Skocz do zawartości
TOMMYx

ECS K7VZA i DURON 1200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy mogę włożyć procesor DURON 1200 do płyty ECS K7VZA (KT133/686B, Support 133 Mhz FSB) :?:

 

A jeśli tak to czy mam ustawić FSB na 100 czy na 133Mhz :?:

 

Z góry dziękuję za opdowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź bardzo prosta. Wszystkie durony pracują standardowo na 100. 

A tak poza tym polecam "szukaj"

Wyszukiwarka rulezzzz :mrgreen:  :mrgreen:

Go to "Faq" pozatym jesli nawet jest "suport" to k7vza zalezy jaka wersja v1 nie miała zworki do przełaczania tylko wlutowane piny. nawet wgranie chepobiosa nie pomogło (ale miałem 3 Ecsk7vza) które wstawały na 133)

choć wiekszosć niestety nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałby nie działać :?: i po co FSB133, jak sprytnie zauważył tomasir, wszystkie Durony działają na 100FSB. Musisz mieć tylko najnowszy BIOS (3.6), zresztą polecam www.ecs.com.tw tam się wszyttkiego dowiesz i sciągniesz ten bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałby nie działać :?: i po co FSB133, jak sprytnie zauważył tomasir, wszystkie Durony działają na 100FSB. Musisz mieć tylko najnowszy BIOS (3.6), zresztą polecam www.ecs.com.tw tam się wszyttkiego dowiesz i sciągniesz ten bios.

1200 bedzie śmigać ale AXP już może nie wstac . wkładaj tam a1200 wgraj cheepobiosa i na FSB100 bedzie ci śmigać(a moze kolega chciał 133 bo ma zyłke oc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D1200 bedzie śmigać ale AXP już może nie wstac .

Też bedzie śmigać, przynajmniej tak twierdzi ECS, który podaje suport do AXP2000+

No ale klient ma zawsze racje i ja jako klient twierdze na 16 płyt ecsk7vza wstały na XP1600 2 cała reszta nie wstała :(((( choć duronki śmigały na nich aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale klient ma zawsze racje i ja jako klient twierdze na 16 płyt ecsk7vza wstały na XP1600 2 cała reszta nie wstała :(((( choć duronki śmigały na nich aż miło

No jak sprawdzałeś empirycznie to nie bedę polemizował :wink: Ja ze swoją jeszcze nie sprawdzałem.

 

Bios mam w wersji 3.2b , ale doszły mnie pogłoski, że Duron 1200 'nie pójdzie' na płycie z tym biosem i musiałbym upgrade'ować min. do 3.3b, czy to prawda?

Mistrzu, umiesz czytać :?: to czytaj dokładnie już o tym pisałem TRZEBA MIEĆ NAJNOWSZY BIOS VER 3.6 (znów za ECS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale klient ma zawsze racje i ja jako klient twierdze na 16 płyt ecsk7vza wstały na XP1600 2 cała reszta nie wstała :(((( choć duronki śmigały na nich aż miło

No jak sprawdzałeś empirycznie to nie bedę polemizował :wink: Ja ze swoją jeszcze nie sprawdzałem.

 

Bios mam w wersji 3.2b , ale doszły mnie pogłoski, że Duron 1200 'nie pójdzie' na płycie z tym biosem i musiałbym upgrade'ować min. do 3.3b, czy to prawda?

Mistrzu, umiesz czytać :?: to czytaj dokładnie już o tym pisałem TRZEBA MIEĆ NAJNOWSZY BIOS VER 3.6 (znów za ECS)

no właśnie ja swego czasu wgrałem 3.6a na K7VZA v1 , ale już nie miałem

okazji tego sprawdzić w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie POMOCY! :( :( :(

 

Jak mam upgrade'owac ten bios, nie mam na ten temat zielonego pojęcia, to nie moja dziedzina i nigdy tego nie robilem. Jestem z tego tematu totalnym laikiem.

Gdzie szukać, co robić, help plssssss :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie POMOCY!  :(  :(  :( 

 

Jak mam upgrade'owac ten bios, nie mam na ten temat zielonego pojęcia, to nie moja dziedzina i nigdy tego nie robilem. Jestem z tego tematu totalnym laikiem.

Gdzie szukać, co robić, help plssssss  :(  :(  :(

Tommy napisz mi na priv albo na maila to ci podeśle program do flashu i wytłumacze co i jak .

pozdrówka Wizjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Szukałem wersji płyty i na płycie było napisane: K7VZA REV: 3.0

Wersja obecnego biosu to: 3.2b

 

Ze stronki www.ecs.com.tw ściągnąłem bios w wersji 3.6 i program o nazwie WinFlash Utility 1.51

 

odpaliłem program, wskazałem na bios i wyskoczył mi taki komunikat:

Bios ID error Are You sure to program?

 

O co chodzi?

Co zrobiłem źle??

 

Proszę o wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i have no idea :?  może to jest związanie z punktem 3. relase notes:

3. (Change Bios ID back "K7VZA")  Teraz to jestem zielony :evil:

to znaczy ze se sciągnij inny program do flashu :)) najlepiej Awdflash ver 8 costam. dokładieto znaczy ze nierozpoznał twojej wersji biosu.

weż awdflash i zrób wszystko od nowa powinno zadziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...