Skocz do zawartości
dekiel

Zasilacz do kompa + chłodzenie athlona 1ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Może na początku napisze jaki mam sprzęt :wink:

 

Jest to:

procek athlon 1ghz

płyta soltek sl-75kav

grafa geforce2 mx400 64mb

256 sdram

nagrywara teac (8x8x32x)

sb live

dysk 40gb samsung

 

Mam do tego zasilacz codegen (250W), który już dogorywa :) Zaczął wydawać dziwne dźwięki i chyba za niedługo całkowicie padnie. Przeczyściłem wiatraczek, ale to nie za wiele pomogło. Chciałbym kupić jakiś nowy, tylko nie wiem jaki. Sprzętu nie planuję rozbudowywać (może jedynie dokupie ramu w dającej sie określić przyszłości :wink: ).

 

No i druga sprawa - wiatraczek na procku. Chodzi straaasznie głośno. Jest firmy noname:) Chciałbym troche wyciszyć kompa. Jaki wentyl+ew. radiator mam kupić?

 

Proze Was, speców, o pomoc w tych dwóch sprawach:)

Na ten sprzęt mogę wydać ok 150-200 zeta... Czy tyle wystarczy?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zasilka do twojego zestawu nie musi kosztowac wiecej niz 100zl(czyli allegro i szukaj fortona,ew modecom GT),jak dla mnie to i pewnie przecietne 350W pociagna spokojnie ten sprzet(czego jednak nie polecam ze wzgledu na pozniejsza rozbudowe,itp)

Wymiana wiatraka-prosta sprawa,najlpiej kup adapter60->80 i zaloz cichutka 80 na niego(tutaj wybor cichych 80 jest bardzo duzy,od fajnych swiecacych Revolteca po "zwykle" ,czarne ARCTIC COOLING FAN PRO TC-polecam) puszczona na 5-7V..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thundebirdy się grzeją strasznie ale - po zmienie na 80mm @ 2000rpm powinno byc rownie wydajnie jak to co masz teraz (zapewne 60x10mm @ ~5000rpm) przy tym duzo ciszej

 

mozesz tez sie skusić na Spire FalconRock2/WhisperRock IV, ciągną jakoś antki przy 2000MHz i więcej to i 1ghz grzałeczkę pociągną, przy tym sąciche i tanie

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9872

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7145

 

co wyczytasz w komentarzach na komputronie i co ogolnie jest wiadome - warto podszlifowac te radiatory od spodu, fabryka się nie wykazala,, cenami z komputronika sie nie sugeruj, mozna to kupic jeszcze taniej ;-)

 

Pozdrwiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter+wentylator na 80 bije na glowe we wszystkim(cisza,wydajnosc,wymiary :D ) tego starego 60,a dajac go na mniejsze napiecie mozesz go CALKOWICIE wyciszyc zachowujac powiedzmy wydajnosc 60..

Bierz i sie nie ogladaj,a ten fortron,moze dorzuc troszke grosza i wez jego mocniejsza wersje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek włoże nowego, będzie biło na głowe moj maly wentylatorek :wink:

Teraz, po 2 godzinach uptime'u temperatura procka to 52 stopnie przy wiatraczku zapychającym ~5000 rpm. Przy otwartej budzie spada do 46.

 

No i moze zapodam napięcia z mojego codegena (gdyby kogos interesowało):wink: :

Vcore 1,85

+3.3V 3.28

+5V 4.87

+12V 12.7

niestety napięcia są niestałe :evil:

 

Oka. No to będzie tak:

Zasilacz: http://allegro.pl/show_item.php?item=31909791

A na procka adapter+wentyl albo jakiś wentyl+radiator spire.

Wyjdzie poniżej 150 zeta.

 

Thx i pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz wydaje dzwieki bo pewnie wentyl w nim sie juz zuzyl i wystarczyloby wymienic na artic fan pro tc , nowy zasilacz nie jest Tobie potrzebny. Na coolerze procka pewnie masz mozliwosc wymiany wentylatora wiec 2gi arctic, koszty to 20 zl wentyle na allegro i 10 zl przesylka = 30 zl i bedziesz zadowolony.

 

p.s. dziwi mnie ze inni polecaja Tobie nowy zasilacz jak problem tkwi w wentylatorze , co do proca to tez nie jest on niczym szczegolnym chlodzony wiec takie wentyle wystarcza , cicho i tanio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry "Yes" ale czy Ty widzisz jakie podal napiecia?

Rozumiem,ze Tobie by to nie przeszkadzalo ale ja bym sie zaczal powaznie zastanawiac..

Zakup dobrego(odpowiedniego) zasilacza to jedna z najwazniejszych kwestii bo moze sie potem okazac,ze za zaoszczedzone 100zl bedziesz musial zlozyc nowy komputer(bo stary ci sie zjara)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...