Skocz do zawartości
Gribojedow

AthlonXP2200 - 1792 zamiast 1800? O co chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś otrzymałem pocztą kupionego na allegro AthlonaXp 2200 T-bread'a. Przyjrzałem mu sie uwżnie przed załozniem i wszysktko było ok - nózki zgrabniutkie a krawędzie rdzenia jak brzytwy. Zanim uruchomiłem kompa, zmieniłem ustawieni FSB ze 100 na 133 (bo poprezdnio miałem na płycie Durona Spitfire'a). Bios rozpoznał procka jako Athlona XP 2200 a częstotliwość taktowania jako 1800MHz, czyli git. Schody zaczeły sie dopiero, kiedy uruchomiłem programy takie jak WCPUID albo cpu-z, które czarno na szarym poinformowały mnie, ze procek taktuje 1792,3MHz. Niby nic, ale troche mi sie to nie podoba. Czy to wina procka?

Aha, najwazniejsze: dziwne jest też wskazanie FSB, bo wynosi ono 132,8. To z kolei wskazywałoby na to, ze cos jest nie tak z ustawieniami płyty. Ale ustawienia płyty są u mnie żadne. FSB reguluje sie przy pomocy zworek ( a w zasadzie takich przełaczników), a nie biosu. Sprawdziłem wersje biosu, ale jest najnowsza. O co chodzi?

Czy to normalne, zeby FSB było za niskie?

Jak sie pomnoży to nieszczęsne 132,8 razy 13.5 (mnożnik), to rzezywiście wychodzi koło 1792MHz.

Co robić?

Macie jakiś pomysł?

Zdarzyło wam sie coś podobnego?

Aha, płyta jest rzadko spotykana ( bo ma zintegrowaną grafe): Asus A7V8X-MX

 

POMOCY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem, ale zawsze lepiej zapytać ekspertów.

Pozdrawiam.

 

A przy okazji: słysząłem, ze są jakis programy do podkręcania z poziomu windowsa. Wiem, ze mój procek poszedłby na troche wyższym fsb nawet bez zmiany napięcia. Jest jakis program, który by troche podniósł fsb? Czy raczej programy służa do czego innego? (np. zmiany napiecia)

Jakie to programy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...