Skocz do zawartości
SR-71

8 partycji na maxtorze 160GB

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mnie ktoś poprawi czy myśle poprawnie?

 

Jeżeli podzielę w dosie maxtora 160 na 8 równych partycji,to C i D będą na jednej stronie pierwszego talerza,E i F na drugiej stonie pierwszego talerza,G i H na jednej stronie drugego talerza, I i J na drugiej stone drugiego talerza,czy może jest inaczej.

Dlatego chcę tak podzielić,bo potrzebuje 8 partycji i zależy mi na maxymalnej szybkoći transferu z jednej partycji na drugą,oczywiście,jerżeli nie leżą na tej samej stronie talerza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś poprawi czy myśle poprawnie?

 

Jeżeli podzielę w dosie maxtora 160 na 8 równych partycji, to C i D będą na jednej stronie pierwszego talerza,E i F na drugiej stonie pierwszego talerza,G i H na jednej stronie drugego talerza, I i J na drugiej stone drugiego talerza,czy może jest inaczej ...

Niekoniecznie. Weź pod uwagę, że każdy dysk ma jakąś rezerwę pojemności przeznaczoną na alokację uszkodzonych sektorów. Zatem jeżeli dysk ma 2 talerze, każdy po 80 GB, to nie masz pewności, czy zapas jest zamieszczonyna każdym talerzu z osobna, czy jest na jednym z nich przestrzeń, dajmy na to kilku giga. Idą tym tokiem myślenia, nigdy nie będziesz miał pewności jak fizycznie rozłożone są partycje.

 

Druga sprawa. Czym chcesz dzielić dysk na 8 równych części? Zakładam, że PM, ale nie ma w nim opcji: "podziel dysk na n części". Przynajmniej ja takiej nie znalazłem. Możesz kombinować z dzieleniam na 2, czyli 8 razy, ale wydaje mi się, że i tak nie uzyskasz idealnie równych partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjdzie Ci coś takiego gdyz dyski odczytują dane niemal jednocześnie z wszystkich talerzy. Dane się rozkładają na talerzach w rózny sposób (zalezy od modelu dysku, ilości talerzy itp. ). Chodzi o to ze np. początkowe 100MB odczytywane jest z pierwszego talerza, kolejne 100MB z drugiego talerza i tak na przemian do końca dysku ( jest to tylko przykład ).

Na dowód mogą posłuzyć wykresy z hdtach na których widać idealnie ze zarówno na dyskach jedno i dwu talerzowych szybkość transferu spada im dalej od początku dysku.

Więc jesli to co chcesz zrobić miało by być mozliwe dysk musiałby odczytywać dane najpierw z talerza nr. 1 po dojściu do 50% pojemności zmieniałby talerz na drugi itp. ( napewno było by to bardzo widoczne na wykresie hdtach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...