Skocz do zawartości
Czarek_p

Odświerzanie i rozdzielczość obrazu w RED-HAT KDE i GNOME

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest takie jak temat topicu. Nie moge przestawic odswierzania obrazu w RED-HAT. Wiem, ze w Mandraku to zaden problem, ale tu 60 Hz razi mnie strasznie. Wiec chcialbym zmienic na 85 przy 1024x768. I jak mozecie, to napiszcie jak zmienic barwe np. 24bity. Bo tylko przy instalacji mozna to wybrac ( przynajmniej na posiadana przezemnie wiedze na dzien dzisiejszy....). No i zkad pobrac sterowniki i jak je zainstalowac, do mojej ( w opisie karta grafiki, plyta glowna..) konfiguracji sprzetowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Popracuj nad ortografia (jesli nie potrafisz to uzyj Worda)

2. Odswiezanie mozna zmienic, edytujac plik konfiguracyjny XFree (/etc/X11/XF86Config najczesciej). Robi sie to, generujac odpowiedni Modeline (jak poszukasz na forum, to znajdzies linki do takich konfiguratorow w Internecie). Byc moze bedzie w RedHacie jakis XConfigurator lub inne narzedzie, ktore ten proces znacznie uprosci lub w samym GNOME lub KDE cos takiego jest - poszukaj.

3. Sterowniki do karty mozna pobrac ze strony producenta - tutaj juz nic Cie nie tlumaczy - czyste lenistwo ;-> Przed ich instalacja przeczytaj dokumentacje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...