Skocz do zawartości
fipa

Problem z nowym dyskiem 160GB

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie nowy dysk Samsung 160GB. Wybrałem go ponieważ słyszałem, że Samsungi się ostatnio poprawiły, i że są bardzo ciche. Chychy to może i on jest, ale nic pozatym.

Zaczne od poczatku.Przywiozłem dysk do domu, podłączyłem do kompa i wszystko spoko. Podzieliłem go PM 8 na 2 partycje: 25GB system i reszta dane. Obie na NTFS. Skopiowałem dane które chcialem z mojego Maxtora 120GB i zacząłem instalację Windowsa na nowym dysku. Uruchomił się instalator, coś tam sobie działał i nagle się komp wyłączył. Od tego momentu komputer uruchamia się z nowym dyskiem. Uruchamianie zatrzymuje się przed ładowaniem Windowsa, w momencie kiedy na ekranie pojawia się napis "Verifying DMA Pool Data ........." To już koniec. Nie ważne czy jest na pierwszym czy drugim kanale, na jakiej jest taśmie, czy ten mój Maxtor jest podłaczony czy też nie. Poprostu w tym miejscu klapa. Kiedy odepne ten dysk 160GB to już jest dobrze. Szczęscie ze nie sformatowałem tej 120GB (miala isc na sprzedaż), bo stracilbym pewnie wszystkie dane, na ktorych mi zalezalo.

Co mam teraz zrobić. Pewnie jutro pójde i zaniose go do sklepu w ktorym kupilem, bo innego wyjscia nie mam, chyba że Wy coś pomożenie. Tweaka przeszukałem i było kilka takich problemow ale w zadnym temacie nie znalasłem nic co by mi się przydało.

 

Pozdrawiam!

Łukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiles ATA/133 czy SATA/150 ? Nikt tu nie mowil ze te pierwsze sa dobre, bo ATA samsunga to IMHO najgorsze dyski. SATA to juz co innego - obok IBM/Hitachi najlepsze dyski. Ja mam od 3 tygodni Samsunga SATA 160 GB i bardzo sobie chwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...