Skocz do zawartości
SebNET

Dziwne artefakty !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!

 

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale nie było mnie w domu. A wiec wracając do tematu zrobiłem tak. Przeczytałem wasze rady i odpiąłem tego Radka z czystej ciekawości, zdjałem wiatraczek. Pod spodem kilo pasy radiatorowej, delikatnie starłem wacikem górną część i co się okazuje RADEON 9550. Kurcze poprostu doznałem szoku. Nie wiem co ja mam teraz robić. Dzwonić do kolesia i robić dym, bo naprawdę koleś robi przekręty na masową skalę. Najbardziej boli mnie to, że raczej zwrot kasy jest mało prawdopodobny. Boże jakiego ja mam pecha :cry: Proszę pomóżcie mi.

 

Oto fotka z cyfrowki tego procka. Bardzo słabo widać napisy, wręcz wcale, ale wierzcie mi na słowo, że to Radek 9550. Kurcze :cry:

 

http://img19.exs.cx/img19/1746/IMG_1248.jpg

 

 

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebNET:

Masz dowód jak cholera, że koleś robi w ch* kupujących!

Po prostu grzecznie powiedz, że prosisz o zwrot pieniędzy, bo ta karta, którą Ci przysłali, to nie ta karta! I już! Tak jak w sklepie!

Jak nie będzie chciał, to MY K*** ZROBIMY Z CHLOPAKAMI TAKIE KONGO, ŻE SIĘ KOLEŚ NAKRYJE NOGAMI (e-maile do Allegro, do niego, do kupujacych)!

A teraz Ty działaj i powiesz, co zdziałałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za radę. Jutro tj. dzisiaj zadzwonię do tego ciecia i powiem mu jak sprawa stoi, a jeśli otrzymam odpowiedź, że nie to wysyłam majla do admina Allegro i zacznę robić dym. Nie pozwolę się przysłowiowo "wydymać" i nie pozwolę, żeby "dymano" innych. Kurcze coraz gorzej na tym świecie. Ale zostaje jeszcze jedna sprawa. Jak mu odeślę kartę, a po kolesiu ślad zaginie.......też trzeba rozważać taki ruch. Ale swoją drogą zobaczymy. Będę dzwonił dziś. Dzięki jeszcze raz za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest przekręt na masową skalę 8O Nie wiem czy koleś sobie zdaje sprawę jak może mu to zaszkodzić na allegro. SebNET walcz o swoje. Koleś pewnie postąpi honorowo i jak najciszej bedzie chciał to załatwić. Może jeszcze coś lepszego ci zaoferuje :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za radę. Jutro tj. dzisiaj zadzwonię do tego ciecia i powiem mu jak sprawa stoi, a jeśli otrzymam odpowiedź, że nie to wysyłam majla do admina Allegro i zacznę robić dym. Nie pozwolę się przysłowiowo "wydymać" i nie pozwolę, żeby "dymano" innych. Kurcze coraz gorzej na tym świecie. Ale zostaje jeszcze jedna sprawa. Jak mu odeślę kartę, a po kolesiu ślad zaginie.......też trzeba rozważać taki ruch. Ale swoją drogą zobaczymy. Będę dzwonił dziś. Dzięki jeszcze raz za pomoc

To jest firma komputerowa - nie kupil bym u nich nawet dyskietki!!

Oszusci!

Ale juz maja na allegro pierwszego negatywa odnosnie 9600Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez wyskakuja te kreseczki. Oczywiscie od czasu do czasu to wystepuje nie czesto i to jest wina u mnie tego jak zalaczam profil z przetaktowanymi zegarami i zmienionymi timingami. Wtedy zaraz resecik kompa robie i po sprawie. Cie w ciula zalatwil pajac. Ja to bym od razu dym mu zrobil jak bym sie dowiedzial ze przekret zrobil, pozniej jesli nie bedzie chcial zalatwic sprawy na allegro do admina zeby sie troche zawstydzil chlopak, a w ostatecznosci zebral bym chlopakow i pojechal do niego. Juz bym stracil kase i dal troszke chlopakom za fartyge ale za to przyjemnosc jaka z tego :D

 

PS. Taki maly OT wojs twoja dziewczyna na zdjeciu? :lol: Jak tak to gratuluje wyboru :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już powiedziałem koledze, że mas to zrobić cichutko na początku, bo tak jak mówi Madness (coś ostatnio cholernie czesto się zgadzamy w wielu kwestiach ;) pokorne cielę dwie matki ssie. JAK SIĘ NIE UDA, TO DYM!!!

 

OT. @ksharp: Tak to moja Oleńka. Dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

A więc dzwoniłem do kolesia jakieś 30 minut temu. Trochę się nad tym zastanawiałem, bo nie lubię takich akcji, bo z natury jestem spokojnym człowiekiem, ale wziąłem się i zadzwoniłem do ciecia na komórkę.

Oto treść rozmowy:

 

 

* Witam, mam do Pana pytanie. Niedawno na Allegro kupiłem od Pana kartę graficzną Radeon 9600, wczoraj z ciekawości zdjąłem wiatraczek i co się okazuje, że to Radeon 9550. Co teraz mam robić ?

 

* Nie wiem, Wie Pan ja dostaję karty od dystrybutora. A co dokładnie pisze ?

 

* No pisze, że to Radeon 9550, a nie tak jak umawiano było na 9600. Wczoraj z ciekawości zdjąłem wiatraczek i co się okazało - 9550. Więc nie wiem co robimy, albo mi Pan zwróci pieniądze, albo poprostu załatwimy to inaczej. Widzę, że jest Pan dużym kontrahentem i niechce Pan brudu w swojej firmie.

 

* Oczywiście, proszę kartę do nas odesłać. My bierzemy kartę od dystrybutora i my je zwrócimy. Proszę odesłąć kartę do nas, podać dane i numer konta.

 

* Dziękuje, do wiedzenia.......

 

Tak brzmiałą nasza 1.30 minutowa rozmowa. Może i odzyskam kasę, ale boję się jednej rzeczy, że jak odeślę mu kartę to koleś na mnie naleje i zniknie karta i kasa, ale tak jak mówi kolega on jest porządną firmą i będzie bał się o reputacje i odeśle mi kasę. Dziwne....

 

 

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym, jaką SebNET ma gwarancję na to, ze po wysłąniu karty nie urwie się sprawa!

IMHO, SebNET, musisz zebrać jak najwięcej dowodów na to, że miałeś tą kartę (zrób ksera gwarancji, zdjęcia karcie i wszystkie świstki pocztowe też zbieraj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Może i odzyskam kasę, ale boję się jednej rzeczy, że jak odeślę mu kartę to koleś na mnie naleje i zniknie karta i kasa...

Jak chcesz miec glowe wolna od zmartwien ;) to wyslij poleconym - bedzie musial pokwitowac odbior.

 

ale tak jak mówi kolega on jest porządną firmą i będzie bał się o reputacje i odeśle mi kasę.

Miejmy nadzieje, ze tak jest... Ja wierze, ze tak :)

 

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebNET, musisz zebrać jak najwięcej dowodów na to, że miałeś tą kartę (zrób ksera gwarancji, zdjęcia karcie i wszystkie świstki pocztowe też zbieraj).

Zgadza się. Tak zrobię. Już zrobiłem ksero gwarancji, fotki karty oraz części, kwitki też zachowam oraz podczas rozmowy z nim nagrywałem ją na mikrofon, bo mam telefon z funkcją głośnomówiącą, czyli wygląda na to, że mam go w garści :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kolesia by tak szybko nie wyczalili, oby wogóle, gdyby nie był taki chciwy i sprzedawał tego R9550 jako R9600, a nie jako R9600Pro jak on to robił. Chciał zarobić za dużo i dobrze mu tak, koleś następnym razem już nie zrobi takiego wała. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Przybywam właśnie z najświeższymi wiadomościami. Mam kolegę co jest kierowcą BUS'a i jechał do Wrocławia, właśnie tam niedaleko znajduje się ta firma co sprzedali mi Radeona, zabrałem się z nim i dojechałem. Rzeczywiście firma istnieje, bardzo ładna wszystko pięknie. Wszedłem do środka, zapytałem który to z Panów ten i ten, podszedł do mnie ten co sprzedawał mi kartę. Porozmawiałem z nim trochę, bez problemu otworzył teczkę i oddał pieniądze. Po rozmowie okazało się, że to dystrybutor go "wydymał" i wepchnął lewe Radeony, ponoć sprawa znajdzie się w sądzie. A tutaj trochę bardziej dokładna notka:

 

Serwis X-bit labs donosi, że na rynku europejskim pojawiły się fałszywe karty Radeon 9600 PRO z zmodyfikowanym chipsetem 9550. Producentem tych kart okazała się firma Tul Corp. znana firma z kart graficznych Power Color. Teoretycznie klient może nie zauważyć różnicy do momentu kiedy spróbuje podkręcić tą kartę, a dokładniej mówiąc pamięci. 9550 jest chipsetem obsługującym wolniejsze pamięci taktowane 250MHz natomiast 9600 Pro 400MHz. Sprawa jest w toku, specjaliści nie popuszczą i znajdą winowajcę. Nie można od razu atakować firmy, być może ktoś inny za tym stoi. Miejmy się ba baczności, takie sprawy mogą się powtarzać a głównym aktorem nie musi być 9600 Pro ale Radeon X800 czy GF 6800.

Przepraszał mnie bardzo. Po rozmowie z tym Panem uznałem, że nie wygląda na oszusta, a po za tym był bardzo sympatyczny i oddał kasę bez problemów. Firma porządna i nic do nich nie mam. Kasę już mam, lecz nie mam teraz karty. Może mógłby mi teraz ktoś polecić coś do 400,500 zł - tylko nie Allegro, nie wchodzę już w to "gow**". Z góry dziękuje za pomoc !

 

 

 

Pozdrawiam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sabnet gigabyte 9600pro

ciesze sie ze masz juz to za soba i ze goscie nie okazali sie lamami jak ci z siriusa , jak sie boisz allegro to moze www.esc.pl www.komputronik.pl www.arest.pl www.proline.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...