. bo takowe mozna znalezc.

Wiec chcesz miec nowa karte szukaj 9600PRO ewentualnie 9600XT a jesli moze byc uzywana to 9700(PRO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800se moze byc najlepszym wyborem jezeli uda sie ja zmodowac na pro...Wtedy masz 8potokow i 256bit i zaden 9600 nie podskoczy. W Twojej sutuacji szukaj wlasnie takiego 9800se z gwarancja modowalnosci :wink: BTW.Ta karta ze sklepu to chyba jest 128bit ze wzgledu na umieszczenie modulow pamieci,karty z 256bit maja pamieci rozmieszczone w ksztaut litery L ale oczywiscie moge sie mylic :roll: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800se moze byc najlepszym wyborem jezeli uda sie ja zmodowac na pro...Wtedy masz 8potokow i 256bit i zaden 9600 nie podskoczy. W Twojej sutuacji szukaj wlasnie takiego 9800se z gwarancja modowalnosci :wink: pozdrawiam

Wtedy tak ale dzisiaj trudno dostac karte z gwarancja na moding. A jesli jest to niemodowalny mode to nie oplaca sie go kupowac :).

Zapomnialem o tym aspekcie napisac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...