Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

.tez mialem kiedys ATI 9500Pro(lezy sobie spokojnie zalane piffem marki KROLEWSKIE na poleczce i czeka na wysylke...wlasnie uwzglednia mi to w gwarancji  B)  ?????

POZDRO FOR ALL MEMBERS!!!

1442301[/snapback]

Chcesz powiedzieć, że celowo zalałeś kartę piwem aby wysłać na gwarancję? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że celowo zalałeś kartę piwem aby wysłać na gwarancję?

 

Witam!

Nie no co ty az taki zdesperowany nie jestem :blink: Poprostu byl maly melanzyk i kolezka ratowal skorzyny fotel przed zapaleniem od papierosa i tracil butelke tak ze akurat wpadla prosto do obudowy(otwarta byla akurat co by sie lepiej wietrzylo). Przy okazji tez muzyka i siecowka tez trafily na zlom...ogolnie 1tys w plecy :mur: Tak na marginesie jakie sa szanse ze da sie uniknac wykrycia ze to z powodu piwa niedziala? Karta lezy juz 1,5 roku na poleczce i sie wietrzy :D Do wrzesnia mam na nia gwarancje takze trzeba bedzie niedlugo wyslac. Moze jakies sugestie co zrobic zeby zminimalizowac szanse wykrycia przyczyny i wyszarpniecia paru zlotych??? Jak ktos cos wie to prosze o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co .. spróbowałem dalej wyciągnąć moją WinFast GF6200 i co się dzieje …. Na 560 rdzeń i 730 pamięć mam 7725p w 3dmark i …… każda próba wyciągnięcia pamięci i rdzenia o 10 mhz wyżej kończy się spadkiem punktacji w 3dmark03 .. z 7725p do 7400-7500 … wydaje mi się że gdzieś gubią się klatki !!!! TA SĄ JAJA PANY !!! .. bo skala fps skacze … .czym to może być spowodowane ? przegrzewaniem się rdzenia i pamięci ? i dlatego wynik idzie w dół …. Bo przedtem (do wartości 560@730) podniesienie o 10 mhz dawało 100p a teraz mi się wynik obniża (artuje mi dopiero przy 590 na rdzeń i 760 na pamięci a wiec ???? ) co jest grane ? … bios ma zmodowany na 1.4v …. czy ktoś mi powie dlaczego tak jest? oczywiście chłodzenie mam standardowe …. A na pamięciach radiatorki malutkie .. a widziałem już na tym forum wyniki 8300p w 3dsmark03 na GF6200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ..... mam pytanko jaka 6200 najlepiej kupic zeby dala sie zmodowac na 6600 na dzien dzisiejszy i gdzie ??

 

czy np ta ??

Sparkle GF 6200 128 MB 128 Bit DDR TV AGP

http://pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow...d_produktu=1458

brazk zdiecia tylko nazwa .... ale chodiz o ta karte .... czy lepiej jakiegos winfasta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie tylko, że u mnie dzieje się to już od poziomu 545Mhz, a wynik spada o duuużo więcej (do 5000 punktów).

1445697[/snapback]

A czy czasami nie jest to wina źle zmodowanego biosu ? np taimów pamięci ? ... spróbuj mojeg biosu to sie przekonamy ... :) bo mi idzie wyżej .. a przecież to ta sama karta ....

albo juz mało jest 1.4v na rdzeń .. a pamięci ? ciekaw jestem czy da się tam pamiątki podnieś na V ? próbowałem otwrzć biosik w programie do modowania .... ale kicha ... nie udalo mi sie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale nie warto kupować tej karty bo jest niewiele tańsza, a ma baaardzo niskie taktowania standardowe i pamięci 5ns.

 

Masz jakieś chłodzienie na grafie ?

1446381[/snapback]

Standardowy wiatrak mam puszczony na 7V. Od dołu i od góry karty, na GPU, pamięci i HSI wieją 2 Arctic Fan Pro TC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy wiatrak mam puszczony na 7V. Od dołu i od góry karty, na GPU, pamięci i HSI wieją 2 Arctic Fan Pro TC.

Jak go puściłeś na te 7V, jak zamontowałeś te wiatraki i co zrobiłeś z ich czujnikami temperatury??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale nie warto kupować tej karty bo jest niewiele tańsza, a ma baaardzo niskie taktowania standardowe i pamięci 5ns.

Standardowy wiatrak mam puszczony na 7V. Od dołu i od góry karty, na GPU, pamięci i HSI wieją 2 Arctic Fan Pro TC.

1447517[/snapback]

 

A jaką kartę warto z GF 6200 i żeby tania była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go puściłeś na te 7V, jak zamontowałeś te wiatraki i co zrobiłeś z ich czujnikami temperatury??

1447582[/snapback]

Zrobiłem sobie przejściówkę. Jeden Arctic leży luzem na karcie, a drugi stoi na nóżkach pod kartą. Z czujnikiem nic nie robiłem.

 

A jaką kartę warto z GF 6200 i żeby tania była?

1447582[/snapback]

Jeszcze nie widziałem, żeby w wątku wypowiadał się ktoś kto ma Palit'a 6200. Nie ma pewności, że przerobi się na 6600, a słabe pamięci i niskie taktowania wyjściowe niezbyt dobrze rokują jeśli chodzi o podkręcanie. Sam kupiłem Leadtek Winfast 6200 w pcprojekt.pl za 410zł i mogę polecić Ci ten zakup. O ile się nie mylę jeszcze nie zdarzył się przypadek, aby komuś nie udało się poprawnie przerobić tej karty na 6600. Dodatkowo dochodzi możliwość podmiany Biosu i dzięki temu jeszcze większe możliwości podkręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ta karta jest godna zakupu:

 

1449571[/snapback]

jak najbardziej zwłaszcza ze jej cena zaraz spadnie do 349 zł :) miałem przyjemnosc testowania tej karty, nie zmodowała sie ale ładnie się kreciła. szczególnie pamięci. Znam ten sklep i sprzedawca jest naprawde w pożądku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej zwłaszcza ze jej cena zaraz spadnie do 349 zł :) miałem przyjemnosc testowania tej karty, nie zmodowała sie ale ładnie się kreciła. szczególnie pamięci. Znam ten sklep i sprzedawca jest naprawde w pożądku

1449629[/snapback]

czyli jak zastosuje sie manewr z rivą itymi potokami to dalej bedzie 4x1 a nie 8x1 ;)?? bo chyba w tym jest problem ze jedna da a druga bez zmian;)?

 

bo na elektodzie piszą ze wszystkie na BV43 się modują na na NV44a już nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze niech ktoś obeznany w temacie napisze które modele 6200 się modują na 6600, który najlepjei wybrać ze względu na oc, i na ns pamięci. oraz których producentów sięwystrzegać. to by bardzo pomogło, nietylko mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem... panuje moda na kupowanie gf6200 ze wzgledu na to ze sie wlasnie dobrze (albo czasami i niedobrze)moduja a druga sprawa to OC . Przynajmniej ja zamierzam z tego wzgledu kupic ta karte

Pewnie ktos zarzucal nie raz tym linkiem ale dam go jeszce raz bo jest naprawde wystarczajacy http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=111 wszystko elegancko opisane...

Jedyne czego tam nie ma to wlasnie to ktore karty(producent) sie najbardziej/najczesciej moduja :| TO juz trzeba sie sugerowac opiniami uzytkownikow moje typy to Winfast, Gigabyte, Sparkle.

A wlasnie co do gigabyte mozecie cos napisac na temat tego modelu

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50611776

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51749037 to te same modele tak tylko zarzucilem aukcjami :) Pisza ze sa fabrycznie podkrecone. Domyslam sie ze fabrycznie nie zrobili z niej gf6600 :D ale czy ktos wie co oni tam podrasowali (oprocz tego ze dali wydajniejsze chlodzenie - co chyba widac).

Z gory dzieki za odpowiedz(szybka) , planuje chyba jej zakup albo Winfasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada sprawa z HCT ??

6200 ma zablokowana ta funkcje .. czy po wlaczeniu potokow i zmienieniu na karte 6600 wlacza sie ta opcja czy trzeba jakos specjalnie ja wlaczyc ??

 

aha i cyz potem juz zawsze system bedzie widzial karte jako 6600 czy jak zmienie sytem to od nowa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze co zmiane systemu bedziesz zmuszony do soft-mod'u

Zmiana biosu da zmiany na trwale ale do konca tego nie polecam

 

Np. W swoim r9550 gigabyte'a zmienilem bios i juz zawsze mam r9600 :D

 

Co do twojego pierwszego pytania ARtur79 to odpowiedz jest taka:

odblokowane sa :

# HDR

# Kompresja koloru oraz Z-Buforu

 

moze chodzilo ci o ta kompresje - ta sa informacje ze strony ktora podalem

Napisze mi ktos co jest z tym Turbo Force'm

 

w sprawie biosu CHECK THIS OUT ! http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=248&rectr_str_numer=5 :)

Edytowane przez crusader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam juz karte Winfast A6200TD 128MB ..:D

 

pamieci na niej sa 3.6 ... chip ma wsyztkie rezystorki .... ciekawe czy da sie zmodowac :)

 

teraz pytanko .... dokladnie od czego zaczac ??

 

zrobie tak

1. postaram sie wlaczyc pozostale 4 potoki

2. zmenie id karty na 6600

 

teraz jak zrobic zeby karta zawsze byla rozpoznawana jako 6600 i moala wsyztkie potoki ( oczywisie pod warunkiem ze beda dizlaac :) )

 

trzeba jej wgrac bios od 6600 ?? jak tak to po modyfikacji czy przed ??

 

no i skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> orginalny bios najnowsyz do 6600 winfasta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak ... czemu wszyscy milcza .... nikt nie pomoze ??

 

odblokowalem potoki ... karta bez problemu ruszyla ... nie ma ZADNYCH artefaktow ... wydajnosc wzrosla z 3700punktow na 4500 w 3Dmark03 a 05 z 1500 na 2000 ....

 

bardzo mnie to cieszy ale ... nie moge za nic przestawic zeby karta zglosila sie jako 6600 .. caly czas jest 6200 pomimo zmiany opcj w rivatuner ( najnowsza ) ....

 

co mam zrobic zeby karta zglosila sie jako 6600 ??

 

aha i jeszcze jedno .... z tego co rozumiem to wgranie biosu od 6600 i tak nie zpowoduje zeby karta na stale byla rozpoznawana jako 6600 tylko nadal bedzie 6200 ??

 

dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...