Skocz do zawartości
el Tomasso

Athlon 2000XP+ padl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Braci i Siostry

Kazdy w zyciu cos sp**yl w kompie (moze prawie kazdy) wiec przyszla pora i na mnie

Przy wymianie coolera na procku mojej Kobiety "niechcaco" zaczepilem wkretakiem o procesor Poczatkowo myslalem ze nic mu nie jest ale odlupanie jakie powstalo zaczelo mnie troche martwic

Wlaczam magiczne pudlo wszystko zaczyna sie krecic ale...

1.monitor zostaje w stanie czuwania

2.klawiatura wydaje sie nie dostawac sygnalu(lampki nie swieca)

...poza tymi drobiazgami reszta chyba sie wlacza (wiatrak na procku i karcie graficznej sie kreca, dysk pracuje, CDROM tez)

Wyglada na to ze owe odlupanie na procesorku zaburza jego jak dotad przyzwoita prace a znajac mozliwosci wspolczesnej techniki mikroprocesorowej to na tej szramce zrylem z milinon kabelkow...

 

Jesli ktos na podstawie tego opisu moze stwierdzic ze to przez procesor komp nie dziala to prosze o wyrok jesli moga byc jakies inne przyczyny to moze honor mezczyzny zostanie uratowany

 

ps wogole to Jej wina bo... mogla dac mniejszy srubokret:)

 

z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisales wyglada na to, ze ukruszyles rdzen. Ogladales procka dokladnie (po starciu pasty)?

Jesli jest ukruszony to kiepsko. Prawdopodobnie nie bedzie dzialal stabilnie, jesli w ogole. Czasem jak ma sie szczescie to takie uszkodzone procesory dzialaja na nizszych czestotliwosciach. Ale zwykle w ogole nie dzialaja :?

 

Jesli rdzen jest nienaruszony, a komp nie dziala, to prawdopodobnie zle zalozyles coolerek (np. nie dociska rownomiernie procesora).

 

Polecam tak czy i naczej sprawdzic procek na innym mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez myslalem zabiore proce do serwisu i jak bedzie trzeba to kupie nowy

tak tez myslalem zabiore proce do serwisu i jak bedzie trzeba to kupie nowa

tak tez myslalem zabiore proce do serwisu i jak bedzie trzeba to kupie nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Dobrze to stwierdziłeś - zryłeś z milion kabelków - procek do wywalenia, albo na bryloczek - patrz inny post. Ale masz rację - to jej wina. Powinieneś ją równo opier... kazać jej odkupić ten procek i kupić Tobie jakieś czekoladki czy piwo za ten stres którego przez nią doświadczyłeś :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo zrób dziewczynie bryloczek i powiedz ze kosztowal 300zl :D zobaczysz jak sie ucieszy albo wisiorek ;)

dokładnie i dolzuc jeszcze coller z radiatorem bedzie mala najwiekszy pierscionek jaki kto kolwiek miał :) a tak na serio to wspolczucie znam to uczucie kiedy sie ukruszy procesor :( sam straciłem athlona xp 2000 Mobilnego przez ukruczenie ale to zrobiła poczta!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...