Skocz do zawartości
poocek_11

MAXTOR 120/160 ATA/SATA ?

Rekomendowane odpowiedzi

HELPnijcie mi w wyborze bo ja tu już kręćka dostaje. To jak to jest w końcu: SATA w tych dyskach to tak naprawde jest tylko bajer z okrągłymi kabelkami więc bardziej bym sie skłonił do ATA. A z tymi pojemnościami to czytałem że 160-ke trzeba formatować programikiem ze strony producenta, a tam znowu czytałem że całe 160 widzi tylko XP z SP2 i jeszcze specjalnego patcha trza mieć. Ze 120 już nie ma takich problemów podobnież, ale znowuż 40 zł więcej i jest ta 160 (ATA), 40 GB zawsze by sie przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dyskach wiekszych niz 137 GB musisz mieć włączone LBA (to się chyba tłumzczy jako: Long Bits Adressing), czyli 48 - bitowe adresowanie (wirtualne).

Po południu podam Ci linka, teraz nie mam dostępu do swoich zakładek.

W każdym razie ogranicza sie to do zamian w rejestrze Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maxtorka 160 gb ata133 od 2 miechów i żadnych problemów z xp(sp1) dysk jest naprawde fajny, nie wiem jak go zapełnić :D co do s-ata to jak masz nowego kompa i nie planujesz z tym dyskiem latać do kumpli co mają nieco starsze kompy(przejściówki są strasznie drogie) to se możesz kupić s-ata. Mnie było żal kasy, wydajność taka sama co wersji ata a pare dych droższy. Warto <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 160 bo sie bardziej opłaca niż 120 i tak z 8 filmów dvd więcej wchodzi :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzęt to dopiero ma sie kupić :D a będzie to mobo: abit nf7 sl rev.2 (czyli chipset nforce 2), athlonek m 2500+, hynixy 256*2, zasiłka chieftec 360 302-df dalej was zanudzać nie bede. Na Seagate'a sie nie zdecyduje, nie dlatego bo nie, tylko troche tych testów przejrzałem i z tego co widze to maxtor wymiata tylko sie z deka grzeje (ale w przyszłości; nie tak dalekiej z resztą planuje kupić system do chłodzenia twardziela, właśnie może mi coś polecicie?) SATA mnie nie kręci, bo okrągły kabelek to i tak sobie kupie do ATA :D a pare złoty zaoszczędzone bedzie na kabelek i pół chłodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Maxtora 120 SATA. Najpierw kupiłem potem zobaczyłem kilka testów i sie okazało że nie jest już tak wesoło. Dysk trzeszczy przy zapisywaniu danych(może trafiłem na taki egzemplarz). Okazuje się , że najlepsze są Samsungi. A czy ATA czy SATA? Ja uważam że sata jest bardziej pryszłościowe, ma cienki kabelek co ułatwia cyrkulacje powietrza w obudowie ale podobno jest głośniejsze. Czy szybsze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...