Skocz do zawartości
ySh

9800 PRO, potrzebna pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

PILNIE! Podczas flashowania biosu na moim R9800pro wyskoczył jakiś error. Nic, wszystko szło dalej. Po restarcie było... właściwie po restarcie komp siadł przed bootowaniem, ekran czarny d-bracket wskazuje na inicjalizacje karty. Czy istnieje jakas szansa zeby moj radek powrocil? BŁAGAM ODPISZCIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, byłem na tyle 'błyskotliwy', że przed flashem zrobiłem backup oryginalnego biosa. Jak sporządzić ową dyskietkę? Jak ją wystartować, kiedy komp z radeonem na pokładzie nie startuje (mam kartę zastępczą, na AGP niestety)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie..

 

http://members.chello.pl/j.waz/dysk_awaryjny.rar

Wydaje mi się że ta dyskietka może pomóc. Zawiera bios od karty SE.

Instrukcja:

1. ściągasz

2. usuwasz z folderu plik ORGINAL.BIN

3. nazwę własnego biosu zmieniasz na ten z pkt. 2 (bądź od razu go zastępujesz) grunt aby nazwa była niezmieniona

4. wszystko ładujesz na dyskietke i jedziesz z koksem

 

powinno pomóc, jeśli się gdzieś walnąłem to mówcie

 

Ostatnim wyjściem tak jak pisano wcześniej, może być flash "w ciemno", bądź użycie karty pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zepsułem" mojego XV, flashowałem bios i grafika się nie uruchamia. Czy może ktoś DOKŁADNIE opisać na czym polega "flash w ciemno"? Mam oryginalny bios, zrobiłem dyskietkę o której pisał Pc juice, co teraz? Jaką komendę wpisać gdy system się "uruchomi" z dyskietki?

Nie mam karty PCI ale mam możliwość podłączenia karty u kumpla (ma integrę ale też gniazdo AGP), czy to coś da?

 

EDIT:

ta dyskietka nie boot-uje, musiałem zrobić dosową i podmienić część plików z tej ratunkowej,

na innej karcie (GF) flash się uruchamia czyli wychodzi na to że dyskietka chce automatycznie bez żadnej komendy podmienić bios czyli dyskietka jest w porządku ale:

po włożeniu radka system się nie ładuje i nie słychać (zakładając że karta nie wyświetla obrazu) żeby dyskietka w ogóle coś robiła, help!

Edit:

Jutro będę miał kartę na pci ale mam dziwne przeczucie że komp też nie wstanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem grafikę PCI, zflashowałem bios na oryginalny (dyskietka zrobiła to automatycznie), komputer wykrywa kartę, zainstalowałem stery (nie da się nic w nich zmienić, tyle że menedżer urządzeń pokazuje R9800 primary i secondary), radek chodzi, grzeje się ale nie wyświetla obrazu, działa tylko karta pci.

 

Na dyskietce ratunkowej nie działają komendy:

flashrom /?

flashrom -f -p 0 ORGINAL.BIN

dlaczego?

 

EDIT:

- czy jest możliwość że uszkodziło się coś co odpowiada tylko za wyświetlanie obrazu?

- czy na tym forum nie ma już nikogo kto naprawdę się na tym zna? Autorem FAQ o flashowaniu radków jest Kost@k ale jego ostatni post jest z maja :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przywrócić oryginalny bios, wszystko było w porządku dopóki nie zapuściłem 3DM2005, przeszła test ale po restarcie pojawiły się kolorowe paski już podczas bootowania i w biosie. Nie pomogła reinstalacja sterów i ponowny flash, chyba tylko serwis.

Co dziwne karta po przywróceniu biosu nie była modowana ani nawet kręcona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przywrócić oryginalny bios, wszystko było w porządku dopóki nie zapuściłem 3DM2005, przeszła test ale po restarcie pojawiły się kolorowe paski już podczas bootowania i w biosie. Nie pomogła reinstalacja sterów i ponowny flash, chyba tylko serwis.

Co dziwne karta po przywróceniu biosu nie była modowana ani nawet kręcona.

To jest właśnie dziwne i XV ma taką przypadłość. Mam takie coś i nie tylko ja, niezależnie od tego czy karta jest modowana, podkręcana etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...