Skocz do zawartości
zeus11

Problem z podkręcaniem płyty Asus P4P8X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich, jestem nowym forumowiczem, ale zdążyłem już przeglądnąć wszystkie zagadninia na temat tej płyty. Posiadam procesor PIV 2,6 HT Northwood, Asus P4P8X, 2*256 Twinmos 3200 Cl2,5, Radeon 9700Pro, zasilacz Chieftec 420, reszta chyba nie ważna. Problem z tym że nie mogę podkręcić tego procka na tej płycie więcej niż 2,85 (FSb 220) potem komp się restartuje. Próbowałem już różnych kombinacji z napęciami procka, pamięci. W zakładce Dram Frequency mam tylko AUTO lub 400, Bios płyty najnowszy 1017, zmiana timingów pamięci też nic nie daje. Czy ktoś wie jak ustawić parametry w biosie, może ta płyta nie wyrabia więcej? I jeszcze jedno mam możliwość zmiany tej płyty na Asusa P4P800PE - E czy jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procku mam ałożonego Pentagrama 80Cu, ustawiony jest na 200obr a temp procka w spoczynku 33 stopnie a w stresie 47. Taktowanie pci/agp w biosie moge ustawić na - 66.66/33.33, 72.73/36.36, 80.00/40.00, ale przy ustawieniu czy na auto, czy na 66/33 jest to samo. Dodatkowo nie wiem gdzie to sprawdzić czy jest ustawione sztywno czy zmienia się razem ze zmianą FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi dzielnikami są niezłe jaja bo wczoraj pomimo zmian w biosie ai oc na standard szyna miała 93 MHz i zaczeły się jaja z grafą i hdd.Może miał ktoś taki przypadek i wie co jest grane.Płyta to asus p4p800pe a bios 1018 final.Ps. może jest jakiś sposób aby zablokować szynę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...