Skocz do zawartości
nero22

512 + 256 ???

Rekomendowane odpowiedzi

taka wspolpraca jest praktycznie nie mozliwa a co dopiero błędna...

bedziesz mial albo resety, albo dziwne akcje kompa, albo po prostu komp sie nie uruchomi :)

Z kad ty takie teorie wysuwasz!! Kolega ma płyte bez duala ( co zwiększa szanse na bezprobemową prace)

NA 99% będzie wszytko chodziło bez problemowo!!

A ten 1% to sie tym 1% nawet nie przejmuj, sam mam 512 + 256 i jak dokupowałem drugą kośc to nawet nie brałem pod uwage tego 1%.

I wszystko jedno czy będzie ten sam producęt czy inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka wspolpraca jest praktycznie nie mozliwa a co dopiero błędna...

bedziesz mial albo resety, albo dziwne akcje kompa, albo po prostu komp sie nie uruchomi :)

aleś teorie wysnuł....

co do wieszania się z jedną kostką 512 i drugą 256 to może włóżone były do banków od duala? u mnie wingroza się wtedy resetowała.

oo teraz dopiero zauważyłem , że topłyta bez duala

 

faktem jest, że np u mnie kingmax 256 w parze z hynixem 512 kręci się o 10 mhz gorzej niż dwa kingmaxy w dualu...

btw może ktoś by chciał kupić kingmaxa 256?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysta prawda...

przy tych czestotliwosciach kosci bardzo trudno dobrac odpowiednia kosc, zeby ze spobą wspolgrały - zwlaszcza innych firm...

do tego jesli kupujesz wolniejsz akosc to pamiec to automatycznie komp bedzie przestawi sie na ta wolniejsza czestotliwosc.

jeszcze nigdy nie udalo mi sie dobrac 2 roznych kosci zeby dzialaly w 100% dobrze zawsze jest jakies ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysta prawda...

przy tych czestotliwosciach kosci bardzo trudno dobrac odpowiednia kosc, zeby ze spobą wspolgrały - zwlaszcza innych firm...

do tego jesli kupujesz wolniejsz akosc to pamiec to automatycznie komp bedzie przestawi sie na ta wolniejsza czestotliwosc.

jeszcze nigdy nie udalo mi sie dobrac 2 roznych kosci zeby dzialaly w 100% dobrze zawsze jest jakies ale...

swietna teoria. pragne tylko zauważyć że cyferki przy pamięci to fsb przy jakim pamięc może pracować sprawnie[a wiadomoże że nieraz może i wyżej] a pamięć chodzi zawsze na tym samym fsb co proc więc tu nie ma różnicy co to za moduły.

zresztą ja mam 256mb 266mhz i 256mb 333mhz i chodzi

u kumpli tak samo.a o 2 kostkach pamięci tej samej firmy już nie wspomne bo nie znam ludzi którzy posiadają 2xkingi , albo 2x hynixy. sam mam nonejmy i elixirki.

zanim napiszesz kolejną ciekawą teorie pomyśl 3 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, Nessay, ciekawa teoria. Widocznie nie miałeś okazji pokombinować z innymi pamieciami.

Ot, w sobotę miałem "do poprawienia" kompa, w który zgrabnie działały 2x256 Kingston 333 i 1x512 TwinMos 400. I jakoś pracaw DUALU na FSB 400 im nie szkodziła. Nie mówie, ze wszystkie kombinację będą chulać, ale też jak przykład pokazuje nie można mówić , że sie nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nessay wypisuje kąpletne bzdury :!: Ja dostałem na 2 tyg 512 266mhz winboda i śmigają pięknie z mojimi kostkami na 333 bez żadnych problemów :!:

 

Chciałem zaznaczyć, nie dosyć, że są różnej pojemności, każda innej firmy i jaka różnica w częstotliwości zupełnie stabilnie działają (9h prime) to jeszcze do tego żadnych problemów z instalacją :!: poprostu włożyłem, w biosie ustawiłem 333, nawet napięcia nie zmieniałem, ale dla bezpieczeństwa timingi troche rozlużniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko mam pamieci no name 128mb 266 i chce kupic hynixy 256mb 400 i oczywiscie zamierzam po kupnie hynixów podkręcić procesor (puscić go na 11x 166 albo 11x 182 albo 12,5 x 166 )

Czy wystąpia jakieś konflity ?? co polecacie , te noname i tak musze oddac za jakis czas takze zostaną mi te hynixy tylko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale dopiero ja kupie te hynixy :) podałem Wam troszke mało informacji więc teraz dopisze :

procek to Athlon xp 1,7

AXDA1700DUT3C 9499567280036 JIUHB 0312XPFW

zasilacz chieftec 360 W 1136 atx

płyta abit nf7 rev. 2.0 ( i tutaj pytanie czy jak kupie hynixy 256 mb 400 cl 3 to nie bedzie konfliktów ?? )

i jeszcze mam takie pytanko czy uda mi sie puscic procka 11x200

przy coolerze arctic copper silent 2 TC rev 2

Przy termistorze zrobiłem zwarcie drucikiem i teraz mam nonstop maxymalne obroty 3184 - 3245

temperatura procka : przy uruchomieniu windowsa jakies do jakis 2 minut zanim zaczne cos robic 18,5*

aktualnie po ponad 4 godzinach 27* :) (procek nie podkrecany ale oczywiscie tylko dla formalnosci pisze )

 

aha i jeszcze jedno czy przy taki podkreceniu zmienic chlodzenie na NB . Dać jakieś na SB i gdzie indziej ??

Do jakiej moge mniej wiecej bezpiecznej wartosci podkrecic bez stosowania chlodzenia na sb, mosfetach i innych gadżetach ?? aha i jesłi bym zamienił ten wiatraczek abita na nb na radiator zalmana te blekitny nie pamietam numerka to jak z temp opłaca sie zmieniac bedzie mniejsza ?? wiem ze przynajmniej nie bede musial słuchać tej pierdziawki ale jak z temp ??

 

Ciekawski jestem poprostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niby nie miałoby być duala przy 256 + 512 ? Przecież tolerancja na dual przy różnych pojemnościach, producentach ramu, czy różnej ilości kości zależy od chipsetu. Np. na Intelu 865/875 przy 3 kościach duala nie będzie (o ile pamiętam:), a na SIS'ie 655 jest możliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowie ktos na szereg moich pytań powyżej ? Bardzo prosze

Nie masz się czym martwić, wszystko powinno śmigać aż miło :) Zapodaj jakiś bios od merlina i nie ma siły żeby ci nie wstał :!: jak się postarasz to nawet grubo ponad 200 ci wstanie.

 

Mam praktycznie taki sam procek jak ty i śmiga mi na 240 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...