Skocz do zawartości
SebNET

Problem z FPS - HiS Radeon 9600 !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Mam pytanie do was jako do ekspertów. Kupiłem sobie niedawno tj. 2 dni temu na Allegro nowiutką kartę HiS Radeon 9600 Pro 128MB DDR 128 bit z wentylatorkiem iFan. Wczoraj wieczorkiem zainstalowałem kartę oraz specjalnie przeistalowałem system. Wszedłem na stronę HiS'a - http://www.hisdigital.com/html/driver.php i ściągnąłem ostatnie sterowniki. Ze strony ATI najnowsze Catalysty nie chcialy chodzic, bo mialem problem z ATI Contol Panel. Potem zainstalowalem najnowszy DirectX 9.0c, a to wszystko na świeżym Windows XP SP1.

 

A więc taki problem. Według mnie gry chodzą wporządku, lecz w Call of Duty, które katuje już ponad 8 miesięcy osiągam około 50-90 FPS w porywach. Nie wiem czemu tak slabo, przeciez tyle osiągałem na swoim stary GeForce 2 Titanium 64 MB. Myślałem, że z 200 FPS będę miał chociaż, ale niestety i ogólnie jakoś to dziwnie chodzi. Coś za słabo jak na tą kartę, chociaż dużo gier na High śmiga. Może ktoś zna przyczynę tych FPS i ogólnie ? Gram w 1024x768 oraz wszystko na High tak jak na starej karcie, ponieważ engine Q3 nie jest wymagający. Bardzo proszę o pomoc.

 

Mój komp to:

Intel Pentium 4 1.7 GHz

Intel Desktop Board D845BG

HiS Radeon 9600 Pro 128 MB

256 RAM DDR (wiem, że mało, ale za pare dni będzie GIGA)

 

i to chyba wystarczy. Aha moja karta wygląda tak:

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mocniejszy procek i pozniej juz tylko OC grafy (temat podkrecania radkow 9600 PRO byl juz tyle razy poruszany ze z pewnoscia sobie cos znajdziesz :D )

 

Poszukaj jakiegos Bartona (powodzenia :wink: ) Wiaze sie to oczywiscie ze zmiana MOBO i krec go (stopniowo) zwieksz vcore (ostroznie :!: ) i porownaj wyniki w 3DM 2001 np.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Panowie o FPS w grze to się nie martwcie, tam to wiem o co chodzi, zdjąłem blokadę FPS wpisując komendę /com_maxfps 125, bo tyle wystarczy i potem w opcjach należy wyłączyć funkcję SYNC EVERY FRAME, żeby nie było tyle klatek ile hertzów na monitorze. Więc z tym nie ma sprawy.

 

Co do tego RAMu to też tak uważam i planuję dokupienie. Myślałem nad GIGA, ale brak kasy. Mam obecnie 256 DDR 333 mhz i chcę dokupić HYNIXy 512 DDR i jestem ciekaw czy będzie już lepiej. Jak myślicie ? A może macie inne propozycje co do tego RAMu ?

 

pS. A co do tego 3D Marka to podam wyniki jutro, bo muszę sobie skąś go skołować.

 

 

 

 

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moga byc te Hynixy ,ale bez tej pamieci co obecnie masz (2700). Sprobuj ja wymienic na Hynixa 3200 lub pusc ja na Allegro i kup odrazu 768 Hynixy 3200 (400mhz) oczywiscie :wink:

 

Ale polecam dozbierac troche kaski i i zakupic 1 giga (2x256 + 1 kosc 512) i ew. mocniejszy procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc taki problem. Według mnie gry chodzą wporządku, lecz w Call of Duty, które katuje już ponad 8 miesięcy osiągam około 50-90 FPS w porywach. Nie wiem czemu tak slabo, przeciez tyle osiągałem na swoim stary GeForce 2 Titanium 64 MB.

Na GF2 w CoD miales 50-90fps? Chyba w 640x480 detale na low.

Tutaj wyniki w Cod. Tutaj najlepsze karty w 1024x768 nie maja 90 klatek a ty na GF2 miales ;). te 90 to chyba miales chwilowe w zamknetym pomieszczeniu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...