Skocz do zawartości
Srokus

Wysoka temperatura wody

Rekomendowane odpowiedzi

Na 5V nie wieje super mocno ale wieje wystarczająco żeby przy szczelnym shroudzie odpowiednio go schłodzić. Na 12V już go słychać ale nie jest to uciążliwy dźwiek i napewno jest dużo cichszy od wielu 80x80 przy 2500rpm. Ja musze jeszcze pomyśleć o odpowiedniej gąbce żeby podłożyć między mój shroud (plexa 2mm) a wentyl bo niestety po zamontowaniu buczy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się tylko pochwalę jakie to u nas w wawie zimne noce bywają.

niedawno zrobiłem testa, około drugiej w nocy.

otworzyłem dwa duże okna w pokoju, zamknąłem drzwi do drugiego pokoju (żeby mamuśki nie przeziębić) rozkręciłem na maxa dwa wentyle 12V Sunon 6.5W na nagrzewnicy i poczekałem pół godzinki aż się wszystko ostudzi.

idle:

woda 18C

cpu 27C

nb 16C

 

stress:

woda 22C

cpu 35C

nb 18C

 

temperatura na dworze wynosiła jakieś 6-7C, w mieszkaniu około 10C.

at-306 i crystal 2. sprzęt jak w opisie - trubred. oczywiście, wentyle było słychać na ulicy, ale gdyby schłodzić wodo-borygo do temp np. 5C wyniki byłyby naprawdę niezłe. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... planuje ze 3-4 wentyle kupic.. to mi sie troche nie usmiecha placic 200zl za same wentyle ;]

He .. i tak masz dobrze, ja musiał bym 9 :!: 120mm kupić żeby rozsądnie chłodnice pokryć ... dlatego szukam tanich 17cm wentyli, takich musiał bym dać "tylko" 4 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy borygo ma lepsza przewodnosc :?:

tu może niech się wypiszą bardziej doświadczeni. używam borygo bo mam do niego łatwy dostęp. po 4 miesiącach nie widać glonów, żadnych tłustych plam na chłodziwie. wcześniej używałem wody destylowanej z środkiem przeciw glonom i po tygodniu pojawiła się pierwsza pływająca szmata, po dwóch w zbiorniku była już gąbka, a po miesiącu pompa stanęła.

 

borygo jest gęstsze od wody, stawia większe opory, ale przejawia się swoistą ślisko(dobrze)-lepkością(źle). resztę pozostawiam osobom bardziej doinformowanym.

 

gęsto rozsiane listki w typowych nagrzewnicach aluminiowych stanowią bardzo duże opory dla powietrza. w tym przypadku nie ma zauważalnej różnicy w przepływie powietrza między 1500RPM a np. 4500RPM. a z hałasem to już wiemy jak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borygo jest gęstsze od wody, stawia większe opory, ale przejawia się swoistą ślisko(dobrze)-lepkością(źle)

Po rozcienczeniu z woda juz nie jest geste :) Ja mam mieszanke 1:5 borygo-woda i rok pompa dziala bez problemow. W pierwszym ukladzie byla ta sama mieszanka przez 9 miesiecy i nie mialem zadnych widocznych zyjatek ani zawiesin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update tematu, po zmianie procka temperatury spadly o 8stopni (38 stopni w stresie) co mnie troche niepokoi bo wydaje mi sie ze powinno byc mniej (procek chodzi na napieciu 1,45v). Dokrecalem blok na tyle mocno ze powinno byc ok, niezbyt gruba warstwa arctic silver 5.

Jakie macie temperatury na bartonach m ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...