Skocz do zawartości
trutututu

co sadzicie o sluchawkach 5.1 Zalman ZM-RS6F ???

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki dookólne w systemie 5.1 pasmo przenoszenia 50Hz-20kHz impendacja - 16 ohm moc nominalna - 0.02W moc maksymalna - 0.15W długość kabla - 3 3 podłączenie 3 x minijack

 

tak wyglada opis w barwkompie - czy ktos moze mi powiedziec / zrecenzowac jak sprawuja sie takie sluchawki w praniu ?

moze zna ktos lepszy model/innego prosucenta ?

 

domyslam sie ze sa gorsze niz glosniki 5.1 ale ja nie mam miejsca na biurku wiec prosze tylko o konkrety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dookólne w systemie 5.1 pasmo przenoszenia 50Hz-20kHz impendacja - 16 ohm moc nominalna - 0.02W moc maksymalna - 0.15W długość kabla - 3 3 podłączenie 3 x minijack

 

tak wyglada opis w barwkompie - czy ktos moze mi powiedziec / zrecenzowac jak sprawuja sie takie sluchawki w praniu ?  

moze zna ktos lepszy model/innego prosucenta ?

 

domyslam sie ze sa gorsze niz glosniki 5.1 ale ja nie mam miejsca na biurku wiec prosze tylko o konkrety ;)

lepiej kup cos markowego akg , beyerdynamic , sencheiser :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dookólne w systemie 5.1 pasmo przenoszenia 50Hz-20kHz impendacja - 16 ohm moc nominalna - 0.02W moc maksymalna - 0.15W długość kabla - 3 3 podłączenie 3 x minijack

 

tak wyglada opis w barwkompie - czy ktos moze mi powiedziec / zrecenzowac jak sprawuja sie takie sluchawki w praniu ?  

moze zna ktos lepszy model/innego prosucenta ?

 

domyslam sie ze sa gorsze niz glosniki 5.1 ale ja nie mam miejsca na biurku wiec prosze tylko o konkrety ;)

lepiej kup cos markowego akg , beyerdynamic , sencheiser :D

koles pyta o sluchawki 5.1...zauwazylem, ze ostatnio na tym forum czytanie ze zrozumieniem lezy. a podobno mieli tego zaczac wreszcie uczyc w szkole...zaczyna mnie juz denerwowac powoli takie "rzeczowe" odpowiedzi "faHofcoof"

 

 

co do zalmana: to byla pierwsza chyba konstr4ukcja tego typu i nie jest najlepsza. po kilkudniowej zabawie porzyczonym sprzetem stwierdzilem, ze basy sa kiepskie,w zasadzie zadne. chociaz efekt przestrzenny jest niezly. w grach nawet czasami lepszy niz z glosnikow. na plus: super leza na glowie, przynajmniej mojej. ogolnie spoko wybor jesli masz upierdliwych sasiadow/rodzicow.

podobno lepsze pod wzgledem basow sa sluchawki Gainward'a Hollywood@Home SoundXplosion 5.1.

 

a jesli masz ochote sie pobawic to mozna tanim kosztem zmodowac zwykle np. philipsy za 50pzl, na dzwiek 5.0. wlasnie jestem w trakcie tego "manewru"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dookólne w systemie 5.1 pasmo przenoszenia 50Hz-20kHz impendacja - 16 ohm moc nominalna - 0.02W moc maksymalna - 0.15W długość kabla - 3 3 podłączenie 3 x minijack

 

tak wyglada opis w barwkompie - czy ktos moze mi powiedziec / zrecenzowac jak sprawuja sie takie sluchawki w praniu ?

moze zna ktos lepszy model/innego prosucenta ?

 

domyslam sie ze sa gorsze niz glosniki 5.1 ale ja nie mam miejsca na biurku wiec prosze tylko o konkrety ;)

lepiej kup cos markowego akg , beyerdynamic , sencheiser :D

koles pyta o sluchawki 5.1...zauwazylem, ze ostatnio na tym forum czytanie ze zrozumieniem lezy. a podobno mieli tego zaczac wreszcie uczyc w szkole...zaczyna mnie juz denerwowac powoli takie "rzeczowe" odpowiedzi "faHofcoof"

 

 

co do zalmana: to byla pierwsza chyba konstr4ukcja tego typu i nie jest najlepsza. po kilkudniowej zabawie porzyczonym sprzetem stwierdzilem, ze basy sa kiepskie,w zasadzie zadne. chociaz efekt przestrzenny jest niezly. w grach nawet czasami lepszy niz z glosnikow. na plus: super leza na glowie, przynajmniej mojej. ogolnie spoko wybor jesli masz upierdliwych sasiadow/rodzicow.

podobno lepsze pod wzgledem basow sa sluchawki Gainward'a Hollywood@Home SoundXplosion 5.1.

 

a jesli masz ochote sie pobawic to mozna tanim kosztem zmodowac zwykle np. philipsy za 50pzl, na dzwiek 5.0. wlasnie jestem w trakcie tego "manewru"

zyj dalej w niewiedzy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyj dalej w niewiedzy :wink:

co jest? masz ochote zaczac pyskowke czy dyskusje?

zaatakowalem cie w pierwszym zdaniu, ale moim zdaniem wlasciwie.

 

pytanie bylo o dzwiek przestrzenny 5.1

najtansze akg 888 z surroundem kosztuja jakies 700-800e. i zdajsie ze dekoduja go ze stereo.

pokaz mi jakiekolwiek sluchawki w cenie do 300 plz majace "prawdziwe" 5.1?

 

nie zamierzam polemnizowac w temacie jakosci dzwieku stereo miedzy sluchaweczkami z media a np. akg k271. tez wychodze z zalozenia ze jak sluchac muzy to z pozadnego sprzetu.

 

ale w temacie sluchawek z dzwiekiem 5.1 do kompa to zalman albo gainward-innych mozliwosci chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje, to sa to bardziej sluchawki 5.0, niz 5.1.

podobno kabel od subwoofera jest po prostu obciety w kazdej sluchawce.

 

"It should also be noted that the headphones don’t reproduce the low-frequency subwoofer channel at all. When reproducing a test signal (from the audio card’s Control Panel), which allows checking out the operability of all the channels of the connected speaker system (in our case, of the Zalman headphones), the subwoofer channel dropped out of the overall picture. Our subsequent “dissection” confirmed that the wire of this channel is simply cut in each earpiece. Thus, the 5.1 headphones turned to be 5.0 ones actually!"

(http://www.xbitlabs.com/articles/multimedia/display/zalman-head_3.html)

tez sie zastanawiam nad tymi sluchawkami, ale w niektorych testach je wychwalaja, a w innych pisza ze sa b. slabe, wiec sam juz nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już samo pasmo przenoszenia od 50hz odstrasza (a pewnie i tego nawet nie wyciągają :/). Ja bym nie tykał. M0ses - opisz różnice między porządnymi stereo a tymi "5.0", bo dla mnie to sie wydaje trochę dziwne... ja na moich philipsach mam taką przestrzeń, że niektóre dźwięki grają w zasadzie z tyłu na stereo, więc jestem ciekaw, co się dzieje na 5.0 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm....

a jakie te philipsy?

 

na sluchawkach stereo da sie osiagnac efekt przestrzennosci, ale tak naprawde jest to tylko oszukiwanie mozgu. i latwiej "przestrzen" osiagnac na glosnikach stereo niz na sluchawkach. w tych drugich zrodlo dzwieku jest bardzo kierunkowe i wszelkie triki z przesunieciem fazy albo interpolacja fali sa prawie niemozliwe.

 

w tych zalamnach naprawde slychac "przestrzen". dzwiek jest pelniejszy...trudno to opisac, ale mozna spokojnie stwierdzic gdzie jest zrodlo dzwieku. czasami lapalem sie na tym , ze zamiast odwracac "postac" w grze krecilem glowa. dzieki nim czujesz sie jak w grze.

 

sluchawki sa naprawde spoko, ale tylko do ftp, i moze jeszcze do dvd choc bez mocnego basu niektore efekty brzmia mniej ciekawie.

kupowanie ich z mysla, o wykozystaniu ich przy odsluchu muzyki jest troche bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...